Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérem meg anyám nagyon...

A nővérem meg anyám nagyon megbántott. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Iskolábab lesz egy rendezvény amin lehet az énekkarral énekelni. Minden osztálynak odaadták a szöveget és akik jól éneklik azok felléphetnek az énekkarral. Egész éneken ezen izgultam, hogy had énekelhessek, végül a tanár nekem is mondta hogyha szeretnék énekelhetek. Ennek nagyon örültem, alig vártam, hogy otthon gyakorolhassak. Hazaértem, elújságoltam anyának. Ő így közölte, hogy mivel egybeesik egy szakkörrel amire járok (ilyen felzárkóztató egy tárgyból amiből nem vagyok jó), hogy inkább arra menjek(egy alkalmat hagytam volna ki, a próbát). Köpni nyelni nem tudtam....Még a tanár is azt mondta, hogy azt az egy alkalmat kihagyhatom... Eléggé elszomorított ez, de mindegy.... Végül elénekeltem volna a dalt, el is kezdtem, de nővéremből a felénél kitört a röhögés anyám meg pofákat vágott. Aztán odabökték, hogy milyen hamis vagyok... Később mikor látták, hogy sírok jött anyám, hogy jaj senki nem tud a családból énekelni, ne legyek szomorú. Ettől meg kéne nyugodnom?? Nem az a baj, mert legyenek őszinték ha hamis voltam, de hogy kiröhögött meg pofákat vágott azokkal inkább csak elvették a kedvem mindentől. Megpróbáltam újra egyedül elénekelni, de elkezdtem bőgni... Már nem is akarok menni... A nővérem meg anyám most úgy tesz mintha mi se történt volna... Ti mit tennétek a helyemben?

2017. márc. 3. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

A családba szokták ezzel szopatni a másikat, hogy hamis a hangod, meg pofákat vágnak. De ő a családod. Hagy rájuk.

Engem fiúként baszogattak mindig, hogy hagyd már abba, olyan bár hangod van, hogy bárcsak ne hallanám, meg ilyenek.

Attól még lehet jó hangod és higgy az énektanárodnak :)

1 alkalom meg nem a világvége, hogy kihagyj egy órát.

Nem ezen fog múlni a későbbi életed.

2017. márc. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Nézd meg a Mindenki című rövidfilmet, most kapott oscar-t.
2017. márc. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon helytelenül viselkedtek. Egy gyereket segíteni kell, hogy kibontakozhasson benne a tehetség, erre ők pont az ellenkezőjét tették, görcsöt ültettek el benned. Én nagyon büszke vagyok rád, hogy gyakoroltál, és végül beválasztott a tanárod. Próbáld még egyszer megkérni anyukádat, hadd mehess el a rendezvényre. Esetleg kössetek valamilyen üzletet. Például megcsinálsz egy-két feladatot abból a tárgyból, amiből le vagy maradva.
2017. márc. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Nekem pont ugyanígy vették el az énekléstől az önbizalmamat gyerekkoromban,pedig az énektanárom,a magánénektanárom,a kórusvezetőm,mindenki mondta,hogy gyönyörű hangom van,és tehetségem is. De soha nem mertem kiállni senki elé többet. Legközelebb már csak az esküvőmön énekeltem,ott mindenki meglepődött,maga a zenészünk is,hogy lemezt is kiadhatnék,mert profi volt. 20 év kihagyás után. De odáig se jutok el,hogy az x-faktor válogatójára elmenjek,ez már egy örök gát bennem. (N)
2017. márc. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1-es igen tudom, de én komolyan vettem ők pedig láthatóan azt hitték viccelek vagy nem tudom....

2-es :)

3-mas sokat segített a hozzászólásod. A tárgyból most versenyen voltam, hogy 5-öst kapjak, járok ugye erre a különórára, hogy jobban értsem, meg a jegyemet is fölfelé kerekítse a tanár, illetve most kaptam belőle 2 négyest, ami sokat javít az átlagomon... Anya mégsem elégszik meg ezzel. :/ De a kompromisszümkötés jó ötlet, szerintem megprobálok beszélni vele. Annyit már belátott, hogy ez egy lehetőség ami most fontosabb annál az 1 óránál.

4-es ez borzalmas.... Engem is eléggé földhöz vágtak ezzel a jelenetükkel, ezért is ment el az ömbizalmam tőle, hogy kiálljak. Viszont a hozzászólásod hatására megkerestem a zenét amire éneklünk majd, halkra vettem és megpróbáltam párszor elénekelni. Nem tudom javult-e a helyzet.... De legalább megpróbálom, aztán ha kiderül, hogy nincs hozzá tehetségem hát ennyi.

Azt hiszem akkor mégis elmegyek...

2017. márc. 3. 16:37
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Ha a TANÁR - ki szakember - azt mondta, hogy énekelhetsz, akkor nem vagy rossz, a növéred meg anyád pedig nem értenek hozzá, csak gonoszkodnak.


A helyedben csak azért is mennék, veszteni nem fogsz semmit, legfeljebb örülsz, ha jól sikerül a dololg.

2017. márc. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
😁😂😂😂😂😂😂😂
2017. márc. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
95%
Amit az ember szeretne elérni, azért küzdeni kell, de ne a családod döntse el, hanem egy hozzá értő személy, aki megmondja őszintén a véleményét. Az is lehet, hogy tényleg rossz a hangod, ezért nevettek ami nem túl szép, de lehet, csak azért, hogy nekik legyen igazuk.
2017. márc. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Ne aggódj, ez teljesen normális. A szülők és a testvérek 90%-a így viselkedik a gyermekkel és még csak észre sem veszik magukat, hogy mennyire a lelkedbe gázoltak. Én a helyedben azt hazudnám, hogy a szakkörre megyek, közben elmennék énekelni.
2017. márc. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
HA elhiszed, hogy meg tudod csinálni, akkor csak gyakorolj és csináld. Ne érdekeljen mások véleménye. Ennyi az egész.
2017. márc. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!