Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetnék az ellen, hogy...

Mit tehetnék az ellen, hogy ne utáljam ennyire a húgomat?

Figyelt kérdés

Pár éve a húgom éppen hogy befejezte a középsulit gondolt egyet és rájött , hogy neki most kell szerelmesnek lennie és felesleges továbbtanulni, fogta magát és elutazott külföldre aminek az lett az eredménye hogy terhes is lett.

Évekig nem tudtuk hogy mi van vele. Nem is jelentkezett.



Mikor szakított a " nagy szerelmével " akkor jelent meg kétségbe esetten , hogy most mihez kezdjen magával meg a gyerekkel....


És azóta szüleim támogatják ahogy csak tudják. De még beképzelt is lett. Még neki áll feljebb hogy mérges leszek rá ha meglátom. Abban az időszakban ameddig ő élte a kis "életét" a nagy világba én voltam az aki segítette szüleimet kimászni a hitelből. Holott én se keresek sokat. Ez miatt haza is kellett költöznöm.


És lassan ott tartunk , hogy még én vagyok a rossz gonosz testvér... Ha kérdőre vonom.

Húgom is dolgozik jelenleg ,de van képe a szüleimen élősködni. Sose nem segít be nekik semmibe.

Pedig van saját lakása meg mindene.


Lassan 1 éve van ez a helyzet , de legszívesebben felpofoznám. Ha tudnám letagadnám hogy a testvérem. Egyszerűen nem tudom magam ezen túl tenni , hogy ilyet tett.


Ti mit gondoltok mit csináljak ?


2017. ápr. 4. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Nem a húgodat kellene ennyire utálni, hiszen ő csak élelmes, és kihasználja a helyzetet. A szüleid fejével kellene beszélni, és rájuk haragudj, esetleg helyezd kilátásba, hogy ideje visszafizetni neked azt, amivel kisegítetted őket, meg amiért fel kellett adnod az önálló életedet, hogy kihúzd őket a szószból, ha már ennyire van pénzük, hogy a húgodba is tudják nyomni.
2017. ápr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt elmondhatnád neki ugyanezeket, úgy hogy a szülők is ott vannak. Hogy nem az a gond hogy segítik őt ahol tudják mert kismama. De ha nem lesznek és ő megszokja a nagy segítséget, akkor mi lesz?

Ő szülte a gyereket ezért neki kell gondoskodnia is róla hisz nem mindig lesz valaki aki támogatja...

És persze dühös vagy és nem értékelik amit eddig tettél csak annyit tehetsz hogy megnyitod nekik a szívedet és ha így se látják be akkor szimplán add fel és ne láss bele ebbe a családi kapcsolatba semmi többet mint ami és építsd ki a saját életed ahelyett hogy ezen rágódnál.


Pl.: férjem megcsalt és anyósék azóta azt pöfögik hogy miért nem figyeltem erre fel és én tehetek róla(megjegyzem közel sem) én megbocsájtottam a férjemnek,de az anyósomban is nagyot csalódtam mert azt hittem ennél többet jelentek nekik, közöltem is velük hogy nem találkozunk többet, hisz minek ebbe a nem létező családba többet feccölni?

2017. ápr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jusson eszedbe " A tekozlo fiu " tortenete a Bibliabol.

Kikerte az apjatol az oksegbol a raeso reszt, es azzal elment tavoli varosba, ahol penzet el pazarolta, felelte, aztan amikor semmije sem volt, rongyos ruhaban haza jott.

De a masik testver ,( aki otthon maradt,mindenben segitett szuleinek ) nagy felhaborodassal vette tudomasul, hogy apjuk,nemcsak hogy nem haragszik a tekozlo fiara, de ruhat ad neki, nagy lakomat csap,es orul, hogy a fia, aki elveszett, nem adott hirt magarol tobb evig, az most megkerult, ismet otthon van. Probald meg tobb megertessel ,testverhez illo modon kozeledni hozza, ne akarj itelkezni tettein.Ne itelj, hogy ne iteltess. Es hagyd, hogy az vesse ra az elso kovet, aki maga is feddhetetlen.

Albert Misi

2017. ápr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
elnezest, oroksegebol
2017. ápr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!