Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! A 13 éves lányom...

Szülők! A 13 éves lányom cigizik, kb. egy hete tudtam meg. Már beszéltem vele erről, de csakfolytatja. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
2016. aug. 30. 16:52
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
csak folytatja*
2016. aug. 30. 16:55
 2/33 anonim válasza:
100%
Én is cigiztem pár éve de csak azért mert menőnek és jónak tartottam! Meg csak úgy kipróbáltam! Kb. mióta cigizik? Ui: Én azóta abba hagytam mert rájötten hogy káros..stb! 15/F
2016. aug. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
47%

Nézd! Te vagy az Anyja, a te nevelésed.

Én arra lennék kíváncsi, hogy miből telik rá, hogy megvegye, és ti szülők dohányoztok -e?

2016. aug. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 Carragher_x ***** válasza:
63%
Gondolom kap zsebpénzt, hisz másképp nem tudna cigit venni. Kapjon továbbra is zsebpénzt, de dolgozzon meg érte, kössétek pl házimunkához. Mivel a ti pénzetekből csinál olyat, amit ti nem néztek jó szemmel, ezért elvárható, hogy amennyiben folytatni akarja, akkor ezáltal a maga módján a saját erőfeszítéseivel keresse meg a rávalót. Ha 2 órát kell mosogatnia egy doboz cigi áráért, akkor sanszos, hogy le fogja értékelni ennek a hóbortnak a szükségességét:)
2016. aug. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
53%
Nem vagyok szülő, fogalmam sincs hogy beválna e, egyáltalán kivitelezhető e , én nem adnék neki semmilyen pénzt. Nem tudna cigit venni. Biztos kapna pár szálat barátoktól de ebben a korban azok sincsenek eleresztve így nem tudnák cigivel tartani. Hosszabb távon nem tudna rászokni mivel venni nem tudna. A családban megtiltanám hogy bárki dohányos adjon neki, és kérném zárja a cigijét dohányát ne tudjon belőle lopni. Közben folyamatosan mosnám az agyát.
2016. aug. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
44%
Nem csinálnék belőle tragédiát. Foglalkozz vele többet, csináljatok közös programokat.
2016. aug. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
57%

5 szerintem jó, hogy egyenlőre nem vagy szülő :)

mi is dohányoztunk 15-16 évesen, nagyon menő dolog volt, aztán szépen abbahagytam, ez a menőségről szól, meg arról, hogy ő már felnőtt, nem jó ötlet a szülőnek ezen rugózni és arra felépíteni az életét, hogy hogyan ne szívhasson el a gyerek egy szálat se, mert ettől még vonzóbb lesz neki a dohányzás. Foglalkozni meg azért kellene vele, mert a mai tinik borzasztóan elhagyatottak, a neten élik az életüket és sokszor az alap viselkedési, társadalmi normákkal sincsenek tisztában, aztán ki tudja hova sodródnak, a szülő felelőssége, hogy kézben tudja tartani a dolgokat, de nem tiltással, hanem a bizalom kiépítésével.

2016. aug. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
74%
Ha megtiltod neki, ugyanúgy csinálni fogja.
2016. aug. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
71%
Sokkal többet nem tehetsz, mint hogy beszélsz vele. Kamasz, próbálgatja a korlátait tágítani. Ha tiltod, akkor is csinálni fogja, ha a társasága olyan, hogy ott cigizni menő. Próbáld meg olyan társaságba elvinni, ahol menő emberek vannak, de ciki dohányozni. Remélem, te nem szívod, meg más felnőtt sem a családban, mert akkor nem lennétek hitelesek.
2016. aug. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
56%
Én is csináltam, menőség miatt. Kb egy hétig. Aztán abba hagytam mert rájöttem teljesen felesleges, menőbb leszek de olyan emberek között ahova jobb ha nem tartozok. Illetve csak árt.
2016. aug. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!