Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A tesóm elveszi a barátaimat,...

A tesóm elveszi a barátaimat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok és van egy ikertesóm. Kiskorunkban sosem veszekedtünk, de pár éve teljesen elvesztettem. Totál befordultam, depressziós is voltam, minden barátomat elvesztettem.

Nemrég kezdtem kibékülni velük, és mostmár tényleg annyira mellettem vannak mint régen.

De:bármikor, amikor az osztályommmal/barátaimmal elmegyünk valahova, ő is akar jönni. A legjobb barátnöm is elhanyagol miatta, inkább vele találkozik vagy skypeol...stb.

Azért mentem másik suliba(elsőtől hatodikig egy osztályba jártunk), mert elegem volt abból hogy folyton szinte össze vagyunk zárva. És neki is, ezt vele is megbeszéltük szüleimmel együtt.

Azt hittem, jobb lesz. De így is tapad ránk, mindenhova jönni akar, és mostmár tényleg. Évelején még nem annyira, de lassan az osztálytársaim jobban szeretik őt, mint engem.

Tudom, kevés embernek van ikre, de ti mit tennétek a helyemben? (Próbáltam a tesómmal beszélni, de nem értett meg, csak kibeszélt ovis módon az ő osztálytársainak)

13L



2017. ápr. 23. 21:56
 1/10 anonim válasza:
Nekem ugyan nincs ikrem de van egy testvérem és ő is néha sokat van a barátaimmal és én is az övéivel. Szerintem próbálj meg beszélni a tesóddal és a barátaiddal. 16/F
2017. ápr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a baráti körödet jobban elszigetelni tőle, ne a közös haverokkal legyél. Keress újakat, mert ez így tényleg nem fog menni.
2017. ápr. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem akarlak elkeseríteni, de a

"pár éve teljesen elvesztettem. Totál befordultam, depressziós is voltam" kijelentésed elég vicces, szóval kb 11-12 évesen te már tisztában voltál a depresszió tüneteivel?

2017. ápr. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3: sajnos igen. Pszichológusok kezeltek folyamatosan és ez sajnos mégsem volt kamu,bármilyen sok kamudepis kortásam van, akik annak mondják magukat mert nem kapták meg a legújabb Iphone-t.

Persze nem tudok róla mindent, mellettem igazán segítő család ált, de igen, nem kamuból írom.

2017. ápr. 24. 07:15
 5/10 acelsziv ***** válasza:
51%

Aztán mi a fenén depiztél be 11 ÉVESEN???

Nem a tesóddal van a baj, hanem veled. Az ő kisugárzása jobb. Fejleszd a sajátodat és nem lesz gond.

2017. ápr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnos az utolsónak igaza van.

Benne mást látnak mint benned. Jobb a kisugárzása. Lehet érzik rajtad ezt a depressziót vagy rossz kedvűséget. Ő lehet nyitottabb mint te vagy.

2017. ápr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy miért baj ha ő is ott van . Én kimondottan szeretek kijárni az öcsémmel. Őt is és engem is másért szeretnek. Nem hiszem hogy közületek is bármelyikőtöket jobban vagy kevésbé. Meg kell tanulnod együtt élni ezzel és nem versenyként megélni. Élvezzétek az együtt töltött időt amíg lehet mert később nem biztos, hogy ott lesz mindig melletted :)
2017. ápr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ezzel soha nem volt semmi gond, mindig is ugyanazok voltak a barátaink, egy baráti körünk van.

16/L

2017. ápr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ugyenezt érzem mint te :( Az új társasági kör nem mindig megoldás sajnos. Én is új suliba mentem és lett egy barátnőm ott. Ő egyszer találkozott a tesómmal azóta vele beszélget folyton és velem már nem annyira. De mindig ez van nálunk is :(
2017. máj. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Már hogy lenne igaza acélszívnek... A depresszió igenis megjelenhet gyerek életében is bármi miatt te idióta... szülő,nagyszülő,fontos rokon halála. Iskolai kiközösítés nálam pl az volt. Folytonos cse.szegetés..De biológiai okai is lehetnek. Mániás depresszió teljesen örökölt dolog pl. A testvérével meg igenis baj van direkt csinálja ezt. Megmondod neki kérdező hogy ne gyere velem meg ne szedd el a barátaim. Keress más barátokat. Ugyanakkor te is keress más barátokat.
2017. máj. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!