Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Meg akarom szakítani a kapcsol...

Meg akarom szakítani a kapcsolatomat a nővéremmel, jól teszem?

Figyelt kérdés

Felnőtt nő vagyok.

Egész gyermekkoromban a 4 évvel idősebb nővérem vert. Én nagyon sovány, gyenge voltam, ő erős. Édesanyám nem dolgozott, mindig otthon volt, soha nem védett meg.

Amikor sírtam, és mondtam a nővéremnek, hogy: "Hagyjál", anyukám engem szidott, azt mondta, ne nyafogjak, idegesíti a hangom.

Édesanyám a nővéremet mindig elhalmozta ajándékokkal, imádta, és soha nem büntette semmiért.

Velem éreztette, hogy alsóbbrendű, értéktelen vagyok.

Az indok: velem nehéz szülése volt, én tehetek róla, hogy szenvedett! Másodikként fiú gyermeket szeretett volna, és nem örült, amikor megszülettem. Ezt már 6 éves koromban elmondta.

Annak idején elhittem, hogy valóban értéktelen senki vagyok. Nagyon gátlásos, visszahúzódó, csendes lány voltam. A sok szorongástól, félelemtől, szívritmus zavarom és pajzsmirigy betegségem lett.

Sajnos, aki így él, a párválasztásban is hibát követ el. Házasságba menekültem, és olyan férjem volt, aki szintén megalázott. Az anyósom és apósom is lenéztek, pl. az ebédlő asztalnál beszélgettek, de ha én megszólaltam, levegőnek néztek, nem válaszoltak.

A nővérem felnőtt korunkban is szemétkedett, folyton igyekezett ellenem hangolni a szüleinket.


Végül elegem lett, valami történt a fejemben. Szerencsére.

Elváltam, önálló, talpraesett nő lettem. Mindez annak köszönhető, hogy rájöttem: nem én vagyok hülye, hanem mindenki körülöttem!


A nővéremmel most szakítottam meg a kapcsolatot, közöltem édesanyámmal, hogy nekem ilyen testvér nem kell, és hogy ő is hibás, mert a nővéremet soha nem nevelte.


Édesanyám most hisztizik, öngyilkossággal fenyeget, mindennel próbálkozik, még azzal is, hogy: "Mit szólnak a rokonok, ha megtudják, hogy ilyen vagy, nem akarsz barátkozni a saját testvéreddel!"

Azt válaszoltam neki, hogy nem baj, majd én elmondom a rokonoknak, hogy miért nem barátkozom a testvéremmel.


Szeretném megkérdezni, hogy volt-e valaki ilyen helyzetben? Ha igen, hogy tudta megoldani ezt a rossz viszonyt?

Elmondjam a rokonoknak, milyen a nővérem, meséljek el mindent róla?



2017. ápr. 30. 12:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem felesleges teregetni a szennyest, azzal semmivel sem lennél jobb a családod többi tagjánál.

Nagyon rossz köztetek a viszony gyerekkorotok óta, mindenkinek egyszerűbb így, pont. Bővebben senkinek semmi köze hozzá.

2017. ápr. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
11%

Én biztos, hogy felnőttként nem szakítanám meg az egyetlen testvéremmel a kapcsolatot gyerekkori sérelmek miatt.

Viszont a felnőttkoriakat megbeszélném vele és igyekeznék konszenzusra jutni.

Minket a húgommal az anyánk valamilyen ismeretlen okból konkrétan egymás ellen nevelt, mégis nagy-nagy beszélgetéseket követően a világ legjobb testvérei lettünk.

2017. ápr. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Nem traktálnám a rokonokat azzal, hogy milyen gyerekkorom volt. Biztosan nekik is meg vannak a saját gondjaik.

Ha testvéreddel megszakítod a kapcsolatot, akkor anyukáddal miért nem? Nem értem a logikádat. Végül is anyukád tehet az egészről. Ő nevelte ilyennek a testvéredet, ő nem szólt rá, ő nem védett meg, ő viselkedett veled úgy, ahogy egy normális anya nem tenné.

2017. ápr. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Tehát anyaddal, aki rosszabb, mint a nővéred az elbeszélésed alapján tartani fogod továbbra is a kapcsolatot. Amúgy meg elég hihetetlenül hangzik, hogy ongyilkossaggal fenyegetőzik, hiszen ha eddig xart rád, akkor ezután is így lesz.
2017. ápr. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Én is sokat veszekedtem a testvéremmel mikor gyerekeke voltunk és most huszonévesen is van sok vitánk. Én nem bánom ha úgy alakul az életünk hogy nem tartjuk a kapcsolatot, sose voltunk jóba annyira.

Attól hogy rokon még nem kötelező szeretni. Pl anyám se beszél a bátyjával

2017. ápr. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
9%

azért elgondolkodtató, hogy téged mindenki bánt. Biztos, hogy semmi gond nincs veled?


Minden bajodért másokat hibáztatni nem érdemes.

2017. ápr. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
12%
Jaj de érdekes lenne meghallgatni ugyanerröl a növéredet is!!!
2017. ápr. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan egyke voltam, de a gyermekkori bántalmazásaim fényében abból sem csináltam lelkiismereti problémát, hogy a szüleimmel megszakítsak minden kapcsolatot (meg is tettem bő 10 éve).. Szerintem teljesen jogos, ha nem akarsz többé szóvaállni, csak azt nem értem, hogy anyáddal mi a francnak állsz egyáltalán szóba, amikor a történetben ő jóval hibásabb a nővédednél.. Minek neked egyáltalán ez a "rokonság"? Jobban jársz, ha az egész bagázst hagyod a búsba és nem foglalkozol velük egyáltalán, anyád meg hisztizzen csak annak, akit érdekel, a telefont sem kel tőle felvenned.
2017. ápr. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
szerintem mindenkivel szakítsd meg a kapcsolatot
2017. ápr. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
13%

Az egész írásod olvasva, szerintem ez a lényege, és rájöttél:

---------

"Elváltam, önálló, talpraesett nő lettem. Mindez annak köszönhető, hogy rájöttem: nem én vagyok hülye, hanem mindenki körülöttem! "

-----------

A többi mellékhatása egy gyógyszernek.

Úgy tekintsd.

2017. ápr. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!