Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van aki nem beszél a testvérév...

Van aki nem beszél a testvérével? Leírná hogy miért és mióta?

Figyelt kérdés

Heló!

Most lesz egy éve hogy nem beszélek vele, pedig elég közel lakunk egymáshoz. Egész életemben szekált mióta az eszemet tudom minden hülyeséggel, meg szemétkedett.

Segítséget nem igazán várhattam el tőle semmilyen téren. Amikor dolgozott se adott be semmit a közösbe, és úgy tett mintha ő épített volna fel mindent és ő is fizetne minden, aztán kb mindenki irányába ment a lenézés. Persze hosszabb lenne a történet, csak nagy vonalakban, kutatgatások, kikérdezések (hol mit kivel miért meddig) felelősségre vonás stb.

Szóval már egy éve nincs kapcsolat, de őszintén annyira nem is bánom a dolgot. Van valaki hasonló helyzetben?



2017. jún. 5. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Van hát. Nincs benne semmi különleges, nem a te gyereked, nem a te akaratod hanem a szülőké, ha megszakítod vele a kapcsolatot nem történik semmi. Két külön élet.
2017. jún. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én kb. csak kényszerből (anyám kedvéért) beszélgetek tesómmal, ami kb. ki is merül a köszönésben, vagy valami udvariaskodásban, kerülöm inkább, ha anyámat látogatom. Ok: ez is volt "Amikor dolgozott se adott be semmit a közösbe, és úgy tett mintha ő épített volna fel mindent és ő is fizetne minden, aztán kb mindenki irányába ment a lenézés", meg alapból egy végtelenül önző, empátia nélküli hülyegyerek, pedig elmúlt 25 éves, anyámat cselédnek használja és nem csinál semmit, egy kisujját nem mozdítaná meg, hogy a nyugdíjas anyánknak segítsen. Én sem várhatok tőle semmit. Már én sem bánom, jól hangzik, amikor itt mantrázzák páran, hogy csak a testvéredre számíthatsz, meg a vér, stb., de nekem már (és neked is gondolom) annyi lelki-anyagi károm származott ebből az egészből, hogy a saját (és párom) egészségem érdekében is tartom magam távol tőle. A legdurvább az, hogy azt hiszi neki jár minden, csak mert megszületett és ül a gép előtt egész nap és hogy mi csak a kellékei vagyunk az ő "high life" életvitelének.

Jól mondta unokatesónk, egy igazi élősködő.

Sokáig bánkódtam én is, próbáltam nyitni felé, de csak az lett, hogy pénzt akart tőlem, semmi más nem érdekelte.


Ha neked is hasonló, iszonyú nehéz, de ne kínozd magad,

legjobb ilyen "kapcsolatoknál" a távolság.

2017. jún. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, nekem ez pár éve tart.
2017. jún. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kb ugyan ez a helyzet:)

Se rezsibe se kajába nem ad, viszont elég durva rész lenne az övé.

De amúgy van egy furcsa álarc amit a külvilág felé mutat és ami a valóság és elég durva különbség.


Nem bánkódok hidd el mivel életemben elég kevés dolgot köszönhettem neki, és szerintem ha 100 rosszra 1 jó jutott akkor nagyjából reális arányt mondtam.


Érdekelt hogy mással is van-e ilyen:)

2017. jún. 5. 20:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez nálunk családi vonás:


Én nem beszélek az enyémmel (kirabolt álmomban).

Apám se az övéivel.

Unokatesóm se az övével.

2017. jún. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok.


"De amúgy van egy furcsa álarc amit a külvilág felé mutat és ami a valóság és elég durva különbség. " Jaja tesómra is ez jellemző, meg az, hogy szépen várja az örökségét.

Nem is zavartatta magát, múltkor anyánktól már "előleget" kért (volna).

Szüleid hogyan kezelik?

2017. jún. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem igazán foglalkoznak vele:)

Ha mondok valamit akkor nekem adnak igazat, de ennyi.

De ez lehet egyfajta köpönyegforgatás is hogy mikor kinek adnak:)

2017. jún. 7. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!