Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hosszú évek óta nem beszél...

Hosszú évek óta nem beszél velünk (anyjával és másik két testvérével) a nővérem. Mennyire gyakori ez más családokban? Ahol előfordult ilyen: mit csináltatok a megoldás érdekében?

Figyelt kérdés
Az a borzasztó, hogy már nem is tudom pontosan, mi is az oka a haragjának. Valami anyagi természetű persze. Úgy érezte apánk halálakor, nem kapott elegendő örökséget, azt hiszem. Ezért feléje sem néz anyukáknak se, pedig súlyos beteg, és velünk, a testvéreivel sem tartja a kapcsolatot.
2009. márc. 27. 16:14
 1/6 anonim válasza:
100%

szia!

Szerintem ez családtól függ. De egy tény, hogy egyre gyakoribb a családokban. Mit tennék, ha ugyanebben a helyzetben lennék? Hmm..mindenképp felvenném vele a kapcsolatot valamilyen módon, hogy neheztel-e még. Leülni vele, és tisztán elmondani,hogy édesanyátok beteg, és édesanya csak egy van ugyebár, változnak a dolgok és így az idő is. Talán a haragja már nem olyan erős. Ez a beszélgetés ne abból álljon, hogy a múltban ki milyen hibát követett el, hanem abból, hogyan lehetne újra kezdeni a kapcsolatot. Az eredménye attól függ, hogy sikeres vagy sikertelen lesz ez a kapcsolat kimenete, ha Te/édesanyád és Ő is felül tud emelkedni a sérelmeken,és meg tudtok-e egymásnak bocsátani. Sok sikert.Írd meg fejleményt! Sok sikert!

Minden jót!

2009. márc. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szia! nalunk is ez volt. Egyszer csak elegem lett az egeszbol es felhivtam a hugom, mintha semmi sem tortent volna. Aztan egyre gyakrabban hivogattam, meseltem, h velunk mi tortent, erdeklodtem feloluk. Aztan egyszer csak felvetette, h meglatogat. Jot beszelgettunk, ismet a regi lett a kapcsolatunk egymassal. Valakinek kezdemenyezni kell, mert annelkul minden marad a regiben. Nem erzem, h megalazkodtam volna, viszont nagyon orulok, h megtettem ezt a lepest.
2009. márc. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mivel 9 évvel idősebb nálam, eleinte talán nem érzett "ellenfélnek", velem egész sokáig jóban volt, ezért próbáltam közvetíteni és békíteni a családdal. Közben olyan érzésem volt, mintha naponta hergelné magát és egyre jobban belelovalta ebbe az egészbe a sógoromat is. Aztán egyre gonoszabb dolgokat művelt. Én se maradtam ki. Még nagynénénk temetésére se jött el (talán nem is tudta, h meghalt, mert nem látogatta), pedig évekig szállást-ételt adott versenyúszó fiának. Anyánkkal kapcsolatban kijelentette. nehogy értesítsük, ha meghalt. Hát itt tartunk. Nem bírom felemelni a telefont.
2009. márc. 27. 21:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen fickók. Ha mindent megtettek a többi családtagok, akkor szerintem már rá kell hagyni. Nem érdekli a család. Nem baj. Ha mégis közeledne, akkor el kell felejteni a múltat, és segíteni.
2009. márc. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még gyerekkoromban történt, hogy édesanyám kisebbik nővére megharagudott az egész családra. Nem beszélt velük, csak a veszekedés volt. Azért is volt bonyolult, mert anyukám idősebbik nővére meg a szomszédságában lakott egy ikerházban. Nem sok dologra emlékszek az egészből, hiszen gyerek voltam, de az biztos, hogy éppen a fennálló feszültség miatt én sem beszélgettem ezzel a haragvó nővérével, nem emlékszek hogy ő hogy állt hozzánk. De ami biztos, hogy egyszercsak megbékélt és most már jó pár éve mintha mi sem történt volna.

Csak bíztatni tudlak, ne add fel, és még ha gonosz dolgokat is csinált, nem biztos hogy az, azt pedig hogy ne szóljatok neki ha meghal édesanyátok, biztos csak azért mondta, mert megbántva érezte magát. Emeld fel a kagylót, egy próbát megér! Ne élj úgy, hogy majd évek múlva arra gondolsz, mi lett volna, ha akkor felhívom.

2009. márc. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Valószínűleg a további bántásoktól, sértegetésektől tartva hallgatunk és nem keressük vele a kapcsolatot. (Az embert amúgy is annyi gond, bú, bánat éri, hogy nem akar begyűjteni saját maga újabbakat.) Köszönöm válaszaitokat, jó volt így ismeretlenül is megosztani a bajomat.
2009. márc. 29. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!