Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az baj ha közömbös a viszonyun...

Az baj ha közömbös a viszonyunk a testvéreimmel?

Figyelt kérdés
23 éves srác vagyok van egy 21 éves hugom és egy 29 éves bátyám. Sosem voltunk édestestvérek mindenkinek megvolt a köre. Azonban anyámék elváltak kb 5 éve és összejött egy másik palival. Előtte ő se nagyon foglalkozott ezzel, hogy milyen a testvéri viszony mert meg volt a maga gondja de most, hogy felnőttünk és megtalálta a boldogságát hirtelen elkezdte érdekelni és zavarja, hogy keveset beszélünk egymással. A bátyám külön él az apámmal. Én vagyok a középső gyerek valahogy mindig rajtam csattant az ostor és ezt érzem most is. Ha összejövünk testvérek és mindenki végzi a dolgát akkor velem viselkedik úgy az anyám, hogy beszéljek már velük meg stb. Már megmondtam neki, hogy nem vagyok családi bohóc, igy is én kezdeményezek a legtöbbet és én vagyok a legpozitívabb hármunk közül. Én szívesen beszélek emberekkel habár kicsit antiszoc vagyok én is de ők még jobban. Egyszerűen felnőttek vagyunk, anyám meg most akarja ezt a viszonyt helyre hozni. Mit gondoltok? másnál is van hasonló?
2017. jún. 18. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Baj persze de felnőtt korban nem szamit
2017. jún. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ahogy mondtad, felnőttek vagytok. Ezen már nagyon nem lehet változtatni, ha kisebb korotokban sem nyitottatok egymás felé, akkor ez nem most fog megtörténni. Anyudnak is rá kéne erre jönnie. Sőt, a helyzet még szerencsésnek mondható, csak gondolj bele mennyivel rosszabb volna, ha állandóan veszekednétek. Inkább akkor maradjon ez a neutrális viszony.

Például ott van anyám meg az öccse. Nem puszipajtások, de nem is utálják egymást, egyszerűen semleges. Elbeszélgetnek, ha kell, de ennyi. Szerintem ez teljesen normális.

2017. jún. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!