Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgom teljesen megbolondult,...

A húgom teljesen megbolondult, lázad, mivel lehetne leállítani?

Figyelt kérdés
Pár hónapja elég keményen összeveszett anyámékkal, ahol nem csak ő volt a hibás,de ez nem is lényeg. Teljesen megkattant azóta,pedig fiatal még azokhoz,amiket művel(16 éves). Pár napja anyám egy boxert talált az ágya alatt(egyébként nyílt titok,hogy már rég nem szűz és gyakran lefekszik kétes arcokkal). Ment a vita,elment otthonról az "egyik barátnőjéhez". Cigizik,drogoznak a nyilvánosság előtt,meg szép szóval kifejezve egy ingyenprosti a tinisrácok számára. Hiába zárták be anyámék,elszökött,beszélgetni nem lehet vele. Amíg nem vagyunk itthon az istentudja mi történik a házunkban. Szinte mindenki egy idegroncs itthon miatta. Mit lehet vele kezdeni? Kit kell hívni ilyenkor? Én legszívesebben kiraknám,de anyu még mindig bízik benne,hogy megjavul.

2017. jún. 22. 00:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%
Azért te is megéred a pénzed, kérdező... Ingyenprosti, kiraknád a szüleid házából... Saját életeddel foglalkozz, ne a húgodéval, az legyen a szüleid gondja
2017. jún. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom te hogyan állnál hozzá,hogy szinte naponta más sráccal fekszik össze a húgod,herbált szív és az egész családodat látod szenvedni miatta.
2017. jún. 22. 00:59
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Még belőle is lehet normális felnőtt. Láttam már rá példát, volt olyan drogos, tolvaj, ribi ismerősöm, akiből teljesen normális ember lett végül.
2017. jún. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Megmondom őszintén, nem tudom ilyenkor már mit lehetne vele kezdeni. Eddig kellett volna, hogy ne váljon ilyenné.
2017. jún. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha elment csak akkor szabad visszaengedni ha megígéri, hogy nem folytatja ezt az életvitelt, ha mégis akkor nektek intézetbe kell küldeni különben a fiatalkorúak börtönébe kerül.
2017. jún. 22. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
36%

#1

De igenis van köze a testvérehez, te bunkó liba. Nem mindenki fütyül a testvérére, valakit érdekel a sorsa. Egy család.


És hadd ne legyen már normális dolog, hogy egy kiskorú qrválkodik, cigizik, iszik, drogozik. Ez még felnőttől is ocsmány, nemhogy gyerektől. Ne bíztassuk már, hogy lehet belőle normális ember.

Valakiből biztos lehet, de nem ők vannak többen !

A másik qrvától el kell szakítani. Beszélnék az anyjával. Mindenképp elvonó kell mindkettőnek. Ha nem lenne hajlandó megváltozni, akkor kivágnám az utcára én is. Az üres fenyegetőzés nem ér semmit. Amint hajlandó lenne menni elvonóra, akkor visszajöhetne. Egy drogos qrvára nincs szükségem. Szégyen egy ilyen lány.

2017. jún. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés az, hogy miert ilyen. Az extrem lázadás mogott altalaban valami lelki seb van. A család nem tud\akar segiteni, te sem, ami azt jelenti, hogy senki sincs mellette. Ha pasikkal fekszik le, drogozik, szeretethianya van. Jo lenne támogatni, terapeutat keresni. Lehet vki megalazta, megeriszakolta stb. Artol nem beszelve, hogy a hozzaallasod szerintem undorító.
2017. jún. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%
A "szegyen egy ilyen lany"-ra meg annyit, hogy szereto, támogató családban nem nagyon van ilyen
2017. jún. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"És hadd ne legyen már normális dolog, hogy egy kiskorú qrválkodik, cigizik, iszik, drogozik."


Persze, hogy nem normális.


Nagy kérdés azonban, hogy mi vezetett ide.

Nagyon fontos tudni; mi volt az a pár hónapja történt összeveszés, milyen nevelési hibákat követtek el a szülők korábban, stb...


Így nagyon nehéz felelőséggel tanácsot adni.

A bezárás vagy kidobás otthonról biztos nem megoldás.


EGY KONKRÉT ÖTLETEM VAN:

A Bethesda gyerekkórház mellett működik Házasság-, családsegítő szolgálat, Őket érdemes megkérdezni, hátha tudnak segíteni.

Ha jól tudom, a címük : Bp., 14 kerület, Bethesda u. 8.; de ez pár évvel ezelőtti információ, de gondolom interneten utána lehet nézni, hogy nem változott-e?

2017. jún. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%

Tisztelt kérdező!

Komolyan drogozik a hugod ?

Például: kokaint és heroint találtatok nála ?

Vagy extázit ?

Az nagyon nem jó. Ki készíti az idegrendszerét és az egész szervezetét. Sürgősen kellene tenni valamit mert könnyen idegrendszeri károsodása lesz. Pszichikai betegségek tűnetek jelentkezhetnek nála.

Az ilyennel nem jó sokáig várni mert előbb utóbb ki készül.

A rendőrséghez kell menni hogy el vigyék az elvono osztályba.

Így még meg menthető a későbbi veszélyes helyzetektől.

2017. jún. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!