Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Létezik testvérkomplexus?

Létezik testvérkomplexus?

Figyelt kérdés

Általánosan azok a fiúk/férfiak,akik természetileg vagy kínézetre hasonlítanak a bátyáimra,jobban bejönnek nekem.Nem testi vonzalmat érzek feléjük,inkább csak érzelmileg kötődöm hozzájuk.Teljesen testvéremként tekintek rájuk:ha szomorúnak látom őket,én is az vagyok,ha örülnek én is boldog vagyok.Lehetséges,hogy ez amiatt van,mert nem kaptam elég szeretet a bátyáimtól?Kettejük közt pár év különbség van,én viszont jóval fiatalabb vagyok náluk.Régen mindig kiközösítettek,mert túl kicsi voltam,hogy velük lógjak;veszekedés közben mindíg összefogtak ellenem.Attól még szerettem őket.

Ők most már felnőttek,nem laknak itthon,és nekem is csak pár év maradt.Ezért méginkább nem érzem úgy,hogy bármilyen testvéri kapcsolatt jelen lett volna a gyerekkoromban.Ha nincsenek itthon,nem hiányoznak nagyon.Ha egy két napra jönnek haza,az se vészes.Ha viszont hosszabb ideíg maradnak itthon,úgy hozzájuk szokom,hogy szinte sírok,mikor vissza kell menniük.Mára már jobban viszonyúlnak hozzám,mint korábban.Mégis,mikor nagy ritkán haza jönnek,akkor is bezárkóznak a szobájukba és a neten lógnak.Pedig én úgy vágynám,hogy megnézzünk együtt egy filmet,vagy csak beszélgessek velük egy kicsit.Mégis mikor kezdeményznék,legtöbbször elutasítanak.

Szóval leginkább úgy tudnám kifejezni ezt az érzést,hogy egy haverre vágynék,akire bátyámként tudnék tekinteni.Ezt lehet testvérkomplexusnak nevezni?Lehetséges,hogy emiatt tetszenek nekem csak a nálam jóval idősebb férfiak?



2017. jún. 24. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Nekem pont fordítva van. Aki egy pillanatra emlékeztet a húgomra abból egy ezred másodperc alatt kiábrándulok örökre.
2017. jún. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
Az öcsémmel semennyire nem hasonlítunk egymásra, és rendszeresen azt hiszik, hogy a férjem rokona, nem az enyém. De fenntartom, hogy ez csak egy véletlen... :D
2017. jún. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy batyra vagysz, mert gyerekkorodban nem volt kivel ilyeneket csinalsz es egy haverben ezt meg tudod latni. Koztem es a batyam kozott jo testveri viszony van (3ev van koztunk) en ilyet nem erzek, max. Vkit egy ido utan mar batyamnak tekimtek (tesom legjobb haverja regen olyan volt, mint ha a batyam lenne). Ez nagyjabol olyan, hogy pl egy tanarban vagy egy haverod szulojeben jobban latod a szuloi "vonzalmakat" mint a tiedben.
2017. jún. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!