Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem folyamatosan lop....

A testvérem folyamatosan lop. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Hát igen,hol is kezdjem.Már igazából rég óta műveli a dolgot de mostanába nagyob beindult.Folyamatosan itthonról bármelyik családtagtól lop főleg ugyebár pénzt meg a drágább dolgokat.Multkor ment fel Budapestre tőlem kért pénzt(senki se ad már neki).Kp-ba nem volt ezért odaadtam a bankkártyám mondván neki,hogy max 10ezret költhet.El is ment mikor hazaért kérdeztem hogy annyit költöttél igaz? Erre mondja hogy persze persze.Apámnak mondtam hogy azért nézzen rá a számlámra.Na ott derült ki,hogy 20ezret költött.Már ott is mérges voltam(kb 1 hónapja volt).Azóta se láttam belőle semmit.A nagyobb testvéremtől multkor a 60ezres óráját vitte el szintén Bp-re.Hazaért a tesóm kérdezte,hogy hol van az órája erre nem nála.(Mindenki tudta hogy nála van mert édesanyám látta,hogy elviszi).Mikor kerestük még a jó istenre is megesküdött,hogy nincs nála.Kicsit lecsillapodott a hangulat utána vette észre a tesóm,hogy be van csúsztatva a fiókjába.De még sok ilyen eset volt.Máma 3ezer forintom tűnt el.Direkt eldugtam a pénzem a zoknis fiókomba de ott is megtalálja.Örültem,hogy csak ennyi tűnt el mert volt mellete még 53ezer forint(vele ellentétbe én azért próbálok gyüjtögetni).Most mondjátok meg milyen ember az ilyen ?! Legalább egy cetlire írná oda,hogy elvittem ennyit meg annyit.Igaz akkor se lennék boldog de legalâbb szólna.Már tényleg nem is úgy gondolok erre az emberre mint a tesvéremre.Egyszerûen már hányingerem van ettől.Én egy forintot se tudnék elvinni.Olyan bűntudatom lenne amikor állnék a pénz fölött,hogy...Most beteszem a bankba a pénzem mert itthon sehol nincs biztonságba de itt is kódot kell változtatnom mert mâr tudja.Mi a véleményetek erről?

2017. júl. 1. 17:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyit,hogy én 16 vagyok ő 18 éves
2017. júl. 1. 17:46
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Nekem ha ilyen testvérem lenne előbb utóbb feljelenteném. Ez már családtagtól sem tűrhető.
2017. júl. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos ez később vagy talán már most is ennél komolyabb lopásokhoz vezethet. Vigyétek el pszichológushoz, a boldogtalan emberek szoktak általában sokat költeni.
2017. júl. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezeltetni kéne. Sajnos nem sok esélyt látok a változásra. A bankkártyádon azonnal változtasd meg a PINt és a számládon legyen a pénz ,ne a fiókodba. Pár ezreket tarts otthon ne 50 ezret, mert legközelebb azt nyúlja le. Lehet hogy anyukádék vevők lennének arra hogy zárat szereltessenek a szoba ajtókra és akkor zárni kell.
2017. júl. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondtoltam,hogy zárat kéne tenni.Igazad van utolsó
2017. júl. 1. 18:24
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Én is mindig loptam, de engem megvertek érte. Nem használt, de legalább fájt. Mondjuk nem otthonról loptam.
2017. júl. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm is ezt csinálja évek óta, javulni valószínű nem fog soha. A bizalomnak mindenesetre annyi...marad a zár, aminek a kulcsa mindig nálad lesz, vannak ilyen kis fém kazetták, amit le lehet zárni, abba beleteszed az értékeidet, jobbat nem tudsz tenni...és persze sok pénzt ne tarts otthon.
2017. júl. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!