Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A 12 éves húgom nagyon kihívóa...

A 12 éves húgom nagyon kihívóan öltözködik. Mit csinálnáljak vele?

Figyelt kérdés

Pic&anadrág, magassarkú szandál, push up melltartó a mindennapi outfit. Próbáltam már elmagyarázni neki, hogy nem kéne így öltöznie, mert nem a korának megfelelő. Azt is csináltam már, hogy elhívtam magammal "plázázni", és mutattam neki pár visszafogottabb ruhát (tehát nem kivágott, nem is olyan, hogy a fél segg& kilóg, de nem gyerekes, letisztult, nőies ruhák), de abból is csak a veszekedés volt, hogy ne kezeljem gyerekként. Most a legújabb mániája, hogy ő műkörmöt akar, mert a barátnőjének is van. Ráadásul több sminket ken magára, mint én és anya együtt. Alapozó, szempillaspirál, highliter vagy a mi jóég, púder, pirosító, tus. A highliteren kívül persze mind az én sminkemet használja.

Anya azt mondja, hogy majd kinövi, de amikor a velem egyidős haverjaimtól olyanokat hallok vissza, hogy viselkedik pl hétvégén a focimeccseken, vagy a városban, meg hogy ki volt rakva mindene ég a pofám.

Hogy értessem meg vele, hogy ettől nem lesz menőbb?


2017. aug. 1. 00:24
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
66%

a hugom 12 évesen pont ezt csinálta!egyik nap olyat hallottam vissza,hogy valami 17 éves sráccal smárolt,a srác tapizta...mindenét,és nekem ott lett elegem!bementem a ruhásszekrényébe mig nem volt otthon,es minden egyes ruháját kivagdostam dekoldazsnal,a nadrágokat kisebbre mint egy rendes bugyi

a hülye kencéit felhígítottam vízzel,olajjal

a push-up melltartóból kivagdostam a push uppot


amikor meglátta volt veszekedés,hajtepes,de amikor felvette,egy ,,nem baj legalább többet mutat" felszólalással,és elment benne valami programra,ott meg helyretettek a baratai is,hogy ez mar tényleg túlzás,meg elhordták mindenfele olcso rib@ ancnak,soha tobbe nem vett fel túl villantos ruhát...tudom kegyetlenül hangzik,de hidd el,5-10 év múlva megkoszoni,hogy n hagytad,hogy 12 évesen megerőszakolják!lehet lepontozni,de en nem hagynám,hogy a hugom meg egyszer egy olyan olcso rib @ncca váljon,mint akkor...ja es most 16 eves,első nagy szerelem van,csakhogy elokerultek róla a régi 3-4 evvel ezelőtti fotok...a srác nagyot nézett,es lelépett,tehát...

2017. aug. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
88%

esetleg mondd hogy ezt meg azt hallottad vissza róla és talán elgondolgozik

meg ha pl este fürdés után smink nélkül látod dícsérd meg hogy milyen szép

2017. aug. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
82%

amit az 1. válaszoló írt elég kemény :O

Próbáld meg először békével megoldani a helyzetet

ja meg a saját sminkjeidet dugd el

2017. aug. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
13%

Igazából az az ő élete. Te nem a húgod vagy. Miért bosszant ez téged? Ha őt az teszi boldoggá... Szerintem, ha megtiltjátok neki, csak egyre jobban fog hozzá ragaszkodni. Inkább az a fontos szerintem, hogy tudja, hogy a nővére megérti, és mindent megbeszélhet veled. Mindenkinek van lázadó korszaka, de ha nincs mi ellen lázadnia, akkor kinövi.

Irigykedni meg nem kell rá, csak mert magaddal nem vagy teljesen elégedett. :) Inkább ezzel foglalkozz.

2017. aug. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell hagynod hogy a te sminkcuccodat használja és problem solved
2017. aug. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
20%

Semmi közöd hozzá, foglalkozz a saját dolgoddal. Semmivel nem vagy több a húgodnál. A szüleitek felelőssége nevelni őt, nem a tied. Erőszakkal megváltoztatni nem lehet senkit, pláne egy kamaszt nem. Törekedj rá, hogy jó kapcsolatot alakíts ki vele, ezáltal pedig mutass példát. Ha felnéz rád, akkor majd rád akar hasonlítani. De ezt nem úgy lehet elérni, hogy játszod a felsőbbrendűt és nyomod az okítást meg az szent beszédet.

Első válaszoló is nagyon magas lóról beszél. De azt remélem nem gondolja, hogy bárki is beveszi, hogy simán tönkretett több 10, esetleg 100ezer forintnyi ruhát és ezek után még ő a hős.

2017. aug. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
92%
Mondd meg neki, hogy az ilyen feltűnősködés miatt nem fog normális srácoknak tetszeni, csak azoknak, akik belé akarják törölni a f@5zukat.
2017. aug. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim válasza:
41%

Tudom nem ide tartozik de ha mindenkinek lenne egy ilyen nővére ma nem mászkálni ennyi ribi az utcákon:D

De különben lehet csak így akar feltűnösködni és csak azt szeretné hogy a szüleid és te jobban foglalkozzatok vele gyerekeknél főleg ez szokott lenne az ok..


A másik meg hogy amíg ezt a példát látja otthon tőletek nem nagyon fog megváltozni se azt gondolom hogy főleg neked kellene kevesebbet sminkelni vagy egy időre teljesen leállni vele..

2017. aug. 1. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
82%
"Semmi közöd hozzá, foglalkozz a saját dolgoddal. Semmivel nem vagy több a húgodnál." Vannak amik egy kislányra tartoznak, vannak amikor nem. Ebben a helyzetben igenis meg kell védeni azt a hatodikos gyereket a saját ostobaságától- amíg rá nem jön hogy a nőies, és a ku.rva nem egymás szinonimái. Úgy gondolom a gyerekek magánéletét tiszteletben kell tarnai, amíg nem veszélyeztetik magukat a korukból eredő tudatlanságból. De tényleg csak akkor kell beavatkozni ha önmagukra veszélyesek. Márpedig ez a kislány egyértelműen az.
2017. aug. 1. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
52%
Érdekes, most miért nem szólogattok be, mint a masik 12 évesnél, ahol anyuka írta ki a kérdést (full ugyanaz a kettő... ). Nyilván itt is anyu veszi meg acruhákat, nem a gyerek... Hihetetlen, mennyire befolyásol itt az, hogy hogyan van tálalva ugyanaz a kérdés, jól szórakoznak rajtatok a kérdezők...
2017. aug. 1. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!