Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek mit kezdjek a...

Szerintetek mit kezdjek a tesómmal? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Van egy öcsém, akit nagyon utálok. Tudom, a testvéreknek szeretniük kéne egymást, de ez nálunk másképp van. Mindig bunkó velem, olyan bicskanyitogató hangnemben szól hozzám, és olyan dolgokat mond, hogy előbb-utóbb bárkinek betelne a pohár. Egész nap semmit nem csinál (ugyan nyári szünet van, de a semmi alatt azt értem, hogy még a minimumokat sem teszi meg), és ha megkérem bármire, mondjuk hogy pakolja végre vissza a hűtőbe a dolgokat, mert meg fognak romlani, akkor persze én vagyok a rossz, hogy ilyet merek kérni tőle. Vagy hogy egyáltalán bármit kérek tőle... Folyton csak zabál, de nyafog, ha elfogyott valami. Abban az esetben, ha valami apró dologra kérjük meg, nem sok időt, vagy erőfeszítést igénylő dologra, csak pl. menjen le a boltba, ami ott van a ház előtt(!), és vegyen pár dolgot, szintén nyávog. Mindig max. hangerőn bömbölteti a tv-t, pedig már ezerszer megmondtam neki én is meg anya is, hogy mivel lakásban lakunk, nagyon zavarja a szomszédokat, de nem érdekli. Ha bármi házimunkára rá akarjuk venni, hogy ne mindent mi csináljunk ketten, akkor ugyanaz játszódik le, amit fentebb leírtam. Ha mégis belefog valamibe, akkor vagy nem fejezi be, vagy olyan hanyagul csinálja meg, hogy az már szánalmas. Egész nap zaklat a hülyeségeivel, pedig minden nap elmondom, hogy nem érdekel, és hagyjon békén legalább öt percre, de meg se hallja. És mikor napi szinten egyszer, EGYSZER hozzászólok valami értelmeset, akkor én vagyok szemen köpve, hogy "miért zavarom folyton", és hagyjam békén. Amikor szembesíteni akarjuk az igazsággal, hogy milyen is valójában, akkor természetesen mi vagyunk a hülyék, mert Ő nem is csinál ilyeneket, "ő tökéletes, egy angyal"... És mindemellett, amiket leírtam, még elvárja, hogy ki legyen szolgálva mindennel, kapjon LEGO-t, rágcsálnivalót, tévézhessen, amikor kedve van, és ha nem kapja meg, vagy büntetést kap helyette, ő van felháborodva. Már a hócipőm tele van vele (meg anyának is, csak ő nem mutatja ki olyan sokszor), és őszintén tanácstalan vagyok, mit kezdjek vele. Már olyannyira kiborított, nem is egyszer, hogy az idegességtől és a stressztől sírni kezdtem, és nem tudtam abbahagyni órákig. Szerintetek mit csináljak? Még éveket kell várnom, hogy egyáltalán gondolhassak költözésre. Hogy bírjam ki addig?

2017. aug. 17. 13:06
 1/7 anonim válasza:
El van kényeztetve. Lehet, hogy egy-két pofon nem ártott volna neki. Hány éves vagy? Az öcséd?
2017. aug. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A pofonnal se érünk el semmit. Mondjuk szerintem szomorú, hogy már pofonnal kellett próbálkoznunk... Én 14 vagyok, az öcsém 12.
2017. aug. 17. 14:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk nevelni kellett volna...
2017. aug. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nevelték is. Ugyanúgy, mint engem, én mégse csinálok ilyeneket, mert én megértettem, mit szabad, és mit nem. Ha nem érti meg, akkor nevelheted akárhogy, nem fog változni. Én nem nevelni akarom, csak kibírni mellette ép idegekkel még pár évig. Mit tennél a helyemben? Azt mégse mondhatom anyának, hogy "nevelni kellett volna", mert ezzel azt mondanám, rossz anya, pedig nem az.
2017. aug. 17. 15:17
 5/7 anonim válasza:
73%
Az én anyám, (amilyen temperamentuma van) már úgy helyretette volna ezt a kis taknyost, hogy ott szem nem marad szárazon. (Természetesen nem verte volna meg, de amilyen fejmosást kapna, azt nem rakná zsebre). Talán kijárna neki egy alapos elbeszélgetés. Aztán ha nem működik, akkor hangosabban. Esetleg megvonni tőle bizonyos dolgokat (nem mehet el hazulról, nincs telefon, tv, xbox stb..míg el nem végzi azt a minimális munkát, ami elvárható lenne a korában) Ezt igazából mind anyukádnak kéne intézni, a Nővére szájából nem lenne elég hatásos. Ez az egész az Ő dolga volna. "Le kéne törni a szarvát" az Öcsédnek, amíg még le lehet.
2017. aug. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A fejmosás (akármilyen durva is) hatástalan. A megvonás úgyszintén. Minden csak egy rövid ideig működik nála, aztán már nem érdekli, pl. a szidás csak aktuális, meghallgatja, védi a maga igazát, miszerint ő nem csinált semmit, és kész, utána el is felejti. A megvonásnál meg először kiakad, de aztán talál valami elfoglaltságot (ha más nem, engem cs*sztet). Egyszerűen nincs semmi, ami hatna rá. Nem mondom, hogy késő lenne nevelni, de semmi nem hatja meg túlságosan. Hiába rendez az elején jelenetet, pár napon belül már nem foglalkozik vele. Maximum egyszer-kétszer nyávog egy kicsit, de semmi eredmény, vagy változás.
2017. aug. 17. 21:38
 7/7 anonim válasza:

Én is pont így vagyok vele, csak nekem a 8 éves húgom csinálja ezt. Nem lehet rajta segíteni:( Rá kell hagyni, mindent! nem megcsinálni helyette semmit, aztán talán rájön, hogy mi van...Én ezt csinálnám, de nem tehetem:/

Van még 2 öcsém (3 és 4év) ők tejesen normálisak:?

2017. aug. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!