Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit kezdjek a nővérem élettárs...

Mit kezdjek a nővérem élettársával?

Figyelt kérdés
Az előzmény röviden annyi hogy 19 volt a nővérem amikor összejöttek, akkor még anyuval laktunk és csak úgy kérdezés nélkül odaköltözött hozzánk. Anyu egy ideig birta aztán amikor kiderült hogy a nővérem ellógja a főiskolát miatta akkor kirakta a palit a nővérem meg vele ment. Azóta a pasi nagyanyjával laknak. Csak a nővérem dolgozik. Ok persze az ő életük, ugy élik ahogy akarják. De amikor összevesznek a nővérem és a pasija akkor a pasi elkezd engem hivogatni, szidja a nővéremet, miután letiltottam a számát utána a barátaimnak irogál facebookon olyanokat hogy a mi családunkban minden nő r*b*nc meg hülye falusiak vagyunk(egyikünk sem él már falun). 2 napja mg a barátomat cigányozta le mert szerinte túl barna bőrű. Mikor elmentünk a nagyinkhoz a nővéremmel meg anyummal akkor meglopta anyumat pénzzel mert a pasi ilyenenket irt neki hogy hozzál pénzt cigire te ge**i. Mikor rákérdeztem a nővéremnél hogy mi ez, igy a kutyával nem beszélünk, akkor elmondta hogy 'ő ez megérdemli mert egyszer megcsalta'. Egyszerűen nem értem miért tűri ezt a nővérem. Lenne hova jönnie, nálunk is elférne nem kellene anyunkkal élnie, sokan segitenének neki.

#nővér #testvér #érzelmi zsarolás?
2017. aug. 15. 13:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nővérednek már semmi önbecsülése és ezt használja ki az a szemét.
2017. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Édes istenem, mindig van lejjebb..

Sajnálom, hogy ilyen a nővéred. Lehet a fickó valamivel sakkban tartja, amiért nem tud szakítani.

(Én akkor se lepődnék meg, ha verné.)

Nővéred barátai nem tudnak valahogy segíteni?

2017. aug. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus bántalmazó kapcsolat. A nővéred tényleg elhiszi hogy megérdemli ezt a bánásmódot. Amíg nem fogja fel hogy ez nem igy van, semmit sem tehettek.
2017. aug. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mindegyik barátnőjét kiutálta mellőle a pasi. Akik vannak barátai most, azok a srác barátai is. Szerintetek komolyan veri? Nyomot még nem láttam rajta, max egyszer láttam egy lila foltot az oldalán, de azt mondta a munkahelyén a pultba ütötte meg. Sajna apunk is agresszív volt otthon amíg el nem váltak.. Hogyan segíthetnék neki??
2017. aug. 15. 13:59
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, én nem értem a leírásod utolsó részét. A nővéred csalta meg egyszer a pasit? És ezért tűr neki mindent?


A nővéred az a tipikus "áldozatfajta" azzal a jelszóval, hogy mert szeretem, ha agyonveri, akkor is. Sok mindent nem tudtok tenni, míg saját maga be nem látja, milyen ember mellett él.

2017. aug. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
98%

A pasas bűnöző, rabszolgatartó. Ráadásul lopásra ösztönzi a testvéredet. Nem tudhatod, hogy másokat is meglopott-e már.

Beszélj vele nyomatékosan.

2017. aug. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen, a nővérem mondta el nekem hogy ő találkozott egy sráccal akivel chatelt és a barátja rájött. Ezért 'jogos a viselkedése' most. De már ez előtt is ilyen bunkó volt, a nagyim szülinapján verte ki a balhét tavaly, azóta nincs meghivva semmilyen családi ünnepre csak a nővérem
2017. aug. 15. 14:29
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

6-os! Gondolom, próbálta már a kérdező. Az ilyen nők addig tűrnek, míg saját maguk be nem látják, hogy nem bírják tovább.

Kérdező írta is, hogy az apjuk is agresszív volt. Ebből is fakadhat, hogy azt csinálnak vele, amit akarnak, ez volt a családkép. Szerencsére a kérdés kiírója más típus, két testvér is feldolgozhatja teljesen másképpen a gyerekkori traumákat. Nem vagyok pszichológus, nem tudom, mit tudnátok tenni. Egy tanács:

Ha kell, és van hozzá energiád, minden egyes nap sulykold belé, mondd el ezerszer, mennyire nem jó, amit eltűr ettől az embertől. Hátha észhez tér. Jobb ötletem nincs. :/

2017. aug. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%
7-es (kérdező). Így már értem. Ilyen pasas mellett nem is csodálom. Akkor viszont rá kéne beszélnetek, forduljon dokihoz, mert ő most bűnbánást tanúsít, ami ha így folytatódik, a nővéred végleg tönkremegy lelkileg.
2017. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
A pali kontrolalja, uralja a noveredet. Novered meg fel lelepni, mert mar biztos megfenyegette, hogy nehogy megprobalja ott hagyni ot.
2017. aug. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!