Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A bátyám igazából a féltestvérem?

A bátyám igazából a féltestvérem?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem hasonlít se anyura se apura. Se külsőleg se belsőleg. Ő hamarabb felkapja a vizet és nagyon hanyag és sok "dührohama" van ami mostanában csak arróls szól hogy elhord mindenkit a sárga földig. Mi nem vagyunk ilyenek nyugodt természetűek vagyunk. És van itt még valami... Ugye azt az ember megérzi ha esetleg jobban vagy nem szeretik... Nem azt mondom hogy a bátyámat nem szeretik de jól látható hogy engem jobban szeretnek és ebből már volt vita is.


Nem tudom hogy mit tehetnék a testvérem a támaszpontom és nagyon szeretem őt de mi van akkor ha a féltestvérem? Jó akkor se viselkednék máshogy vele mert ez semmin se változtatna csak hát na... (Megymagyarázás lvl999).

Anyámtól rákérdezhetek erre?



2017. aug. 20. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak vagy apukádnak előző kapcsolatból hozott gyereke? Az lehet.

Nyugodtan kérdezz rá.

2017. aug. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Attól hogy más természet mint te, még nem jelenti azt hogy a féltestvéred. Ha a szüleid kivételeznek veled, őt meg nem szeretik, akkor nem is fura a viselkedése.
2017. aug. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem csak egy olyan korszakban van, ami egy kicsit lázadóbb. Ilyenkor nehezebben tolerálható a gyermek de ez nem jelenti azt, hogy kevésbé szeretik.

De ha alapból ilyen is lenne a természete, az sem jelent semmit, mert örökölheti más felmentőtől pl nagyszülőtől.

2017. aug. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én ezt mind megértem de a családból senki sem ilyen. Meg volt már valakivel olyan hogy semelyik szülőre de még a nagyszülőkre se hasonlít? Szeretni őt is szeretik de olyan furcsa érzés mintha engem jobban "elfogadnának" vagy nem is tudom.
2017. aug. 20. 15:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Az éppen elég hogy frusztrált legyen a tesód. És igen, van olyan hogy valaki kilóg a családból, hiába vér szerinti mindkét oldalról.
2017. aug. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És tudok az ellen tenni hogy ne legyen frusztrált?
2017. aug. 20. 17:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Őszintén nem tudom mit tehetnél. Ez egy olyan helyzet, amit ő nem tud kezelni. Az életben sok dolgot érezhetünk igazságtalannak- még akkor is ha valójában nem az. Ha az ember nem tanulja meg kezelni az ebből adódó feszültségét valami módon, az komoly gondokhoz vezethet. Mindenkinek más jön be hogy mi kapcsolja ki, mi vezeti le a feszültséget nála.
2017. aug. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem amiatt viselkedik máshogy, mert csak a féltesód, hanem azért, mert ahogy te is írtad, őt nem szeretik annyira, mint téged, veled kivételeznek. Nemrég olvastam egy cikket arról, hogy előfordul, hogy a szülők első gyereke nem épp olyan lesz, mint amilyenre várták, a második viszont ha "jobban sikerült", akkor őt jobban szeretik. Sokszor ezt nem ismerik el a szülők még maguk előtt sem, mert szégyellik az érzéseiket, hát még mások előtt, így inkább a számukra kedvesebb, szimpatikusabb gyerekkel kivételeznek, a másikat elnyomják.

Szerintem inkább arról beszélj a szüleiddel, hogy nem kellene kivételezniük, különbséget tenniük a két gyerek között, mert biztos vagyok benne, hogy ez a tesódnak nagyon rosszul esik, hisz te is látod, hogy másképp állnak hozzátok a szüleitek.

2017. aug. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Amint hazaérnek az lesz az első dolgom hogy velük beszélek.
2017. aug. 23. 16:03
 10/10 anonim ***** válasza:
11%
Lehet meleg és elmondta onnantol ered a dolog, mi lett végül?
2019. febr. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!