Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy beszéljek a bátyám fejével?

Hogy beszéljek a bátyám fejével?

Figyelt kérdés

Bátyám 21, én 18, barátnője 17. Féléve lesznek együtt. Bírom a lányt, de sokszor úgy viselkedik mint egy kislány, és bátyám is bepapucsolt neki. Állandóan együtt vannak, vagy nálunk vagy náluk vannak, és állandóan nyalakodnak, gügyögnek. Apám kitalálta, hogy jöjjön ő is nyaralni (még júniusban). Azt megértem, hogy kijött rajta az allergiája és kiütéses lett, anyáék segítettek neki, de szinte állandóan az ő akaratát, kívánságát kellett lesni. Ha ő pizzát akart enni, akkor azt ettünk, ha fagyizni akart fagyiztunk. Moziba is mentünk a Karib tenger kalózait néztük meg 3an, de majdnem másra mentünk mert ő eddig egyiket sem látta... röviden ennyit a kapcsolatukról.

Most is a lánynál van, elméletileg holnap este jöttek volna hozzánk, kérdeztem tesómtól, hogy délelőtt nem tudtak volna e hazajönni, hogy tesóm el tudjon vinni a szomszéd városba. A busszal 1órát utaznék, a kb. Fél óra helyett, és kocsival egyszerűbben el lehet jutni(tesóm amúgy is jön egy pár szívességgel, ez az egy kb semmi lett volna). De írta, hogy majd pénteken jönnek, mert a barátnőjének lesz vmi órája holnap, és meg akarja várni, hogy együtt jöjjenek, de tesóm mondta, hogy majd ha jönnek haza a szobáját takarítsam ki, vegyek virágot meg csokit a barátnőjének, hogy a féléves "fordulójukkal" meglepje (a lány a 100napos "fordulójukra" is készített egy "könyvet" a közös fotóikkal). Én erre nem mondtam semmit, szimplán letettem a telefont, nagyon kiakadtam rá, hogy ő értünk szinte nem tesz semmit, de ő elvárja, hogy mi ugráljunk neki.

Kiakadtam nagyon rá, dühös vagyok ezért lehet értelmetlen a szöveg.

Hogy mondjam meg neki hogy vegyen vissza egy kicsit?


2017. aug. 16. 13:46
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Nem írnám le, hogy miket kér mert sok van, de pl. Ha ő neki át kell mennie a szomszéd városba, akkor anyám oldja meg, vigye el kocsival, vagy hogy ha menni akar a városon belül vhova a kocsit egyből vinné.

Anya dolgozik apa is ezért ők nem tudnának átvinni, az a busz meg a hosszú út miatt nem tetszik, de sztem kénytelen leszek azt használni..

2017. aug. 16. 13:51
 2/16 anonim ***** válasza:
33%

Nem értem, miért akarsz bármit is beszélni a bátyáddal - semmi rosszat nem tesz, azonkivül, hogy nem furikáz téged, amikor akarod - de ez meg nem kötelezö.


At összes többi teljesen normális dolog, csak te vagy féltékeny

2017. aug. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Mint irtam, ha o ugy kivanja, hogy ugorjunk el erte kocsival a szomszed utcaba, vagy vigyuk el eg haverjahoz akkor azt elvarja, de ha vmire anyamek is megkerik akkor azt tobbnyire b!szik tenni barmit is. Pl. Januarban egy haverja bulijabol hivott fel, hogy vigyem el neki a toltojet, mert merul a telefonja, es meg en voltam leb!szva, hogy az ejszaka kozepen nem hallottam/lattam, hogy keresett. Ugy volt, hogy holnap este jonnek haza megkerdeztem tole, hogy delelott akkor el tudnak e jonni (meg hetfon beszeltunk errol vele) es akkor irta, hogy a baratnojenek vmi oraja lesz, es meg akarja varni, aztan majd penteken jonnenek haza. 2oras az a kulonora vagy mi, es maskor volt olyan, hogy lehozta az "anyosa", csak hogy buszozniuk ne kelljen.

Lehet feltekeny is vagyok, de ha elvarja 4olem, hogy ugy ugraljak ahogy akarja (ja, es tobbszor jon ra az, hogy enne egy hamburgert/pizzat es akkor en ugorjak el neki) akkor ebben segithetne-es eddig egyszer kertem meg, hogy vigyen el vhova de azert, mert o neki is abba a varosba kellett mennie

2017. aug. 16. 14:48
 4/16 A kérdező kommentje:
Es meg engem ker meg, hogy vegyek viragot, csokit meg takaritsak ki nala, mert mikor itthon volt nem akart takaritani
2017. aug. 16. 14:49
 5/16 anonim ***** válasza:
39%
Ha te nem teszel meg semmit a bátyádért, akkor ő sem fog érted. Ez oda vissza működik. A barátnőnek ehhez nem sok köze van, max annyi h a bátyád most kevesebbszer ér rá
2017. aug. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ööö, de, de pontosan, hogy amire megkér nekem ugorni kell. És amit kér megcsinálom. Az előző töltős ügynél nem írtam le, de én hülye elugrottam, elvittem neki. A hamburgereshez meg egxszer volt, hogy nem mentem el. És nem egy szívességgel jön nekem
2017. aug. 16. 15:19
 7/16 anonim ***** válasza:
21%
Sehogy. Hagyd abba a féltékeny rinyálást és 18 évesen ne viselkedj már úgy mint egy 10 éves levakarhatatlan kishúg. Szerezz inkább te is egy pasit, hogy felfogd mi a szerelem.
2017. aug. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

Semmit nem fogsz tudni tenni. Legfeljebb annyit, hogy legközelebb te se csinálj meg neki semmit. Ha ő is ennyibe vesz téged, cselekedd ugyanazt.

A többi idióta válaszolóval pedig ne foglalkozz.

2017. aug. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

8-assal értek egyet. Aki szerint normális, hogy a kishúgnak pattannia kell, ha a bátyus megkíván egy hambit, vagy amikor bszik kitakarítani a szobáját, de az új csaját vinné oda kefélni, akkor a kérdező dolga a takarítás, azzal bajok vannak.

Szóval visszatérve; az a gond, hogy már rég benne vagy ebben a csicskaszerepben (mivel ő pasi, ezért gondolom a rátok maradó házimunkát is csak te végzed, stb...), ami már mindenki számára természetessé vált. A tesód valszeg fel se fogja, hogy gond van. Igenis le kell ülni beszélni vele - az utánfutója nélkül, aki megjegyzem nem hiszem, hogy hibás a dologban, csak épp a megléte miatt most jobban kijönnek ezek a dolgok.

2017. aug. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A két előttem íróval értek egyet. Vagy beszélsz vele, hogy a szívességek oda-vissza működnek, vagy egész egyszerűen nem ugrálsz neki ezentúl, abból már biztosan érteni fog.

A szüleidről nem írtál sokat, nekem ebből úgy tűnik, hogy semlegesen állnak az ügyhöz "rendezzék le a gyerekek egymás közt". Az ő érzelmi támogatásukra nem fizetnék elő a helyedben, mert az ilyen szituk egy figyelmes szülőnek feltűnnek azért, még ha nem is ül egész nap otthon. Szóval ha terítékre kerül egyáltalán a téma (mondjuk a bátyád háborogni kezd, hogy már nincs meg az ingyen csicskája), akkor számíthatsz arra is, hogy továbbea is közönyösek lesznek, de akár még az is lehet, hogy a tesódat védik. Ha mégis elismerik, hogy igazad van, azt vedd bónusznak.

De ha vita lesz a dologból, a barátnőt szerintem hagyd ki a dologból. Nem sok köze van a kérdéshez, a bátyáddal való konfliktus gyökere régebbi eredetű és kettőtökre tartozik igazából. Értem én, hogy picit féltékeny vagy, de nézd tisztán a helyzetet.

2017. aug. 17. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!