Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Rendetlen, gyújtogat, szemtele...

Rendetlen, gyújtogat, szemtelen, kötekedik az öcsém, hogyan tegyem helyre?

Figyelt kérdés

Az öcsémmel és két haverommal vagyok egy albérletben. Mindenki tud normálisan viselkedni,nincsen feszkó,bevan osztva ki mit csinál. Mindenki tudja mi a rend csak az öcsém nem. Ő a legfiatalabb 6 hónapja van nálunk. Még csak 17 éves. Én 23 a haverjaim 23,26 évesek. Az van,hogy a drága öcsém nem bír magával. Nem tudom mit csináljak vele.


- Mindenkinek külön evő eszközei vannak. Ha esetleg használnád másét akkor kaja után azonnal elkell mosnod. De ha a sajátodból eszel akkor nem baj egy két napig nem mosogatsz. Mindenki eltud mosogatni maga után, de az öcsém nem. Ő rendszerint màs tányérját,poharát használja. Ott marad a koszos edény.


- A büdös ruháit nem dobja le, pedig mindenki külön mos. Ha nincs ruhája akkor inkább az enyémet veszi "kölcsön" amit oda ad hasznàltan. Mielőtt valaki megkérdezné. Igen, az öcsém majdnem akkora mint én. Kicsit nagyok rá a ruhàim, de nem igazán zavarja. Úgy is csak a lógos ruhàkat szereti. 183 cm vagyok ő kb 176-177 lehet valahogy így. Nem tudom.


- Ő zabál a legtöbbet és mindent felfal.


- Szemetel,mindenhol a ruhái. Ami most kicsapta nàlam a biztosítékot az a következő. Leültünk együtt vacsorázni,haverok,öcsém és én. Egyszer csak előkapja az öngyújtót és elkezdi égetni a terítőt. Azonnal kikaptam a kezéből,vizes konyha ronggyal meg eloltottam a tüzet. Az egyik haverom neki ugrott amikor elkezdett röhögni ezen és beszólogatott nekünk. Mondanom sem kell engem is felhúzott ezzel. Elzavartuk az asztaltól, de pár perc múlva visszajött és kiborította a kajánkat. Eszem megáll! Fogta mindenkinek a tányérját és a benne lévő kaját a földre burította. Az asztalt is ránk akarta rugni, de nem sikerült. Nem ez lett volna a megoldàs tudom, de mind 3-an neki mentünk. Tőlem kapott a legtöbbet, megvertem. De nem tudtam gondolkodni, csak elpattant valami nálam. Már utálom őt! Nem normális. És mindenkivel így viselkedik! Kezelhetetlen. Most kezdődött neki a suli, de csak panasz van rá és provokálja a társait. Ami nagyon aggaszt,hogy sokszor kimarad,nem tudom merre jár,meg kik a barátai. De van,hogy éjjel jön haza amikor már mindenki alszik. Kulcsot nem adok neki,úgy csenget fel és örjőng ha későn engedem be vagy a haverok. Alszunk, nem fogok rá várni egész este míg haza ténfereg. Amikor kérdezem merre járt akkor nem válaszol nem kapok tőle egyenes vàlaszt.


Mit csináljak ezzel a gyerekkel? Senkire nem hallgat, rám sem. Mondjuk nem is vagyunk jóban, sosem voltunk. Kiskora óta elviselhetetlen és kolonc a nyakamba, de az öcsém. Muszáj valamit tennem érte és,hogy rend legyen már. A lakótársainkat is kikészíti és nem bírják elviselni, de kirakni sem fogjuk, mert akkor az utcàra kerülne.


2017. szept. 9. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
17 évesen az utcára nem fog kerülni, max. a gyámügyhöz, amíg a 18-at be nem tölti. Másból szerintem nem ért az ilyen, ki kell tenni a szűrét. Amíg érzi, hogy semmi következménye a viselkedésének, nem fog változni. Egyébként szép dolog, hogy felelősséggel vagy iránta, de őt a szüleid vállalták, nem te. Mindennek van egy határa. A saját életedet nem kell széttúrni, hogy öcsikének kényelmes legyen.
2017. szept. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Azért sem fogja abbahagyni, mert tudja, hogy az öccse vagy, te pedig bármit megtennél érte. Majd ha az utcára kerül, ne félj, rögtön visszavenne az arcából. Ki kell raknod egy pár napra, hogy megjöjjön az esze, maximum elmegy valakihez, de ha most ilyen, akkor egyébként nem nagyon fog változni, talán pár év mulvára lenyugszik. Viszont az nem opció, hogy nem tudtok mellette élni. Mi lesz, ha a két lakótársad elmegy? Fenn tudjátok tartani vagy csak te az albérletet?
2017. szept. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Össze pakolod a cuccát és vissza küldöd a szülőkhöz. Ha nem tetszik neki így járt. Majd anyádék megnevelik. Ha meg nem akkor sem kell befogadnod.
2017. szept. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Valamilyen lelki problémája van. Ez látszik a leírásból, másképp nem viselkedne így.
2017. szept. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem ért a szép szóból, az majd ért a csúnyából.

Nagyon helyes, hogy ezt már nem hagytátok rá!

Csak úgy lesz eredmény, ha 3-an összefogtok és rákényszerítitek, hogy viselkedjen rendesen.

A kényszerítésnek sokféle módja van!

Te egyedül nem sokra mész vele, de 3 embert már csak nem mer levegőnek nézni.

Azt kapta amit érdemelt!

És legközelebb is megkaphatja, ha kiérdemli!

2017. szept. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Én már rég kidobtam volna, ne rajtam élődködjön, öcsém, nem öcsém.
2017. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én beszélnék vele,hogy vagy megváltozik vagy gyámügy. Nézd,nagyon szép a testvéri szeretet,de tudod van egy határ. Azt a határt már ő réges régen átlépte. Ha ezután sem lesz jobb akkor muszáj lesz lépned egy nagyot. Sajnálom,de az ilyen emberekre máshogy nem lehet hatni. Az öcsédnek olyan lelki (esetleg szellemi is) problémái vannak,amit ti nem tudtok orvosolni. Talán a tanáraival,iskolapszichológussal tudod ezt megoldani ha egyáltalán meglehet.
2017. szept. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmit mondanék:"Öcsi,még egy gyújtogatás és én foglak elrángatni a javítóintézetbe.Úgy,hogy szedd össze magad,vagy jobb esetben mész haza anyáékhoz!"

Ilyenkor meglebegtetném az illetékes telefonszámot és mobilon pötyögném is be.Kíváncsi vagyok a reakcióra.

2017. szept. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!