Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, ha a húgom teljese...

Mit tegyek, ha a húgom teljesen az agyamra megy?

Figyelt kérdés

Az van, h engem nagyon érdekel a történelem (kiskorom óta), a húgomat pedig egyáltalán nem, és közölte nyár elején hogy a kultúra semmire sem jó, fölösleges, és neki nincs szüksége rá. Az olvasó naplóját is velem próbálta megoldatni (ekkor telt meg a pohár), mire megmondtam neki, h mostantól keressen ki mindent magának, én nem fogok neki SEMMIT megoldani.


Végül egy fogadás miatt kénytelen volt elolvasni a Percy Jackson első két kötetét (én kötöttem vele), és azóta úgy viselkedik, mintha ő tárta volna fel Tróját... Folyton okoskodik, és kikérdez random, hogy mi történt ekkor és ekkor (mond találomra egy évszámot), és ha mondjuk filmnézés közben nem tudom rögtön kapásból, akkor én vagyok a hülye, miközben neki azt is el kellett magyarázni, h a vas a periódusos rendszerben fém... -_-


De itthon ő a zseni, hiába ír egyest, mert filmet nézett, én meg ötöst (ugyan abból a tantárgyból), akkor is így marad. Azt hiszi, hogy én vagyok a beosztottja, mert nincs nagy korkülönbség köztünk. Ha meg elmondom a véleményemet neki, (pl.: Hogy nem tetszik a kép amit ő készített), akkor eltörik nála a mécses, és előadja, h én így meg úgy bántottam/zsaroltam/megaláztam (egyáltalán nem), és engem szidnak le...


Hogy tudnám élhetőbbé tenni a helyzetem? Elegem van abból, h engem szapul, és mindig neki van "igaza"...

UI: Köszönöm, h végig olvastad, próbáltam rövidre fogni...



#idegesítő #húg #idegi kiborulás
2017. szept. 21. 11:39
 1/8 A kérdező kommentje:
UI2: Bocsánat, a fogalmazás elég rosszul sikerült, de már nagyon ki vagyok idegileg az állandó szapulástól.
2017. szept. 21. 11:42
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Ha tényleg kicsi a korkülönbség, időnként tépjétek jól meg egymást, és nyugi lesz. Ha nagyobbak vagytok, keressetek magatoknak egy helyes srácot, és akkor nem egymással fogtok foglalkozni.
2017. szept. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
:)Mit lehet erre irni,hogy nagyon aranyosak vagytok,mint 2 jó testvér.Te fiu vagy lány vagy?
2017. szept. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
48%
Verseny
2017. szept. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy testvéri rivalizálás. Olvasd el ezt: [link]
2017. szept. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lány vagyok.

Megtépni már téptük egymást, de mivel én vagyok az erősebb és a kitartóbb, ezért mindig én kapom meg, hogy megvertem...

És ő ezt pontosan tudja, és ki is használja.

Versenyezni meg nem szeret, helyette úgy kezel mindent, h úgyis ő nyerné, tehát a verseny helyzet is kilőve...

De ettől függetlenül bosszant, keresztbe tesz, főnököt játszik és fenyeget...

Nem tudom mit csináljak, mert Anyám folyton őt védi, mert ő a fiatalabb... Ha meg előny a korkülönbség, akkor közli, h az a pár hónap nem számít.

2017. szept. 21. 17:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben inkább örülnék a változásnak. Hiszen azért olvastattad el vele a könyvet, mert azt akartad, hogy szeresse meg kicsit a törit/mitológiát/kultúrát... Hát megtörtént. :)

Nyomj a kezébe még több hasonló olvasmányt, amíg leköti magát, addig is békén hagy. Aztán meg beszélgessetek róla. Ha évszámot kérdez, fogadásból kérdezz vissza te is, lehet versenyezni, hogy ki tudja többre a választ mondjuk egy hét alatt.

A kezdő löket megvan, baromi jól meg tudnád nevelni a tesód. :)

2017. szept. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele mit mond. Nem könnyű de meg lehet tanulni. Koncentrálj a jó dolgokra. Ha nem akarsz válaszolni, mondd hogy nem tudod. Ne zavarjon hogy azt mondha hülye vagy. Bologass. Igen, hülye vagyok. Ha nem vagy partner a szekálásban, megunja. Ne mondd a rajzára hogy rossz. Mondd azt hogy szép. Nem baj hogy neked nem tetszik, ez nem is szempont.
2017. okt. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!