Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Milyen idősebb testvérnek...

Milyen idősebb testvérnek lenni és milyen fiatalabb testvérnek lenni?

Figyelt kérdés

2017. szept. 28. 22:29
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Mármint ilyen saját tapasztalatokra lennék kíváncsi. :)
2017. szept. 28. 22:35
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

Hát nehéz. Én fiatalabb vagyok. Kicsit olyan "túlélő játék" míg fiatalok voltunk. Később kicsit irigy voltam. Mert én velem a dolgok már nem újak voltak, szüleink tudták mi fog történni, az idősebb tesóm problémái midig nagyobbak (persze mire én eljutok odaáig addig az övéi megint fontosabbak és így tovább). Emiatt bennem van/volt egy megfelelési kényszer, hogy akkor mindenben legyek jobb nála "akkor talán figyelnek rám"- azért tettem ilyen jelbe, mert nagyon jók a szüleink csak hát én így éreztem valamiért.

Amúgy 3 év van köztünk.

2017. szept. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
3-unk közül én vagyok a legkisebb. Mindenki azt hiszi,hogy nekem a legjobb,merthogy biztos mindenki azt mondja hogy "jajjjj de cukiiii",pedig ez nem így van. A 2 nővérem dirigál,és úgy beszélnek velem,mint egy darab emberi ürülékkel. Sajnos a testi fölényüket,és edzettségüket kihasználva rendszeresen megvernek. :( Ami nagyon tud fájni,de inkább belül fáj. Nagyon erős nővéreim vannak sajnos. 17/L 15/L és Én 13/L
2017. szept. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
19%

szar, legalábbis ezt látom mindenhol

én szerencsére egyke vagyok

2017. szept. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
61%

Van egy egy eves tesom. Hat, mit ne mondjak; szr.

Imadom ot, aranyos es semmi penzert nem valnek el tole, de nagyon sok mar neha. Ha nem kapja meg azt, amit meglat sir, de ugy, mintha a szivet tepnek ki vagy nem tudom... Tanulni se nagyon hagy, max ha becsukom az ajtom, de akkor is probalkozik kinyitni, ami idegesito megint. Anyum ha elviszi ot onnan megy a bomboles, es ugy meg rosszabb.

Sajnos ez a velejaroja a kistesokkal, de legalabb ilyen 13-14 ev mulva mehetunk egyutt vasarolgatni😂

16l

2017. szept. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
30%
Én vagyok a kisebb, és engem szeretnek jobban, többet kapok mindig. Életrevalóbb vagyok, mint a nővérem talàn ezért is vagyok kivàltságos helyzetben.
2017. szept. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én idősebb és fiatalabb testvér is vagyok, és szerintem mind a kettőnek jó lenni. Egyébként nem lehet szerintem általánosítani. Inkább az számít, milyen emberek közé születsz meg és mennyire nevelnek normálisan a szüleid, nem az, hogy van-e testvéred és idősebb vagy fiatalabb nálad.
2017. szept. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
57%
En harom gyerek kozul a kozepso vagyok, igy nekem van tapasztalatom errol is arrol is. Persze mar felnottunk, es nem is igazan jo csaladbol szarmazom, de a tapasztalatom az, hogy ha harom gyerek van akkor a kozepsonek a legrosszabb. A batyam nagyon agressziv volt velunk, vert is minket, es mindnig annak kellett lenni amit o akart. Viszont a szuleinktol legtobb figyelmet megis o kapta, o volt a legnagyobb, es persze mindig uj problema koszontott be a fejlodesi ciklusaiban, amivel termeszetesen az egesz csalad el volt foglalva. Az ocsem meg a legkisebb volt, joval kisebb mint mi batyammal, igy mindenki ajnarozta, egyertelmuen o volt a kedvenc. En pedig csak ugy voltam mint egy cserep virag a sarokban, nem volt tulzottan fontos senkinek hogy velem mi tortenik, vagy en hogy erzem magam, vagy mit gondolok.
2017. szept. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Viv02 ***** válasza:
100%

Mind a 2 szerepet betöltöm. Van egy nővérem (21) és egy húgom (13).

Úgy érzem, majdnem mindig én voltam a kedvenc. Fogalmam nincs miért, talán azért, mert volt/van eszem.

Én szeretek középső lenni, van kitől tanácsot kérni és van kinek tanácsot adni.

18/L

2017. szept. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

Én idősebb vagyok 6 évvel, mint a tesóm.

Gyerekkorom fő motívuma ezzel kapcsolatban:

"Te vagy a nagyobb, legyél te az okosabb" :D

2017. szept. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!