Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tudunk tenni? Állandóan...

Mit tudunk tenni? Állandóan ezt csinálja.

Figyelt kérdés

Húgom 12 éves és majdnem minden este sír...Annyi a történet általában,hogy megcsinálja a leckéjét(vagyis azt mondja,hogy mindet megcsinálta),és kimegy játszani.Este 6-7 órakor bejön,vacsorázik és este 8 körül nekiáll cirkuszolni,hogy neki nincs kész ez meg az meg hogy nem tudja megtanulni.Pedig azt mondja mindig,hogy kész van minden,megtanult mindent.


Természetesen mindig ötöst kap az iskolában...szóval már lassan merem állítani,hogy szándékosan csinálja.Mindig ugyanakkor ugyanaz a baja,utána meg megírja hibátlanra a dolgozatait.

Én a nővére vagyok,de már fejhallgató nélkül nem bírok megmaradni este.Szőrnyű amit csinál.Pedig anya mindig segít neki,együtt tanulnak,erre este nekiáll hisztizni és mindenki ideges lesz.

Reggelente is szokott ilyet csinálni,csak akkor más a problémája.Régebben azért hisztizett,hogy neki folyton pisilnie kell és nekiállt hisztizni (reggel,utazások előtt,utazások közben).Persze soha nem sikerült neki pisilnie,mert ,,nem jön ki'' neki...

Anya mondta neki,hogy jó akkor megyünk orvoshoz,majd ő megnézi,hogy mi a gond.Azóta ezzel a pisilős dologgal már nincs gond :DD


Leginkább vasárnap fordul elő ilyesmi(most is a szobájában sír,mert nem tanulta meg a fogalmakat és holnap dolgozatot ír)



Szerintetek mit csináljunk vele ? Engem már nagyon idegesít és nem szeretném ezt hallgatni.Anyának is rossz,mert vele veszekszik (ja igen,ilyenkor visszabeszél és mondja a magáét és nem érti meg,hogy mi mit is szeretnénk,vagy azt nem érti amit mondunk neki,pl.töri fogalmazást hogyan írja le).


16l



2017. okt. 15. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Én egyáltalán nem engedném akkor ki játszani. Akkor egész nap tanulás, és estére úgy elfárad, hogy nem fog hisztizni, meg nem is lenne miért! Egyébként szerintem csak egy kis feltűnési viszketegség, egyszer jön ki belőle rosszul, és abbahagyja! (Az enyém is mindig ezt csinálta)
2017. okt. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

Ha délután azt állítja, hogy kész, akkor este ne engedje anyukád, hogy újra elkezdjen leckét csinálni, még akkor se, ha emiatt másnap rossz jegyet kap.

Ugyanis csak így tanulja meg, hogy vagy tényleg megcsinálja akkor, amikor mondja, vagy rosszul jár.


(Az elözö válaszol ötlete meg igen hülyeség, hoyg sose mehessen sehová, mert attól nem lesz jobb a helyzet)

2017. okt. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a kislány teljesítménykényszeres.

Tudom jó dolog,a kitünő bizonyítvány viszont a gyereketől a képességeihez mérten szabadna elvárni a maximumot.

2017. okt. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a húgod stresszel az iskolától. A "pisilős" sztori is arra utal, hogy nagyon izgulós, szorongó típus. Ennek megfelelően kellene vele bánni és lehet, sokkal többet segítene, ha megpróbálnátok megnyugtatni, mintha büntetnétek. Dicsérjétek, ha jó jegyet kap, ha ügyes valamiben, attól remélhetőleg megjön az önbizalma.
2017. okt. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Soha nem büntetik meg.Rossz jegyet sem kapott soha.Apa sokszor mondja neki,hogy nem kell mindig ötöst hozni.

Egyébként kicsit el van kényeztetve.Megkapja ami kér,sose szidják le(csak engem,még ha ő kezdi és ő bánt akkor is...)


Egyébként lehet,hogy tényleg szorong,mert itthon azt látta,ahogy engem leszidtak (egyszer-kétszer előfordult hogy hármast kaptam),volt hogy a négyes miatt is picit mérgesek voltak( ,,miért nem tanultál eleget'' ).

Lehet fél,hogy vele is ordítani fognak.

2017. okt. 15. 21:09
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előző hozzászólóval. Ez nem hiszti, a kislány szorongós, teljesítménykényszeres. Azért megy a sírás- rívás mert nem érzi elég jónak magát. Sajnálom hogy idegesít, de szerintem az a gyerek ezerszer jobban stresszel mint te.
2017. okt. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szorong. Én ugyanezt élem meg felnőttként, csak már nem hisztizhetek miatta :D Beszélj anyukáddal, hogy vigye orvoshoz, mert később rosszabb lesz.
2017. okt. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tényleg nem rosszindulatból írom, de úgy vélem el kellene vinni gyermekpszichológushoz. Ők tudják, hogyan és mit kérdezzenek, hogy rányissanak a lényegre.
2017. nov. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!