Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudunk így haladni ha...

Hogyan tudunk így haladni ha a párom állandóan a családjának adományozz mint egy jótékonysági hivatal?

Figyelt kérdés

Nem vagyok sem irigy, sem más! De nagyon elegem van a páromból is és neki a családjából!

Augusztusban ment ki a párom külföldre dolgozni, alig vártuk hogy kimenjünk a 200.000FTos tartozásból, volt közte például kamatos pénz is amit uzsorástól vett fel, mert senki nem tudott segíteni!Novemberben végeztünk a tartozásokkal, és már ott tartunk hogy egyik-másik rokona is kéreget!

A szülei nem dolgoznak, csak elvannak a maguk levében, pedig az én szüleimmel egy idősek, és míg az én szüleim világ életükben dolgoztak, addig az ő szülei nem, mert nem szeretik a munkát!

Fel tudom idegesíteni magam azon hogy, azért kell nélkülözzem a párom hogy később jobb legyen, az én szüleim felajánlották hogy újítsunk fel egy kis házikót, meg építsünk hozzá, és abban élhetünk kettecskén! Ha a párom haza jön, akkor nálunk "lakik" úgy mond, és cserébe az én szüleim sem kérnek 5ft-ot sem, de a párom sem ajánlaná fel, de ez lényegtelen, csak az esik rosszul hogy az ő szüleit meg támogatja minden mennyiségben!

A páromnak van még 5 testvére, 3 külön lakik, + van még 2 aki közül az egyik öccse még az élettársát is hazavitte, és a második gyerek jön, miközben az a srác nem is dolgozik.Ismétlem neki is büdös a munka! Nekem nem tetszik ez hogy a párom segít, de nem a szülein, hanem az öccsének a nőjét is eltartja szinte!

Az édesanyjáról is megvan a véleményem, ha hazamegy párom, azt várja, de a kedvenc ételét nem főzné meg, mindenkinek van olyan amit az anyukája csinál meg a legjobban, de a pláne hogyha megkérdezem a párom az anyjánál hogy mit evett mindig azt mondja semmit.


2012. dec. 9. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Ezt a kérdést már feltetted, most kifelejtetted belőle, hogy munkanélküli vagy. Másodsorban meg mondd meg a párodnak, hogy a szüleid kérnek tőle 20000 ft-ot havonta rezsi meg kaja hozzájárulásnak. Ha nem ad, akkor nem kell többet hozzátok menni. Egy gonddal kevesebb, és akkor már tényleg nem lesz közös hozzá, hogy hova rakja a pénzét.
2012. dec. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem várják el a szüleim hogy adjon pénzt! Ezért nem tetszik hogy az én szüleim segítenek minket, és támogatnak, míg ők lehúznak!
2012. dec. 9. 17:00
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Értem én, hogy szüleid nem várják el, hogy adjon pénzt, de a párodnak akkor is ezt kéne mondanod. Nem várhatod el munkanélküliként a szüleidtől, hogy még a párodat is etessék-itassák.
2012. dec. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Párod dolgozik meg a pénzért, ő dönti el kinek mennyit ad belőle.


Ha párod anyja szült 6 gyereket, akkor gondolom kb 0 munkatapasztalata van 50+ évesen. Biztos kapkodnak érte a munkáltatók....


Te dolgozol? Mit teszel azért, hogy tudjatok haladni? Vagy csak a szüleidtől várod a támogatást?

Azt nem igazán értem, hogy ha külföldön van akkor miért kéne a te szüleidnek pénzt adnia - ezt kifejtenéd?

2012. dec. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem mész ki a párodhoz dolgozni? Akkor ketten teremtenétek meg a jólétet... és Te is eldöntheted, hogy kinek adsz a pénzből.
2012. dec. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem vagy hajlandó megoldani a problémádat, akkor ne panaszkodj! Attól, hogy újra és újra felteszed ugyanazon tartamú kérdésedet, a helyzet még nem változott meg, ugye?


Te munkanélküli vagy, a pasid pénzéből élsz. Miért nem mégy ki te is külföldre dolgozni? Miért nem állsz a saját kicsi csülkeidre, ahelyett, hogy folyton másokat hibáztatsz mindenért? A párod ad a szüleinek. Na és? Szép az a házasság, mondhatom, ahol annyit sem képes két fél egymással KOMMUNIKÁLNI! , hogy ki ad és kinek, és mennyit.


TENNI annyit tehetsz ez ellen, hogy beszélsz a pároddal, elmondod a véleményedet, és teszel azért, hogy más legyen. Például elmégy dolgozni, ha kell külföldre, és mindjárt más lesz a felállás. Például el is válhatsz a pasidról és kereshetsz olyan embert, akivel EGYENRANGÚ kapcsolatban élhetsz.


Ha akarsz. Ha nem, akkor ne panaszkodj. Uncsi!

2012. dec. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Úgy nem tudtok haladni hogy te nem teszel a közösbe semmit, addig kár erről elmélkedned, ha lesz önálló kereseted akor.
2012. dec. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

A férjemet a családja szinte minden tagja nagyon lehúzta míg otthon élt.Az öccsétől a nagymamáig és mindezt úgy hogy lelkiismeret furdalást keltettek benne. Mikor szóba került hogy összeköltözünk akkor én közöltem vele hogy innentől kezdve közös a kassza és nincs belőle kölcsönadás még 10 forint sem.Vagy ha szponzorálni akarja őket akkor külön kassza és a költségeket felezzük és mindenki azt csinál a maradék pénzével amit akar. De az év végi prémiumom is az enyém. Igazából a férjem évek óta tudta hogy ez kihasználás csak otthon élt és kizsarolták belőle. Mikor különmentünk a családtagokkal is közöltem hogy vége a hiéna szindrómának, a saját életünket éljük. Mi nem kérünk de nem is adunk. Jöhetnek de ha nem is hoznak el ne vigyenek.Gondolhatod volt sértődés mert a fejős tehén elment. De ez van megszokták.

Ha közös a jövedelmetek akkor te is kérheted hogy ne támogasson másokat, inkább titeket támogassanak. Ha ez nem megy akkor külön kassza.

2012. dec. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha a többi komment igaz és még igazán nem éltek együtt, akkor meg amíg komolyan nem költöztök össze, nem tudsz mit csinálni. Hidd el én is ordítoztam, sajnálkoztam stb... de mindig kiszedték belőle a pénzt. Vagy kedvességgel, vagy zsarolással, de mindig sikerült. Ha nem adott akkor napokig ment a pszihikai hadviselés ellene. Nem beszéltek vele, mert a durcázás, vagy ordítoztak. Ezt most halál komoly de az anyja még az utolsó 200 forintját is elvette volna ( pedig nem ő nevelte fel) mondván úgyis otthon van neki nem kell. Évek kellettek hozzá hogy igazán rájöjjön milyen a családja és hogy csak a pénz kell. Annyit tehetsz hogy mindig felvilágosítod finoman a dolgokról.Tudatosítod hogy egy normál családban ez nem így van. Elmondod hogy csak a pénzét nézik és ha köztetek komolyra fordul az együttélés akkor ez így nem tartható. Kérd meg hogy ne adjon nekik és nézze meg hogy pénz nélkül is kell e. Vagy ha nincs pénz akkor nem kell. Ez hosszú folyamat és a párodnak kell rájönni erre magától.nálunk ez jó pár év volt, és azért sikerült nekem megszabadítani a hiénáktól mert ő is akarta. Most látja hogy mennyi mindenünk lett viszonylag rövid idő alatt, hogy már most ilyen fiatalon többre vittük mint a famili nagy része és látja hogy van értelme spórolni. Hozzáteszem hogy náluk a spórolás nem volt divat, amíg van addig nagy lábon mikor nincs akkor meggyünk kuncsorogni
2012. dec. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

Ne aggódjatok, úgyis kitörölteti a válaszokat, ami nem egyezik az ő véleményével. Ugyanazt írtam , mint a 6-os. Kétszer kitöröltette.

Nem tetszik neki, hogy nem haladnak, de eközben csak otthon ül, munka nélkül és irányítaná a pénzt, amit megkeres a párja.

Én is javasoltam, menjen el dolgozni és a saját családát meg segítse ő.

2012. dec. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!