Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem tudom elfogadni...

Miért nem tudom elfogadni apukám másik gyerekét testvéremkent, az unokáit pedig unokaöccseimként?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, a bátyám 36, a gyerekei tíz év körüliek. Nem akarom kisajátítani apát, elfogadom, hogy van egy másik családja, nem vagyok irigy se anyagiakban, se szeretetben. De nem érzem, hogy hozzám is tartoznának. Nem akarok velük lenni, nem érdekel, mi van velük. Persze udvarias vagyok és látogatom őket, de ennyi. Kb. olyan mintha egy távoli rokont látogatnék.
2017. dec. 8. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

1. Kamasz vagy.

2. Ebből adódóan a saját világod véded és félted és attól tartasz, hogy elveszíted.

2017. dec. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem együtt nőttök fel és nem együtt laktok huzamosabb ideig, sose fogsz testvéredként tekinteni rájuk. Vagy legalábbis sokkal nehezebben és ahhoz nagyon kompatibilisnek kell lennetek, közös témák, stb.


Féltestvéreim vannak, nagyon keveset találkoztunk életünk során, nem is érzem annyira testvérnek őket. Persze bármikor jöhetnének ha probléma van és ezt a nagyobbik tudja is, fiatalabbak nálam. A kicsi meg túl kicsi még.


Viszont van egy ember akivel kiskorunk óta sokat voltunk együtt, szüleink együtt voltak évekig, de vérkötelék nincs. Őt teljes értékű testvéremnek tartom és ő is engem.


Nincs veled semmi baj.

2017. dec. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem én is teljesen így éreznék, ahogy te.
2017. dec. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Szia Kérdező! Nincs veled semmi baj. 15 éves vagy, más dolgok foglalkoztatnak most téged.

Egy kamasz éli a saját életét. Az udvariasság és a kedves hozzáállás elég.

A többi majd később kialakul, ha úgy alakul.

2017. dec. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

Sok köztetek a korkülönbség, elsősorban a nagyobbnak kellett volna keresnie a kisebb társaságát, esetleg nyaralás miatt, 1hétig náluk lehettél volna. De nyilván más a helyzet, hiszen apukátok eljött az előző családjától. Ok, hogy a bátyádat nem érzed magadhoz közel, fura is még beszélni is vele, nem olyan hátbaveregetős stílusotok van, de az unokaöccsökkel - mivel korban közeliek vagytok - hátha kijönnétek. Kellene vmi közös hobbi, délutáni program, de akkor ne a család legyen a téma, hanem az majd jön magától.

Igaz, ezt akarni kell, hogy Téged érdekeljenek és viszont.

2017. dec. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!