Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A tesóm nagyon fura lett. Mi...

A tesóm nagyon fura lett. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés

A nővérem most novemberben lett 15 éves és utána nem sokkal nagyon megváltozott.

Azt mondta, hogy mostantól mindenkit ki fog használni, akit csak tud, mert az emberek másra úgyse jók. Azóta ezt is csinálja.

Most egy osztálytársát hülyíti, csak azért, mert az a fiú ismer egy YouTubert, akivel a tesóm össze akar jönni. Kitalálta, hogy ő csak híres és gazdag emberekkel fog járni, hogy ő is híres legyen és majd férjhez megy a Justin Bieberhez.

Alapban nem lenne sok közöm a dolgaihoz, úgy éli az életét, ahogy akarja, csakhogy bele akar engem is rángatni a hülyeségeibe, és innentől fogva ez már az én dolgom is. :(

Most szombaton ki akar szökni valami buliba, ahol az a YouTuber gyerek is ott lesz és ott akar vele össszejönni. A baj, hogy azt akarja, hogy én falazzak neki. Nemet mondtam, mert nem akarom, hogy engem is kihasználjon, meg amúgy se értek egyet azzal, amit csinál. Most nagyon fúj rám, hogy a tesója vagyok és mégse segítek neki.

Nem tudom, mi történhetett vele, hogy ilyen önző lett, meg fura, ha valamiben akarnék neki segíteni, az inkább az, hogy kiderítsem, hogy mi van vele. Mit csináljak?



2018. jan. 11. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Mindenképpen szólj a szüleidnek arról, hogy mit tervez. Egy 15 éves kislánynak semmi keresnivalója egy buliban éjszaka, egyedül, felügyelet nélkül. Eszedbe ne jusson falazni neki, csak gondold el, hogy mit éreznél, ha valami baja esne... Ez a kihasználás dolog még oké, sok hülyeségbe belemennek a kamaszok a barátaik vagy az internet hatására, bár az én véleményem szerint egy 15 évesnek még nagyon nem való egy "párkapcsolat". Valószínű, hogy pár év múlva már szégyenkezve fog visszaemlékezni a dologra. A legtöbb, amit tehetsz az, hogy szólsz a szüleidnek és nem engeded, hogy bajba kerüljön a tesód. Ő nyilvánvalóan nem tudja felmérni, hogy milyen rossz dolgok történhetnek vele, de legalább te legyél észnél.
2018. jan. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Tesód most hülye korszakát éli a leírtak szerint. Mondanám, hogy beszélj vele erről, de a valóság az, hogy előbb meg kell élnie a hülyeségét annak minden hátulütőjével együtt és csak aztán van remény változásra. Ezért inkább azt tanácsolnám hagyd rá, aztán majd rájön, te meg fáraszd magad ilyenekkel.

Igazából megmenteni önmagától úgy sem tudod.

Ez a “YouTuber” dolog meg annyira szánalmas, hogy azt leírni nem lehet.

2018. jan. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinél van ilyen? :O Remélem, nálam nem lesz. :(
2018. jan. 11. 20:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyi idős vagy. Nem feltétlen mindenkinél jelentkezik ennyire durván, de gondolom volt valami negatív tapasztalata amiért kitalálta most magának ezt a világnézetet, és ez összességében különösen ráerősített az amúgy is erre a korra jellemző hülye viselkedésre. Megjegyzem, mindd átmegyünk rajta csak változó intenzitással.
2018. jan. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tesód életében eljött az a rész, mikor bilibe lóg a keze... Sokan átesnek ezen. Előbb utóbb kinövi.

A szüleidet azért világosìtsd fel arról, mit tervez.

2018. jan. 12. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Biztos dobta a barátja, vagy összeveszett a legjobb barátnőjével, ilyesmi.

Csatlakozom az előttem szólókhoz, szüleiteknek szólj, de kérd meg őket, hogy semmiképp ne keverjenek bele téged. Mert ha egyszer igazán bajba keveri magát, ha a szüleitekhez nem is, hozzád még fordulhat. Csak érezze, hogy szereted, és ott vagy neki. Nem ebben a cuccban, hanem úgy általában.

És szerintem is kinövi, valamint azzal is egyetértek hogy nem mindenkinek van ilyen, nekem pl sose volt :)

20l

2018. jan. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt ilyen korszakom, de én is azt tanácsolom, hogy szólj a szüleidnek. 15 évesen nem kell ilyen bulikban lennie. Ha baja esne, az a te felelősséged lenne. Az lehet, hogy őt ez most bántja, de bízzunk benne, hogy majd rájön, hogy neked van igazad és persze minél előbb!
2018. jan. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Hát, el kell szomorítsam, Justin Bieberhez már nem fog feleségül menni, mert házas
2019. jan. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az egy dolog hogy házas, de el is lehet válni!
2019. jan. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Tudom, hogy régi a kérdés, de kinőtte már ezt a korszakát?
2022. ápr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!