Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, ha teljesen...

Mit tegyek, ha teljesen megváltozott a nővérem és vagdossa is magát?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy mióta a nővérem egy nála több mint 20 évvel idősebb NŐS pasival van, én meg anyukánk kifejtettük neki többször a véleményünket. Persze, az ő élete, hiszen felnőtt (lassan 30 lesz), az igaz, de az, hogy nem látja be, hogy ennek a kapcsolatnak nincs jövője, az dühítő. Már anyukámmal próbálunk nem kritizáló hangnemben beszélni vele, hogy gondolja át, de ő csak azt mondja, hogy nem a mi dolgunk, ő tudja, hogy nem jó, amit csinál, de boldog. Nem tudom, ez milyen boldogság, de hát ő biztosan jobban tudja. Mióta vele van (nem az, amit bevall, mert megtudtam, hogy régebbóta tart, mint ahogyan azt ő mondja), már láttam rajta egy nagyon ronda sebet a velünk való veszekedése után, aztán mikor megkérdeztem, hogy mit csinált, azt mondta, így bűnteti magát. Aztán sajnos tegnap a munkahelyen összeszólalkoztunk, de nem a pasi miatt, hanem mert a tesóm mindig flegma a másik kolléganőnkkel, aki tegnap hibázott és a tesóm ismét nem volt vele kedves. Én szóvátettem neki, hogy ugyanilyen hibát már ő is vétett, mire azt mondta, hogy az már régen volt. De attól még szerintem számít. Nem látja be, hogy emberek vagyunk, hibázhatunk és nem szegény nőt kell okolni a munkahelyen állandóan. Na mindegy, a lényeg, hogy összeszólalkoztunk és azt vágta a fejemhez, hogy én mindig más pártját fogom (ha úgy gondolom, hogy nincs igaza, naná, hogy nem adok neki igazat, de ha őt ócsárolja valaki rögtön megvédem). Mondtam neki, hogy úgy látszik, már megfeledkezett arról, hogy miket is tettem érte. Ő azt mondta, hogy semmibe veszem. Aztán ma reggel megint sebet láttam a kezén. Bekötözte gézzel. Ez már kissebb seb, de olyan részen csinálta, ahol más is látja. Többen is megkérdezték tőle, hogy mi történt a kezével és ő csak vállant vont. Nem elég, hogy vagdossa magát, de még kifogást sem tudott kitalálni, hogy legalább a munkahelyen ne tudják meg, mert ha kitudódik, akkor csak rosszabb lesz. Nekem bevallotta, hogy megvágta magát és azt mondta, hogy tudja, hogy rossz, de attól még jobban érzi magát tőle. Már öngyilkossággal is fenyegetőzött, mert annyira ragaszkodik ahhoz a pasihoz (aki szintén ott dolgozik, mint mi). Mikor a pasi szabin volt két hétig, már attól depressziós lett, mert addig nem is találkoztak. A pasi már régóta azt mondja neki, hogy otthagyja a feleségét, közben meg anyukámnak azt mondta, mikor találkoztak, hogy lefekszik még a feleségével. Azóta állítólag már mondta a nőnek, hogy otthagyja, mert kiderült, hogy megcsalta, de valahogy még mindig ottlakik nála. Nem tudom, de ha engem megcsalna a férjem, nem laknék vele, de persze az is lehet, hogy csak én gondolom ezt is rosszul. Mióta a tesóm vele van, csak veszekedni tudunk (persze sokszor az én hibámból, de nekem is véges a tűrőképességem) és azóta folyamatosan hazudozik, flegma az emberekkel és azt mondogatja, hogy csak a pssijában bízik, mert ő megérti. Az lehet, hogy szereti, meg nem kellene beleavatkoznom, mert felnőtt emberek, de szerintem a szakadék szélén táncol, mert mióta vele van, 180 fokos fordulatot vett és nem előnyére változott. Milyen szerelem az, amitől depressziós lesz, vagdossa magát, ha összeveszik velünk, ha hazudozni kezd és bunkó lesz? Írtam a pasinak Instagramon, de két mondattal lerendezett és nem írt semmi lényegeset. Személyesen nem lehet vele beszélni, mert ezen az egy üzeneten kívül sosem válaszolt vissza, pedig már többször írtam neki (lehet, hogy nem kellett volna, de én szükségét éreztem). Személyesen csak a munkahelyen látom, de ott meg nem lehet vele úgy beszélni, hogy ne hallja más, főleg mióta átkerült másik műszakba. Szerintetek mit tegyek?
2018. jan. 18. 16:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Odáig olvastam, hogy dühítő. Mit akartok belemászni egy 30 éves nő életébe?
2018. jan. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
A te igazságod nem az ő igazsága. Mondjuk ha nekem ugattak volna anyámék meg tesó 30éves koromban, akkor csak simán le$z@rtam volna a véleményüket.
2018. jan. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
30 éves felnott no,o élete,szerezz pasit ha irigyled másét.
2018. jan. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
58%
Minden joga megvan ehhez az önpusztító életmódhoz. Ha neki ez a boldogság, akkor folytassa. Elhiszem, hogy aggódsz érte, de amíg saját maga nem látja be, hogy ez neki valóban nem jó, addig beszélhetsz neki, nem fog megváltozni a helyzet.
2018. jan. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
22%

1.) Ne másszatok bele egy 30 éves felnőtt nő életébe.


2.) Hiába 30 éves, agyilag egy 15 éves hisztis, világfájdalmas kis tinip*csa szintjén áll, ha vagdosással és fenyegetőzéssel próbálja magára felhívni a figyelmet. Az ilyen emberek ritkán lesznek komolyan öngyilkosok. Hagyjátok békén.

2018. jan. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
A 30 éves akkor marad 15 éves tinipi.. szinten ha a kedves szülők mnem engedik felnőni leválni,nem oknélkül menekül a nős pasihoz,ahogy a 13 16 évesek se oknélkül az apjuk korabelit nézik ki,mert ott meg normális apakép nincs elöttük.
2018. jan. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%
Hát nem csodálom, hogy ki vannak az idegei, mikor két vérszívó hárpia folyamatosan rikácsol neki és egy perc nyugta sincs. Meg mi a f_szom az, hogy a tűrőképességed véges? Elmondtad a véleményed és kész. Innentől kezdve semmi közöd ahhoz amit csinál. Teljesen mindegy, hogy egyetértesz e vele vagy sem. Nincs jogod folyamatos lelki terrorban tartani a nővéred. Aztán még álszentül csodálkozol, hogy teljesen ki van idegileg.
2018. jan. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
14%

Ha a saját testvéretek vagdosná és bántaná magát "büntetésből", ráadásul szándékosan feltűnően, akkor is úgy gondolnátok, hogy azt csinál, amit akar, kit érdekel?

Micsoda szerető, gondoskodó családok, azta.

2018. jan. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%
Normális családban nem vagdossak magukat az emberek, de nem is terrorizáljuk egymást,nem eroszakoljuk egymásra az értékrendunket véleményunket. Van mindenkinek saját élete nem a tesoét keverjuk szét.
2018. jan. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%
Mi lenne ha nem terrorizálnátok anyáddal karöltve? Nem kell egyetérteni azzal amit csinál, támogatni sem kell, a véleményedet is nyugodtan elmondhatod, egyszer(!), ajánlhatsz segítséget is, ha komolyan gondolod. De miért kell bántani? Miért kell az őrületbe kergetni? Szószerint...
2018. jan. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!