Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Csak én nem gyászolom az...

Csak én nem gyászolom az elhunyt testvéremet, vagy más is így van ezzel?

Figyelt kérdés

Alaposan átgondoltam és rájöttem, hogy nincs egyetlen szép emlékem sem róla. Egész életemben bántott.

Váratlanul elhunyt. A temetésen nem sírtam. Egyszerűen nem éreztem semmit. Most minden rokon erről beszél, édesanyámat piszkálják, hogy milyen vagyok...



2018. febr. 1. 08:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Ki mint vet úgy arat.
2018. febr. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%

Még ha nem is érintett meg nagyon akkor is úgy illik viselkedni mintha nagyon szomorú lennél.

Legalább nem illik vigyorogni, röhögni egy ideig, vagy felhőtlenül boldognak mutatkozni.

Akkor nem piszkálják anyádat se.

2018. febr. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Én sem gyászolnám, ha ne adj isten meghalna. (Nem kívánom a halálát. Éljen sokáig - lehetőleg minél távolabb tőlem!) Hasonló okokból, mint a kérdező. Sajnos van ilyen, másoknak pedig semmi köze hozzá, hogy mit érzel.
2018. febr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%

".....más is így van ezzel?"


Nem abból kéne kiindulni, hogy egy testvéri viszony csak ilyen lehet.

Közeli rokonságomban egyetlen testvér-gyász volt az elmúlt 20 évben: apukám nővérének halálakor. Apukám is, sőt anyukám is őszintén meggyászolta őt. És mindenki, aki a rokonsághoz tartozott, hiszen szerettük és ő is szeretett mindannyiunkat.

2018. febr. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is van BŐVEN olyan rokonom, akit nem gyászolnék meg, mert szar ember.


Nem kötelező csak azért szeretni valakit, mer családtag.

2018. febr. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%
Én sem gyászolom a testvéredet.
2018. febr. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A temetésen komoly voltam és úgy viselkedtem, mintha nagyon szomorú lennék. Ez a rokonoknak mégis nem volt elég.

Valamennyi öregasszony a faluból csak azért jött el a temetésre, hogy megnézze, ki hogy sír. Csalódtak bennem, mert nem volt mit nézni.

2018. febr. 1. 09:12
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Őszinte leszek, egyszer tesóm több hétig nem adott életjelet magáról, akkor annyira utáltam (nagyon rossz dolgokat tett a családdal), hogy eljátszottam a gondolattal, hátha végleg eltűnik...Nálad mi volt? Ha nem vagyok indiszkrét?

Tehát leírták már előttem, aki az "de hát a testvéred, szeretni kéne" álszent dumát nyomatja, az vagy jóban van a testvérével (és ez legyen is így), vagy beleverték hogy már pedig szívni jó.

2018. febr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A halál nem teszi semmissé az életében tett jó és rossz dolgait. Volt véleménye, érzései, biztosan voltak rossz húzásai is, de ezeket nem kötelező elfelejteni és sírva kifejteni a rokonoknak, pláne nem idegeneknek, hogy ha tudtad volna, hogy meghal, akkor mosolyogva tűrted volna inkább, hogy piszkáljon, rosszul bánjon veled vagy tudatosan bántson téged vagy mást (amennyiben tett ilyeneket). Ha a többiekkel szeretetteljes és boldog kapcsolata volt, akkor teljes joggal sajnálhatják az elvesztését. De ahhoz nincs joga senkinek, hogy elvárják tőled, hogy te ugyanezt hazudd azért, mert az ő elképzeléseik szerint mindenkinek fájna kell(ene).
2018. febr. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A falusi pletykás vénasszonyokra kár hagyatkozni. Nekik a temető a társasági élet, hogy ki hogy gondozza a sírt, meg bezzeg Jucika gyerekei sose jönnek ki halottak napján...

Függetlenül attól, hogy szeretünk-e valakit, van olyan, aki nem képes sírni temetésen. Én a saját nagyapám temetésén is alig-alig sírtam. Elköszöntem tőle, mikor bevitték utoljára a kórházba, akkor bőgtem is egy sort, de utána már keveset. A temetésen inkább kellemetlenül éreztem magam, amiért mindenki látványosan zokog. Ettől függetlenül nagyon szerettem a nagyapámat, és nagyon hiányzik, de én magamban gyászolok. Ez a tömeg előtti mutassuk-meg-ki-hogy-sír nekem nem megy.

2018. febr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!