Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Be engedhetem a közösen...

Be engedhetem a közösen örökölt házba a "testvéremet" akkor amikor ő éppen akarja?

Figyelt kérdés
Meghaltak a szüleink. A házukat közösen örököltük a "testéremmel". A házba én lakom egyedül, az ő szavajárásával élve: életvitelszerűen. Minden számlát én fizetek természetesen. Van saját lakásom is, de mivel én gondoztam a szülőket, és ott laktam tavaly január elejétől állandóan, meg előtte is minden hétvégén ill. hétközben is legalább egyszer hazamentem, már teljesen oda is cuccoltam és úgy gondolom, hogy most sokkal jobban esik még egy kicsit ott lakni a dolgaik között, amíg el nem adjuk (mert úgy állapodtunk meg). Szóval a "testvérem" úgy gondolja, hogy mivel ő is örökös, ő akkor jön-megy abba házba amikor akar, be nem hajlandó jelenteni, hogy mikor jön (150 km-re lakik). Ezzel még nem is lett volna gond, mivel semmi titkolni valóm nincs előtte, mai napig úgy gondoltam, hogy neki sem. Csak kerestem valamit és nem találtam, aztán egy másik, harmadik dolgot sem. Több dolog (nem olyan túlságosan nagy értékű, de eltűntek. Ezt nekem el kell viselnem? Ha minden közös, akkor bármit eltulajdoníthat? (igaz nincs leltárba véve semmi a házon és a telken kívül) de az is amit el cuccol nem lenne közös? Mit tehetek?
2017. szept. 13. 19:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos, semmit.

Ha a szüleitek által rátok maradt cuccokból visz el, és azon nem osztoztatok meg hivatalosan, azt is megteheti éppen. Meg azt is, hogy akkor jön, amikor akar.

Sőt, akár lakáshasználati díjat is kérhetne tőled az ő házrészére, még jó, hogy ez eddig nem jutott eszébe.

2017. szept. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha közösen örököltétek, akkor mindkettötöknek joga van odamenni.

Elvinni onnan senki nem vihet el olyasmit, ami az örökség részét képezi (azaz a szülöké volt)


A "jobban esik kicsit még ott lakni" nem indok semmire.


A legokosabb lenne elöször egy hagyatéko leltárt készíteni, amiben MINDEN benne van, ami az öregeké volt, utána elosztani, és eladni a házat.

2017. szept. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy miért rakod idézőjelbe a "testvéredet". Mivel tulajdonostárs, joga van bemenni a lakásba és használni a lakást, amikor akarja. Meg kellene osztanotok, és akkor csak a saját részébe mehetne be. Elvinnie a hozzájárulásod nélkül nincs joga semmit, mert az ingóságot is közösen örököltétek, tehát minden szekrénykének a fele a tiéd. Annyit tehetsz, hogy próbáljatok megállapodni a dolgok megosztását illetően. NEm egyszerű helyzet...
2017. szept. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Èn minden vitát megelözve azzal kezdeném, hogy jöjjetek össze és osztozkodjatok még most meg az ingoságokon.

Ekkor nem lesz veszekedés belöle. Mindeki viszi amit akar.

Neki ugye van egy fél része, így mindenképpen illö lenne megkérdezned, hogy akarja-e, hogy fizess neki lakbért a fél részre.

Vagy elköltözöl.

2017. szept. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen hiszen ugyanolyan joga van neki,mint neked.
2017. szept. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
A testvért azért rakom idézőjelbe, mert ő az elmúlt egy évben és azon túl is minden területen bebizonyította, hogy csak papíron az, egyébként egy haszonleső senkiházi, bocs, de ez a véleményem és nem csak nekem!!!!!
2017. szept. 13. 19:40
 7/23 A kérdező kommentje:
Lakáshasználati díjat???? na most kakálok be!! és ő hol a büdös nagy francba volt, amikor pelenkázni, naponta el kellett látni az apját-anyját, meg orvoshoz vinni?? kocsija van, de a rákbeteg apámat betegszállítóval kellett minden alkalommal hozni-vinni, ahová csak én kísértem el!!!!
2017. szept. 13. 19:42
 8/23 A kérdező kommentje:
Ugyanolyan joga van neki is mint nekem? Akkor én is eladhatom azt amit csak éppen úgy gondolok? Akkor meg is teszem, mert azt amit ő eltulajdonított nem ő vette, hanem a szüleink!!!!
2017. szept. 13. 19:45
 9/23 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, hiába háborodsz fel!

Ez jog és nem szimpátia kérdése!

Neki nincs joga elcuccolni onnan semmit és neked nincs jogod lakni az egész házat, akár igazságos, akár nem!

Ha te ennyit segédkeztél a szüleid körül, ő meg semmit, akkor a szülők miért nem rendelkeztek úgy, hogy minden a tiéd, az ő kötelesrésze kivételével?

Elmondták már előttem, készítsetek hagyatéki leltárt, az egyébként is fogja kérni a közjegyző.

2017. szept. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%
Az, hogy te támogattad a szüleid, sajnos "senkit nem érdekel", mivel ez személyes magánügy. Ő pontosan ugyanannyira jogosult a ház felére, mint te, még akkor is ha te érdemelnéd a többet.
2017. szept. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!