Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elvesztettem a testvéremet és...

Elvesztettem a testvéremet és nem tudom azóta rendbe rakni a fejemben lévő gondolatokat. Ha éltetek át ilyet ti mit tudtok hozzászólni ehhez? Milyen tanáccsal látnátok el?

Figyelt kérdés

Magamról egy kicsit: 20 éves srác vagyok, van egy barátnőm, saját autóm, egyetemre készülök, valamint elvesztettem a testvéremet.


Elhunyt testvéremről: 28 éves volt, fiú, kb. 21 éves korában előjött nála valami mentális betegség. Az elmúlt 2 évben fokozatosan egyre problémásabb lett. Először csak anyát pofozta meg, aztán fél évre rá összetörte a tv-t, majd édesapám fejére rárúgta a szobaajtót és egy nagyobb üvegszilánkkal neki ment, hogy elvágja a torkát, majd ezután egy késsel ment neki. Fél évre rá felkötötte magát itthon. Már halála előtt sem éreztem magam túl jól, folyamatos aggodalomban éltem mindig attól félve, hogy bántani fogja édesanyámat aki itthon volt vele. Édesapám kint dolgozott külföldön, nagyobbik testvérem szintén. Én is dolgoztam és egyszerre esti iskolába jártam, tervem volt, hogy leérettségizek és egyetemre megyek. Mióta arra értem haza, hogy testvérem felakasztotta magát, úgy érzem azóta elveszett belőlem valami, pontosan nem tudom mi. Előtte motivált voltam, nem volt problémám azzal, hogy dolgoznom kellett járni, hogy tanulni kellett, készültem az érettségire, valamint itthon is segítettem a házimunkákban. Bár már akkoriban sem voltam túl pozitív a jövővel kapcsolatban az itthoni dolgok miatt, de akkor még volt bennem valamiféle erő, akarat a dolgok iránt. Mióta testvérem elhunyt, mindent csak muszájból csinálok de mindenhez kedv nélkül állok hozzá. Az az igazság pontosan nem is tudom mit érzek. Ködösnek érzem a dolgokat a fejemben és nem tudok velük mit kezdeni. Most hogy leérettségiztem, szerencsére egész jól sikerült, már csak egy emelt angol szóbeli van hátra, készülök egyetemre, de teljesen eltűnt belőlem mindenféle motiváltság. Munkába is kéne állnom jövő szeptemberig, de nincs kedvem dolgozni menni. Tulajdonképpen úgy érzem magam mint aki agyilag ott is van az életben és egyszerre nincs. Soha nem tudok a dolgokra figyelni 100%-ban, csak tengődök. Persze ezt senki nem látja rajtam, mert ugyanúgy élem az életemet mint eddig, eljárok szórakozni haverokkal, beszélgetek, barátnőmmel vagyok hétvégente. De sokszor veszem észre magamon még azt is, hogy szokásaimat, dolgaimat hasonlítgatom elhunyt testvéreméhez és legbelül attól félek, hogy én is pszichés beteg leszek, főleg mivel tudom, 20 és 25 éves kor között jön elő a legtöbb ilyen betegség. Persze hülyeség magamat hozzá hasonlítanom, mivel szegény sikertelenebb életet élt mint én. Neki közepesen sikerült az érettségije, én meg egyetemre készülök. Nekem van barátnőm, neki soha nem volt, valószínűleg szűzen halt meg. Neki nem sikerült a jogsija, nekem meg már saját autóm van. Ezek ellenére folyamatosan minden apróbb mozzanatomat hozzá hasonlítom és aggódok. Nem tudom mi zajlik le a fejemben éppen, hogy miért kuszák a gondolataim és, hogy mit kéne tennem ellene, hogy újra teljesen jól érezzem magam. Ne haragudjatok ha kicsit érthetetlen amit írtam. Voltatok már hasonló cipőben?



2016. nov. 1. 20:46
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy igazából próbálok úgy csinálni, mintha minden rendben lenne, pedig nagyon nincs. Indulatos vagyok és félig kedvtelen. Tudok örülni dolgoknak, de soha nem 100%-os az örömöm. A saját sikereimnek sem örülök. Hiába lesz meg valószínűleg 65-70%-osra az emelt angolom, nem igazán tud felvidítani.
2016. nov. 1. 20:51
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
A szüleid miért nem próbálták pszichiáterhez vinni?
2016. nov. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Zárt osztályon is volt, valamint először gyógyszereket szedett, majd mivel az nem volt jó, injekciót is kapott havonta ami szintén semmit nem ért. De ez már mindegy.
2016. nov. 1. 20:58
 4/16 A kérdező kommentje:
Kétszer is elvitték a mentők testvéremet pszichiátriára, mert magától nem akart bemenni.
2016. nov. 1. 21:00
 5/16 anonim ***** válasza:
34%

A kedvetlenségednek semmi köze nincs a testvéredhez. "Soha nem tudok a dolgokra figyelni 100%-ban, csak tengődök." Az emberek 90%-a így érez. Nekem is zsír lett az érettségim, mégsem voltam felhőtlen boldog tőle.


Egyébként feleslegesen aggódsz. Nyilván sokkként értek a történtek, kicsit hazavág az ilyesmi. Huzamosabb idő feldolgozni, évekbe is telhet. De láthatod, normálisan funkcionálsz az életben így is.

2016. nov. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#5 igazad van, normálisan tudom élni az életemet és pont ez az ami miatt tudom, hogy nem kezdek megőrülni és nem is fogok. De mégis van bennem egy ilyen félelem hogy mi van ha mégis... testvérem sem tudta magáról, hogy beteg.
2016. nov. 1. 21:17
 7/16 A kérdező kommentje:
Igazából a legnagyobb bajom talán az, hogy nem tudok felülkerekedni a gondjaimon, bajaimon. Régen mindig pozitívan néztem a rossz dolgokra is, de nem megy. Nem tudok túl lenni rajta, pedig tudom, még előttem az egész élet.
2016. nov. 1. 21:22
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem. Sajnálom a történteket. Szerintem menj el egy pszichiáterhez, hogy ki tudd magadból beszélni, adni a szomorúságodat.
2016. nov. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én bátyámnál 21 évesen állapították meg a SM betegséget vagyis a sclerosis multiplex betegséget. 4 évig küzdött a betegségével. Végig ép tudatánál volt, tiszta gondolatai voltak. Amíg tudott beszélni, főleg a vége felé amikor már akadozott a nyelve is, többször kérte anyumat, apumat és engem is, hogy öljük meg. Nem akart élete végéig vegetálni mint egy paradicsom. (ez volt az ő szava járása) Élete utolsó pár hónapjában már csak a szeméből lehetett látni, hogy pontosan tudja milyen állapotban van, de már sem mozogni, sem beszélni nem tudott. Anyám mosolyogva cserélte a pelenkát, majd kiment a fürdőszobába, és a fejét verte a falba, úgy zokogott mert 4 éven át nap mint nap tehetetlenül nézték a lassú halálát. Apám próbált viccelni, vidám lenni, de amikor azt hitte senki nem látja, ő is úgy zokogott mint egy gyerek. Nekem akkor 17 évesen megrázóbb volt látni a szüleim összeomlását, hallani a fájdalmas zokogásukat, miközben én is küszködtem a fájdalmammal. A bátyám végleg elaludt egy nap. Ennek már lassan 10 éve. A szüleim ma is árnyékuk önmaguknak, és engem figyelnek állandóan, mert rettegnek, hogy én is hajlamos vagyok az SM-re. Én sem tudtam magam összeszedni azóta. Elvégeztem az iskoláimat, dolgozom, van egy csodás férjem, de rettegek szülni, mert nem akarom átélni azt amit a szüleim átéltek. Az élet megy tovább. Éljük az életünket, de mi akik ismerjük egymást tudjuk, hogy már semmi sem lesz olyan mint régen.

Elfelejteni nem lehet, de együtt élni vele idővel igen. Én leszámítva, hogy nem merek szülni, élem az életem.. A szüleim is próbálkoznak, de már rég nem azok az életvidám emberek akik voltak.

2016. nov. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#8 Az lenne a legjobb, csak nincs rá keret, meg amúgy sem hiszek bennük. Hiszen testvérem is járt egy-két éven keresztül amíg még viszonylag normális volt és "csak" a szobájába volt bezárkózva.


#9 Őszinte részvétem. Biztos nagyon nehéz lehetett, nehezebb mint az én testvérem halála. Mert, ha mondhatok ilyet, legalább már nem kell aggódnom, hogy szüleimet bántja. Én azt mondom, amíg késznek nem érzed magad addig ne kezdj bele gyerekvállalásba. Lehet egyszer eljön az idő, hogy több reménnyel telsz majd meg és bemered vállalni a szülést. Én is próbálom élni az életemet, reménykedve, hogy lesz még szebb az én életem. Ugyanakkor énis félek, mivan ha a jövőbeli gyerekem úgy születik, hogy hajlamos lesz a mentális betekségekre.

2016. nov. 1. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!