Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nektek mi a véleményetek erről?

Nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Férjem eddig nagyszerű férj és apa volt, azóta lett ilyen mióta kiderült, hogy a húga babát vár. Nekünk már van egy 10 hónapos kisfiúnk. A húgával mindig is nagyon jól kijöttek, nagyszerű testvérek. Én is imádom a lányt, viszont most annál jobban kezdem megutálni. 6 hetes terhes volt, amikor elmondták nekünk a hírt. Azóta férjem minden este felhívja őket, hogy hogy vannak, 1 órát beszélnek, hogy mikor-milyen vizsgálatra megy, mit csinált ma otthon stb. Mivel már 38 hetes terhes és gyakorlatilag bármelyik percben jöhet a baba, még inkább hívogatja és itthon is csak erről beszél, hogy vajon egyben vannak-e még és mikor születik a baba. El hiszem, hogy izgatott és az első unokaöcséről van szó, de ez már túlzás. Ami még idegesít az az, hogy sógornőm 8 hetes kora óta nem dolgozik, csak táppénzt kap és eléggé megvannak most így szorulva, mert albérletben laknak és a kicsinek is meg kell venni a dolgokat. Erre férjem felajánlotta, hogy majd mi odaadjuk a mi kiságyunkat, babakocsit, légzésfigyelőt... mindent. Mondom és a mi 10 hónapos fiúnk hol fog aludni, miben tolom majd??! Majd megvesszük! Hát persze azért mi se állunk olyan jól, hogy a több százezres kocsi és kiságyat újra megvegyük. Végül abban állapodunk meg, hogy akkor neten veszünk használtan nekik babaholmikat, pl. a kiságyat férjem vitte el nekik kocsival, ő vette meg vidéken. Ami még nagyon rosszul esik, hogy hazajön a munkából és nem magunkról és a kisfiúnkról beszélünk, hanem a húgáról, hogy majd milyen lesz a baba?, mikor születik már meg?, dicsérgeti állandóan a húgát, hogy milyen ügyesen viseli, mennyire büszke rá, ha a húga panaszkodik akkor sajnálgatja, hogy "jaj szegény nem tud rendesen aludni". Engem terhességem alatt egyszer se sajnált vagy mondta volna, hogy ügyes vagyok. Ráadásul én 37. hétig dolgoztam és este 6 után mikor hazaértem akkor főztem és takarítottam. De most a húga a sztár, hogy milyen ügyes, terhesen főz és takarít, persze mert egész nap otthon van 8 hónapja. Húgát folyton el akarja kísérni az ultrahang vizsgálatokra, én könyörögtem neki, hogy jöjjön el velem.

Normális ez szerintetek? Szerintem nem. Hazajön és lóg a telefonon hónapok óta. Ha megszületik a baba, gondolom ugyanez lesz, hogy mit csinál most baba?, hogy bírjátok a babával? Az, hogy én meg már kikészülök az nem számít. Semmi segítségem nincs, egyedül látom el a fiam és a háztartást. Férjem meg csak telefonálgat és heti egyszer megyünk is a testvéréhez.

A húgának a pasiját nem zavarja az érdeklődés, többnyire akkor beszélnek, amikor a pasi dolgozik este. Engem viszont már nagyon zavar. Mikor a húgánál vagyunk akkor jól eljátszik a tesója a fiúnkkal, férjem ebből arra következtet, hogy jó anya lesz, még akár jobb mint én. Hát azért ne tévesszük már össze azt, amikor 2-3 órán keresztül játszol egy gyerekkel vagy pedig 0-24-be vele vagy segítség nélkül és hulla fáradt vagy, mert éjjel 5-6-szor kel és nem aludtál napok óta.

Beszéltem a férjemmel erről, hogy akkor éljen együtt a húgával, ha ő olyan szuper és jó anya már most. Szerinte túlreagálom és minket szeret. De akkor miért nem foglalkozik velünk? Többször megbeszéltük, hogy csökkenti majd a hívások számát és azt, hogy folyton róluk bszél, de eddig semmi változás. És ismétlem eddig jól meg voltunk, kb. havonta beszélt a testvérével, most meg a baba teljesen elvette az eszét. Amivel nem lenne baj, mert én is örülök neki, csak azért ne törődjön már vele többet mint a saját fiával. Vagy rosszul látom?


2018. febr. 8. 09:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
5%
"Normális ez szerintetek? " Azt hiszem, nem, de nem a férjed részéről hanem a Te részedről ! Gyakorlatilag féltékeny vagy, magadat akarod kizárólagos partnerré tenni a férjed számára minden vonatkozásban és nem vagy arra tekintettel, hogy ők jóval hosszabb ideje ismerik, mint Te a férjeddel. Ne akard megszabni, hogy a férjed kivel érzi jól magát. Az ilyen korlátozás nem vezet jóra.
2018. febr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszadó! Igazad van a féltékenységgel kapcsolatban. Csak már nagyon elegem van, hogy 8 hónapja mást se hallgatok csak azt, hogy így a húga milyen ügyes meg amúgy. A kisfiúnk 2 napja kezdett járni magától, de az sem érdekelte, akkor is dumált tovább telefonon, mert mindjárt születik az unokaöcse.
2018. febr. 8. 10:45
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
1# ugy látom te egy kicsit értelmezési gondokkal küzdesz . Nem nem tartom én sem normálisnak föleg azért mert ahogyan irtad az arra enged következtetni ,hogy a saját gyerekénél nem volt ilyen figyelmes .
2018. febr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

én azt értem, hogy a férjed minden nap telefonál, miért ne tegye. De a gyereked alól a kiságy átadása, na az nálam is kiütné a vezetéket. És a tény, hogy ha nálam mindenért könyörögni kéne, míg a párom tesója meg agyon van dícsérve, na az is zavarna. Ha hazajön és elkezd fecsegni neked a hugicáról tereld a témát vagy menj ki a szobából, mondván neked már eleged van a témából, van saját babátok is miért nem törődik azzal.

Amúgy a párodnak szépen mondd el mindazt amit itt leírtál.

2018. febr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
na jó a telefonálást is soknak tartom az előbb leírt válasz után-.-"
2018. febr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Remélem ha megszületik a babájuk (ami 2 hét maximum), akkor nem lesz a hugicának ideje telefonálgatni a baba melől és akkor a férjem is rájön, hogy a húga is emberből van ő is elfáradhat, mint én.
2018. febr. 8. 10:53
 7/28 anonim ***** válasza:
96%

Ha megszületik a gyerek a hugának nem lesz annyi ideje nap mint nap beszélgetni. Szülés után ha nem volt a gyerek a kezemben, mindig volt mit csinálni, vagy egyszerűen beájultam az ágyba, nem beszélgettem senkivel se hosszabban.


Nagyon remélem, hogy ez meg fogja oldani a dolgokat. Addig is viszont ha leteszi a telefont végre, egyszerűen tarts te is a napotokról hosszú élménybeszámolót.

2018. febr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha megszületik a gyerek, farokfelvágva fog rohanni hozzá segíteni, ezt már most tdatosítsd magadban.


Ha már most az ideje 90%-ban a még meg sem született gyerekkel foglalkozik, azt meg meg sem kérdezem, mmiért szültél neki, mert NEM volt nagyszerű férj meg apa (könyörögni kell az uh-ra kísérjen, 36 hetesen is leszarja hogy megy a lakás, leszarja a SAJÁT gyerekét...).


Te/ti EGYÁLTALÁN nem vagytok neki fontosak... pech.

2018. febr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%
Más személyiségek vagytok. Te egy talpraesett nő vagy, megoldod a dolgokat, úgy tűnik számára, hogy nincs szükséged az ő gyámolítására, hiszen minden megvan nélküle is, a húga mellett pedig mindig ő volt a nagytesó, erős, védelmező báty, aki a gyenge kislányt óvja és támogatja. Vagy megpróbálod valahogy az önbizalmát megtámogatni, hogy melletted is az erős pasinak érezze magát, vagy elengeded a füled mellett a dicshimnuszokat higgadtan, elvégre ismered a saját értékeidet, viszont bevezeted a munkamegosztást. Csinálj magadnak heti 1-2 szabad estét vagy délutánt, amikor elmész tornászni, fodrászhoz, kikapcsolódni, neki pedig kiadod, mik az elvégzendő feladatok a gyerek mellett. Ha otthon vagy, akkor is bízz rá dolgokat, teljes természetességgel, ha nem csinálja meg, akkor nem lesz elvégezve és kész. Lehet ezt okosan, pozitív megerősítéssel csinálni.:-) A lényeg, hogy ne a húgával telefonálgatást tiltsd vagy problémázz rajta, hanem foglald le és adj neki lehetőséget, hogy megízlelje, mit csinálsz te nap, mint nap.
2018. febr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
98%

hát igen ezt olvasva nem volt előtte sem nagyszerű apa, csak ott volt és kész. Ha megszületik a baba a férjed fog oda rohanni vagy a hugica fog folyton átjönni hozzátok segítséget kérni.

pl.: sógornőmet kedveltem addig amíg nem lett terhes, a későbbiekben azt hitték azért nem kedvelem, mert nekem nincs gyerekem(ők azt hiszik meddő vagyok, pedig csak nem akarok jelenleg).

Az elején mindig elkezdett csörögni a mobilja és látványosan bevett valamit, én azt hittem mivel 39 éves ezért gyógyszert kapott a terhességre(hátha túl öreg stb.) ,de kiderült csak vitamin(kérdem én azt mikor kell időpontra bevenni).

Aztán volt olyan hogy a levesben volt pár darab petrezselyem és ő erre elkezdett visítani, hogy hogy képzelik, ő elfog ettől vetélni(van benne valami ha egyszerre megeszel több köteget belőle,de nem pár levél után).

Végül megszületett a baba és ő sírva ment az anyóshoz, hogy nem akar egyedül maradni a házban brühühü és azóta minden pénteken átmennek és vasárnapig ott alszanak. Ezalatt ők nem foglalkoznak a gyerekkel, a nagyszülők ébrednek hozzá és viszik sétálni, nem segítenek a ház körül van hogy csak délután 3-kor kelnek és semmibe sem szállnak be(pl. hoznak saját kaját vagy legalább ők vásárolnak be vagy elmosogat maga után). Csak tv-nek és tunyulnak. A gyerek nemrég múlt 3 éves, szóval 3 éve minden! hétvégén ott pihentetik a kis popsijukat, hétköznap meg ott az ovi, mire hazaérnek már csak le kell fektetni a gyereket-.-"

És mindenki az anyuka körül ugrál hogy milyen szegény neki, szóval nálatok sem lesz más a helyzet, hidd el a sógornő gyerekének az első sétáját a férjed maga veszi videóra.

2018. febr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!