Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek nem bírom elviselni...

Mit tegyek nem bírom elviselni a testvéremet?

Figyelt kérdés

Mit tegyek nem bírom elviselni megorulok amikor itthon van.


Egyetemre jár a nagy fővárosba jó drága pénzen, albérletbe lakik MINDENÉT fizetik a családban mindenki szereti de nem csinál semmit se a tanuláson kívül, egy szöget nem tud belekapalni a falba.


De érdekes módon neki mindig jól megy, tavaly a föld túlsó végére hívták nyaralni ingyen, idén Európa tulso végébe megy, mindenki kedvence. Mikor itthon van mindenki tutujgatja.


Engem eközben max kihasználnak, a hatam mögött arról megy a duma hogy milyen drága gyerek vagyok, hogy jobb lenne ha anyám a lakhatásért pénzt kérne tőlem.


Egyetemre járok én is csak itt a városban mert sokkal kevesebbet kell fizetni érte, keményen dolgozom minden nyaram minden hétvégém rámegy, eleg sok mindent magam fizetek pl a lakásfelújítás engem érintő része, és amennyit csak tudok felreteszek. Mindenki szerint jobb eszem van mint a tesomnak velem mégse foglalkozik senki a családom felével kölcsönösen gyűlöljük egymást, szerintem anyámnak is csak púp vagyok a hátán.


Családi összejöveteleken fel se tűnik senkinek ha lelepek de ha kell valami mert pl meg kell szerelni vagy hazit kell írni rögtön engem keresnek.


Természetesen mivel nem erek rá arra hogy emberekkel eljarjak bárhova is nincs túli sok barátom, egyetemen is csak az órákra járok be semmi külön program.


Nagyszülők meg messze laknak nem értenek meg semmit mert egy teljesen más világban élnek ma pl annak nem tudtak örülni hogy az utolsó vizsgam másnapjátol emelt óraszámban magasabb fizetésért tudok menni dolgozni egész nyáron.


Ezek után csoda hogy megöl az ideg amikor meglátom mert szerintem egy semmirekellő aki mégis sokkal többre viszi mint én aki belem kiteszem és mégse értékeli senki?


2018. márc. 4. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Az irigység nagyon rossz tulajdonság..
2018. márc. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 HaEv ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!

Ha jól értem, dolgozol, mellette tanulsz. El tudod tartani magad? Minek laksz még akkor a szüleidnél?

Oké, ha neked fizetned kéne a lakhatásért, ők meg fizetniük kellene a szakmunkáért, amit végzel - nem? Vagy egyszerűen csak ne csináld meg, hanem hívjanak szakembert rá.

És mi az, hogy a "lakásfelújítás engem érintő része"??? Most albérlő vagy, vagy pedig a gyerekük? Ez nagyon kusza így!

Bírd ki az egyetemig, aztán keress munkát és tipli!

2018. márc. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%

Úgy látom, HaVe nagyon meg tudja oldani más problémáit. Ne hallgass rá. Jogosan laksz a családodnál! Én is jogosan lakom a sajátomnál, elvégre ez az én házam is. ;)


Nekem is suli, munka, nincsenek barátaim (nekem persze azért, mert amerre én élek, ott nehéz az emberekkel intellektuális beszélgetésekbe elegyedni másokkal - például esélytelen, hogy bárkivel tudományos dolgokról, gazdaságról, vagy hasonlóról kezdjek csevegni, mert ezeket csak a smink, meg a "XY-nak gyereke született" téma érdekli - elköltözni sem lehet, mert a fizu alacsony, szóval HaVe hülyeségei itt nem működnek, nem lehet "csakúgy, hiphop albiba menni"), két tesóm az angyal, én az ördög.


Amit én teszek: havi 20.000-et adok anyának, segítek neki a házi munkában (és mint korábban írtam: tanulok, dolgozom), stb.


Elárulok egy titkot: soha nem leszel jobb számukra, mint a tesód. Nem mondom, hogy fogadd el, hanem inkább sz**d le... számolj 10-ig, vagy pattogtass bubis nylon zacsit, fuss, verj szét egy bokszzsákot, vagy dohányozz (mármint arra célzok, nekem mindegy, hogyan vezeted le a feszkót). Amint ez megvan, onnantól kezdve könnyebb lesz minden.

2018. márc. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocs az elírásokért, kicsit siettem...
2018. márc. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2018. márc. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igazából egyet tehetsz, amint lehet lelépsz otthonról. Sohasem értettem azokat a szülőket, akik ennyire "megkülönböztetik" a gyerekeiket, de tenni ez ellen nem sokat tudsz.
2018. márc. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gondolom az a lakásfelújítás rá eső része, hogy a saját szobájába vesz cuccokat meg új bútorokat.


Egyébként kedves kérdező, nem tudsz mit csinálni. Ez van, minden családban van szinte egy kiskedvenc, aki bármit csinálhat, mindig őt fogják imádni. Az ilyenek pedig általában mindig szerencsések az életben, legalábbis neked úgy tűnhet.

De kár ezen mérgelődnöd, foglalkozz a saját életeddel. Nem kell jópofiznod a tesóddal, mikor otthon van. Csináld a dolgod, tanulj, dolgozz, spórolj, aztán amint tudsz, költözz el. Ennyi.

2018. márc. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 HaEv ***** válasza:

Kedves Névtelen #3-as Hozzászóló!

Igazán "kedves" tőled, hogy lehülyézel és lehülyeségezed azt, amit tippnek adtam. Bizonyára élvezet veled beszélgetni. A nicknevem se jól írtad... Huh. Üsse kavics, azért se sértődök meg.

Mivel nekem nem volt "jogom" a családommal lakni, mert csak egy önkormányzati bérlakás volt, nem volt örökölhető - így bizonyára arról is csak nagyon halvány lila lövésem lehet, milyen nehéz albérletben élni. Csak 25 éve élek így, és a szüleimnek is csak bérleménye volt.

Vannak, akik képesek úgy élni, hogy fedél van a fejük fölött, de igazából utálnak hazamenni, mert " a családom felével kölcsönösen gyűlöljük egymást, szerintem anyámnak is csak púp vagyok a hátán". Pusztán a "könnyebb megélhetés" kedvéért.

Vannak, akik NEM.

Ettől függetlenül a Tied egy vélemény, kedves Névtelen - tehát nem fogom azt írni, hogy "hülyeség" és biztos "nagyon meg tudja oldani más problémáit"... Mert a tisztelet azért még nem halt ki teljesen.

Élmény volt...

2018. márc. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!