Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Akinek lusta, trehány a...

Akinek lusta, trehány a testvére, az takarít utána?

Figyelt kérdés
Testvérem már felnőtt, de nem hajlandó egyáltalán takarítani maga után meg semmi mást csinálni. Szüleim ugyanúgy nevelték mint engem, viszont ebből a szempontból felmentették. Környezetemben mindenhol azt látom, hogy a tesók ilyenkor szó nélkül megcsinálják a másik helyett a dolgot. Az az igazság, hogy a kapcsolatunk sem valami jó és nekem megalázó érzés ez a kiszolgálás miközben meg sem köszöni meg a kisujját sem mozdítaná meg értem. Egy éve nem érdekel és nem mosok el utána semmit meg nem pakolok el. Más volt hasonló helyzetben?
2018. máj. 2. 19:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Herefejlesztő.. Én a férjem után se ganyéznék ha nem tisztelne annyira h odafigyel a környezetére v megköszönné h tiszta lakásba jön haza,amugy én nálunk én dolgozom többet,de ő is besegit otthon,őt igy nevelték. A nő,lánytestvér nem házicseléd.
2018. máj. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Én nem élek már jó ideje együtt sem szülővel, sem a testvéremmel, de míg együtt éltünk, sem dzsuváztam utána. Anyám ilyen mártír típus, mindent megcsinált helyette, mert nem bírta nézni a koszt. Aztán voltak viták, ha anyám kitakarította a szobáját, mert talált ott nem 1x elrejtett cuccot, amit persze dugdosott, de ha lebukott, őrjöngött, hogy nála anyám ne takarítson.
2018. máj. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Anyukám tényleg mindent megcsinál helyette, és ugyanez a helyzet, mint a második válaszolónál akkor már hangoztatja, hogy felnőtt, ha nem takarításról-főzésről van szó.
2018. máj. 2. 19:41
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Aki hangoztatja h felnőtt,annak szoktam mondani h akkor is felnőtt ha villanyszámlát gázt kell fizetni,mindjárt nem akar felnőtt lenni. Rászoktatják őket erre otthon,utána meg a feleség barátnő lesz az eltartó Anyapotló cseléd.. Bár aki hagyja,mert az ilyen 30 felett is otthon van,az éfrtelmes nők messzire elkerülik őket..
2018. máj. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%

Igen.

Nálunk ez a helyzet.

Én takarítok öcsém után.

A szülők ráhagyták.

Ő semmilyen háziteendőből nem veszi ki a részét.


De őszintén inkább ez,mint egy rendmániás.Az rosszabb.

2018. máj. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%

Igen, de megcsinálom.

Miért? Azért mert igazából nem olyan nagy nyűg számomra, hogy amikor mosogatok +1 tányért megtisztítsak vagy elrakjak.

Az segít, hogy nem "csicskának" érzem magam, hanem azért csinálom, mert a testvérem és szeretem.

2018. máj. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Itt nem plusz egy tányérról van szó, hanem mindenről, a ruhái mosása, kajacsinálás, bevásárlás, kerti munkák, még sorolhatnám. Ha a barátaival bulit rendez, akkor anyámat zsorválja, hogy főzzön ételt, vásároljon be piát, amit elvihet és kínálhat. Másrészt nála a szeretet kimutatása annyi hogy eldugdossa a szobájába a kedvenc ételeit, más ne egyen belőle. Szerintem ez már nem normális állapot. Gázszámlát befizetni? Ugyan.
2018. máj. 2. 20:10
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Bocsáss meg kérdező de ez a szülők hibája,nevelés stb,ilyen fiam lenne,csomagolnék neki, de nem piát a bulikához,hanem a pakkját a költözéshez.
2018. máj. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
72% Egyetértek, másik bátyám ezért veszett velük össze, ugyanezt mondta.
2018. máj. 2. 20:17
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Én fél évre fogadtam be a nővéremet mert elvesztette az állását és a munkahelye által biztosított lakásából is költöznie kellett, amire volt egy hete. Mivel talált másik állást, de anyagilag össze kellett kapnia magát picit így befogadtam pár hónapra. Persze első egy hónapban jó volt minden, pedig tudtam hogy ő trehány, lusta disznó rendet tenni maga után, így meg is lepődtem amikor elmosogatott maga után, meg semmi koszt nem hagyott. Persze egy hónap után elengedte magát, előadta hogy sokat dolgozik és fáradt, holott nem tudom mibe fárad el hogy egész nap irodába ül és adminisztrál. Azt megértem hogy szellemileg lefárasztja mert én is szellemi munkát végzek, de mégis összetudom kapni magam 12 órázás után hogy magam után rendet tartsak. Ha rendet tartok tudom hogy a takarítás is gyorsabb és egyszerűbb. Tesóm persze nem értette meg, a szoba amiben lakott rendetlenséggel volt teli állandóan, és soha sem találta meg amit keresett. A konyhába ami étkező is egyben szintén szanaszét volt minden. Hűtőbe vastagon állt a zsír az ő polcain én meg csak azért sem takarítottam utána, de amikor már büdösödött akkor ráparancsoltam vagy kitakarítja vagy minden kajáját kihajítom a szemétbe és átmosom a hűtőt és lelakatolom magamnak, ha neki kell hűtő ott volt a garázsba a másik régi kis hűtőm ami működőképes csak régi és fogyaszt mint állat, és megmondtam azt használhatja de a rezsibe a különbözetet ő fogja fizetni.
2018. máj. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!