Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért van az, hogy gyerekoromb...

Miért van az, hogy gyerekoromban nem hiányzott a tesó, de most, hogy öregszem,30+ egyre inkább?

Figyelt kérdés

2018. máj. 8. 11:43
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
Saját meglátás szerint, egy testvér sokat segít az élet minden szakaszában, de idősebb korban sok olyasmi helyzet tud kialakulni amit könnyebb lenne megoldani/megélni, ha lenne egy testvér melletted aki segít. Szerintem ez egy bizonyos korig annyira nem tudatosul vagy pl amig szülőkkel él valaki addig nem alakul ki annyira nagyon gázos szitu vagy passz. Meg érzelmi támogatást is sokat adhat.
2018. máj. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Én még 20+ vagyok, gyermekkoromban én sem akartam hallani a testvérről.

Édesapám korán meghalt, tehát ha testvérem született volna az azt jelenteti, hogy új férfi kerül a családunkba. Én ez ellen tiltakoztam.

Na meg egyke voltam, és gondolom nem akartam osztozni senkin és semmin.

Felnőttem, nem tudom miért, de szeretném ha lenne egy idősebb testvérem. :)

2018. máj. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

gyerekkoromban szuper olt,lakótelepen mindig volt haver

volt egy 4 fős hardcore lánybanda és sok-sok lazább kapcsolat

egyetemen nagyon jó volt,ott is volt egy erős banda,de szétszéledtünk és ha tartjuk is a kapcsolatot,már nem olyan erősen

2018. máj. 8. 12:01
 4/23 A kérdező kommentje:
én egy idősebb bátyust szeretnék
2018. máj. 8. 12:02
 5/23 anonim válasza:
77%
Nézd, egy jó testvérre persze, hogy vágyik az ember, de ugyanúgy vágyik jó nagymamára, nagypapára, sógorra, sógornőre, unokatestvérre stb. Ezzel csak azt akartam mondani, h nagyon jó dolog egy jó testvér, aki ott van melletted és segít, esetleg akkor is, ha a szülők nem lesznek. De ilyen alapon mindenki, olyan rokoni kötelékre vágyik, ami neki nem adatott meg, ez teljesen természetes.
2018. máj. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

csakhogy a nagyi, az anya, a dolgok természete folytán általában sokkal hamarabb eltávozik,mint a kb egyidős tesók.

tudom,vannak kivételek

2018. máj. 8. 12:39
 7/23 anonim ***** válasza:
Gőzöm nincs. Én amikor látom, hogy mit össze tudnak gyűlölködni és ellenségeskedni a testvérek (esetek 90%-a ráadásul!) akkor hálát adok, hogy nincs testvérem.
2018. máj. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, a 6-osban megválaszoltad a nyitókérdésedet.

Igen, a testvérrel való kapcsolat akkor értékelődik fel, ha a szülők már nem élnek. Ahogy öregszel, és veled együtt szüleid is, egyre inkább látod, hogy szüleid egészsége romlik, és egyre rövidül az az idő, amíg még veled lesznek.


Én ismertem egy lányt, akinek szó szerint nem volt rokona. Egyke volt, szülei szintén mindketten egykék, tehát unokatestvére sem volt. Távolabbi rokonnal meg nem tartották a kapcsolatot. Hát, ő bizony nagyon magára marad, ha eltávoznak a szülei!

Jó esetben a párja rokonai pótolhatják ezt.


Ugyanakkor az is igaz, hogy rossz testvéri viszony is van. Az ilyen ember meg nyilván az egykéket irigyli.

2018. máj. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nincsenek barátaid, és kell valaki, akinek családilag muszáj veled törődnie.
2018. máj. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

a barát nem családtag

mint az alma meg a körte

2018. máj. 8. 14:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!