Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, van valami tippetek?...

Anyukák, van valami tippetek? Kislányom betegség miatt ( megint) hiányzott 1 hetet. Hétfő óta jár megint oviba, de egyre rosszabb a helyzet.

Figyelt kérdés
Aznap még örömmel, bár kicsit félve ment. Bent sírva fakadt. Tegnap már a kocsiban mondta, hogy nem akar menni, udvaron már sírt. Ma reggel gyalog mentünk, félúton elkezdte, hogy nem akar bemenni, inkább sétáljunk, stb. Persze megint nagyon sírt még öltöztetés közben is. Mindhárom nap elhoztam az uzsonnáját, mert hozzá se nyúlt. Hétfőn nem is evett, ezért elvittem a szüleimhez, hátha ott fog. Másfél pici kanállal tudott enni a kedvencéből, de az is majdnem visszajött. Alig beszélt velük. Hiába maradtam ott vele, lépni alig tudtam, mert fogta a lábamat, nehogy elmenjek. Anyósommal alig beszél, itthon alig tudok belőle kiszedni valamit. Tegnap bepisilt az udvaron, annyit mondott, nem szólt az óvónéninek, mert úgyse engedte volna el wc-re. Este alig tud elaludni ( 3/4 10-re dőlt ki este is) Hazajöttünk, panaszkodott, hogy fáradt, és feküdt is le ( pedig alig áll meg 1 percre, állandóan rohan). Annyit mondott, rászólt az egyik óvónéni, ezért nem akar menni. De már régen szólt rá, nem most. Ráadásul a fő oknak azt mondja, hogy hiányzok neki. Ez oké, de IMÁDOTT menni. Most meg teljesen megváltozott :( Óvónénik rendesek, szóval nem hiszem, hogy velük lenne gond. ( plusz akkor nem akart volna lefeküdni, stb. ) Eddig, ha gondja volt, legkésőbb este elmondta. Azt hittem, majd jobb lesz, erre már egyre rosszabb.
2015. márc. 11. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Ovonenit kerdezd meg, hogy hogy viselkedik ott a kislanyod. Fura, biztos tortent valami, remelem sikerul kideriteni. Otthon minden oke? Esetleg vmi valtozas? Az is lehet, hogy tenyleg csak veled akar maradni es beprobalkozik. A lenyeg, hogy azt megerzi, ha te bizonytalan vagy. Lassa rajtad, hogy az ovi jo, orommel viszed oda.
2015. márc. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Itthon nem oké minden, de eddig is így volt. Változás nem volt, ami ennyire megváltoztathatná. Kicsit nehézkesen vittem hétfőn, de ez is így szokott menni. Minden oké volt eddig. Viszont már most mondja, hogy nem akar holnap menni :( És imádott menni eddig. ( akkor sem volt ilyen probléma, amikor 2 hétig volt itthon, és kezdte újra... 1-2 napig picit be, de ennyi).
2015. márc. 11. 18:16
 3/7 A kérdező kommentje:
Épp azt tervezgetjük, hogy hova szeretne menni kirándulni tavasszal, nyáron, stb... Megbeszéltük, hogy kap a falra ilyen dekorgumi figurákat, világítós csillagokat....
2015. márc. 11. 18:17
 4/7 A kérdező kommentje:
Amennyiben holnap is ez lesz, beszélek az óvónénivel. Illetve meglátjuk, mennyire sír reggel, mert a délelőttössel akkor tudnék váltani pár szót.. Egyébként egy elég félénk, visszahúzódó kislányról van szó, aki szeptemberben meglepően jól viselte a beszoktatást. Sőt, megkérdezte az óvónénit már a 3. napon, hogy mikor alhat ott. Betegség esetén sírt, hogy ő menni akar az oviba, ott jobban érzi magát ( kint tud játszani, gyerektársaság, stb). Mondta, hogy hiányolja a pajtásait, hétvégén is ment volna. Most meg teljesen kicserélték :(
2015. márc. 11. 18:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ezt csinálta egy hosszabb itthonlét után. A betegség java része gyorsan lezajlott, de a doktornéni 1,5 hétig itthon tartotta. Nekem nem volt gond, itthon vagyok a kicsivel.

Amikor első nap menni kellett, jött a hiszti, a sírás, ne hagyjam ott, haza akar jönni. Noha úgy szokott be, alig kellett 30 percet ott lennem, második nap már ott is aludt. Lelkesen megy, imádja, rengeteg barátja van, imádja az óvónéniket és viszont. (A rászólás sem töri meg, mert igazságtalanul nem szólnak rá v. büntetik.)

Kellett egy jó hét, mire elfogadta, hogy oviba menni kell. Persze, itthon sokkal jobb volt velem, egész nap meséztünk, játszottunk, sétáltunk, sütöttünk...

Utána vissza is rázódott, mert rájött, hogy ott sem rossz.

2015. márc. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
most jött rá hogy az ovi egy állandó dolog és probál manipulálni idővel túl lesz rajta
2015. márc. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma már javult picit a helyzet, bár reggel tényszerűen közölte velünk, hogy ő nem megy oviba. Bár bement a csoportba, 2 lépés után visszafutott átölelni, majd elvitte az óvónéni. De legalább nem sírt :)
2015. márc. 12. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!