Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerinted mennyire kötelessége...

Szerinted mennyire kötelessége az egyik testvérnek az, hogy ne hagyja a másik testvér életét tönkremenni?

Figyelt kérdés
Sima, jó testvéri viszonynál, ha látod, hogy a tesód élete vacak és nem tesz magáért, akkor kötelességed kirángatni ebből, és rámutatni a lehetőségeire, vagy nincs jogod beleszólni?
2018. máj. 12. 17:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Semennyire.


Ha a másik hülyeséget csinál, akkor elmondhatod neki a véleményedet, de "kirángatni" nem lehet senkit a saját életéböl, beleszóni nincs jogod az életébe!

2018. máj. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Max adok neki tanacsot, kotelessegemnek nem erzem, ha nem fogadja meg oket, o dolga.
2018. máj. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Nekem az elvem,h más tipp mixét,luxusát,dologtalanságát,pia lotto,bármilyen függőségét nem pénzélem,akkor se ha rokon..
2018. máj. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Én mosz ezen megyek keresztül. A család és én is próbálkoztunk, de most már csak a legjobbakat remélhetjük. Sajnos bátyám ebből már jól nem fog kijönni. Nem nézte meg alaposan, kihez is megy hozzá (nem elírás, tény :( )
2018. máj. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

A helyes út az, hogy alapvetően kéretlenül nem segítünk és nem osztogatunk tanácsokat.


Amit finoman lehet tenne, hogy jelezni az illetőnek, hogy úgy látszik, nem jár jó úton, felajánlani a segítséget.


Ha elfogadja, akkor érdemes belefogni, ha elutasítja, engedni kell tapasztalni.


De! A kéretlen észosztásnak, a kéretlen kritikának helxe nincs. Közvetlen életveszély és a másik ember öntudatlan állapota esetén az életveszély elhárításának mértékéig be is kell avatkozni, de az nem életviteli tanácsadás, hanem életmentés. Más kategória.

2018. máj. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Kötelességemnek nem mondanám, de én a testvérem érdekében mindent megteszek, azt is, hogy esetleg keményen megmondom a véleményemet neki. Akkor is, ha ezért megharagszik, mert szeretem és azt akarom, hogy ne tegye tönkre az életét. Erre nincs szabály, de én ilyen vagyok, mi ilyenek vagyunk. Szeretjük egymást, és a másik érdekében felvállaljuk a konfliktust is.
2018. máj. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézte meg alaposan, kihez is megy hozzá (nem elírás, tény :( )

Ezt nem értem?

2018. máj. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igazából a párom nővére foglalkoztat, aki mindent eltűr az alkoholista, játékfüggő bátyjának, szerintem indokolatlanul. A nővér keres többet, minden házimunkát ő csinál, nem jár el otthonról, hogy a bátyja ne pofázzon. Ilyen áldozat féle. Pedig ide költözhetne a mi városunkba, mert olyan munkája van, hogy biztosan kapna állást és szállást is, vagy a mostani munkahelyére is kérhetne szállás, egyedül még jobban meg is élne. De helyette a folyamatos veszekedést választja, meg azt, hogy pénztárcával jár wcre, hogy a bátyja ne lopja meg.

Családra vágyik, gyerekre, de nem ismerkedik, egyre bogarasabb. Nekünk is vendégül kell látni az alkoholista tolvajt, mert nehogy megsértődjön, mert akkor a nővérnek kell majd hallgatni a veszekedését.

Egyáltalán nem értem a viselkedését. Részben sajnálom, szeretnék segíteni, simán lehetne még családja, de másrészt... Minden lehetősége adott, mégsem lép és ez bosszantó.

2018. máj. 12. 18:29
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Húgom drogos barátját többször elvertem(volt mikor lila volt húgom szeme alatt,állítólag kést is fogott húgomra,milliókkal tartozik neki).


Ezek után még együtt vannak.Hogy mi van vele,les.arom,nem is beszélünk.

2018. máj. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

5ös vagyok, nem tudom melyik gyökér pontozott le


Kibasott haszontalan ez ugye:



"Amit finoman lehet tenne, hogy jelezni az illetőnek, hogy úgy látszik, nem jár jó úton, felajánlani a segítséget.


Ha elfogadja, akkor érdemes belefogni, ha elutasítja, engedni kell tapasztalni. "

2018. máj. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!