Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért van ez így? És én mit...

Miért van ez így? És én mit tehetek?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: A testvéremmel nagyon régen megromlott a kapcsolatunk, én két éve külön élek, egyetemre járok, a szüleim támogatnak. Az albérletem mindennel együtt havonta 30 000 ft maximum(szobát bérlek). Nem költök sokat, szinte mindig magamra főzök. Részben a vizsgaidőszak miatt, de nagyon-nagyon régen voltam fizetős programon. Van ösztöndíjam is, ami apukám számlájára megy. Ő nagyon jól keres.

A húgom lusta volt tanulni, ezért most magángimnáziumba jár, ahol a tandíj 50 000 ft havonta. (Nekem megmondták, ha nem tanulok, megyek szakközépbe, de mindig sokat tanultam) Onnan is majdnem kirúgták,(a magánsuliból) lóg, volt hogy rárúgott egy asztalt egy tanárra, mert egyest kapott. Volt hogy reggel részegen ment be.

Nem akarlak titeket untatni az egész történettel, ezért csak a legutóbbit mesélem el, pedig lenne bőven!

Amikor hazaértem, a húgom előadta magát, hogy ő osztálykirándulni megy és hagyjam itt neki a bőröndöt, amivel jöttem (két bőröndünk van, a fekete, ami normál méretű, én szoktam használni, és egy hatalmas piros). Anya persze odaígérte neki a nevemben. Mondom oké, kibírom. (A séta a buszig 20 perc, maga az út egy óra és félek, hogy esni fog, nehhezen tudom megemelni, ami a pocsolyák miatt fontos, könnyen beázik és én is voltam a pirossal osztálykirándulni annó, amikor anyának kellett a másik)

De nem akadtam ki, mondom egyszer kibírom.

Később egy másik dolog miatt (Van egy szép ünneplő ruhám, amit gombócba gyűrve találtam a földön, holott megbeszéltük, hogy nem veszi fel) önzőnek nevezett. Elhordott minden rossznak. Ekkor mondtam neki, hogy jó, akkor önző is leszek, nem kapja meg a bőröndöt. Erre kiakadt, rám akarta rúgni az ebédlőasztalt és megdobott egy üveg ketchuppal. A szüleim ennek szemtanúi voltak. Anya megjegyezte, hogy csúnyán beszéltem a húgommal. A probléma megoldása az lesz, hogy vesznek neki egy bőröndöt. Mikor kérdeztem, hogy lesz-e ennek bármi következménye rá nézve, apám megdöbbent, hogy mi lenne? Majd jövő héten beszél vele. És kiderült, hogy anyám még Londonba is elviszi, ahová én nem mehetek velük. Mert hogy ő még nem volt Londonban. Imádok utazni, az iskolámmal egyszer mentem már ilyesmi támogatott útra kb 60 000 ft volt egy hét. Ja, de a húgom a saját iskolájával 200 000 ft-ért ment Spanyolországba a tengerpartra egy hétre.

Igazából nem a pénz a bajom. Csak úgy érzem, hogy ő fontosabb. Az élmény az, ami hiányzik, hogy mellettem is kiálljanak a szüleim néha. Mit tanácsoltok? Ezek miatt már nem járok szívesen haza.


Én: 20/l, ő 17/l



2018. jún. 3. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én bizony minimalizálnám a "szülőkkel" a kapcsolatot, mert úgy látszik, te csak a sokadik vagy a sorban. Ha nem muszáj, ne menj "haza", én biztos nem mennék.
2018. jún. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Az elsőnek igaza van a hugod egy elkényeztetet tini lány aki ha nem kapja meg amit akar hisztizik dühöng gondolon ezt szokta meg kiskora otta. Én haza se mennék minnek? El vinném az összes cuccom és kész. Amugy csak most vesznek neki bőröndöt? Miért is nem jo neki a nagy? Tudod mit ? Ugy is az kell majd neki és én nem adnám oda :D
2018. jún. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Sajnálom, hogy ilyenek. Próbáld meg leültetni a szüleidet és megbeszélni ezt az eltérő bánásmódot velük.
2018. jún. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
"Csak úgy erzem, hogy ő fontosabb." Ezt alighanem jól érzed. Szerintem, ne jarjal túl sűrűn haza.
2018. jún. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
"...volt hogy rarúgott egy asztalt egy tanárra, mert egyest kapott.","...ram akarta rúgni az ebedlőasztalt." Ha nem túlzol, akkor a húgodnak, alighanem pszichológusra lenne szüksége.
2018. jún. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem túlzok. Iskolapszichológushoz jár, amire az iskola kötelezte, de nem ér valami sokat.

Azt már én is eldöntöttem, hogy ritkábban fogok hazajárni. :(

2018. jún. 3. 18:29
 7/9 A kérdező kommentje:
De köszönöm, hogy válaszoltatok!
2018. jún. 3. 18:30
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Ez nem egyedi eset.

Sok szulo hajlamos kisse hanyagolni a talpraesettebb gyereket, es es tobbet a feneke ala rakni a szerencsetlenebb/lustabb/eloskodobb gyereknek.

2018. jún. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem 20 évesen már el lehetne gondolkozni a saját életvitel kezdésén, ne adj' isten randizáson, aztán később már a családalapításon is. A tesód meg maradjon csak ott élősködni a szüleid nyakán 30 évesen... Én nem törődnék velük.
2018. jún. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!