Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mégis mit kellett volna...

Mégis mit kellett volna mondanom anyámnak?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, kezdek a saját lábamra állni, a húgom pedig a kamaszkor pöcegödrében van épp 12 évesen. Nálunk mindig is megvolt a hierarchia. Mióta a húgom megszületett, ő volt a kisangyal, én meg a csúf nővér, aki totál gonosz, és a pokolban a helye. A húgom finoman szólva el lett kényeztetve. Most pedig 12 éves lett a kisasszony, anyáméknak meg sír a szája, hogy milyen egy lány lett belőle? Pitsanadrágban jár, meg push-up melltartóban, flegma, és 6. osztályban nagyjából mindenből bukásra áll, a tanárnő behívta a szüleimet, hogy beszéljen velük, mert mindenki cédázza az osztálytársai közül, (hozzáteszem, nem véletlenül, mert a kisasszonynak élete büszkesége, hogy minden héten más a "pasija".) Én pedig, amikor feltette nekem anyám a kérdést, hogy hol rontották el, közöltem vele, hogy míg engem drákói szigorban, ha hangom volt, leüvöltöttek, addig a pici, aranyhajú hugicámat nem nevelték, csak elkényeztették, és most beérett a gyümölcs. Erre persze anyám megsértődött.

2018. jún. 6. 09:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Had sertodjon...faj az igazsag
2018. jún. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
99%

Szüleid úgy látszik sose tudtak felülni a lóra.

Egyszer az egyik oldalára estek, egyszer a másikra.

Mértéked az értéked.

2018. jún. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Nyersen de az igazságot mondtad. Tudják ők is, ezért sértődött meg anyud
2018. jún. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
A szemébe mondtad az igazságot, és fáj neki, hogy az egészről ő tehet. Egye meg, amit főzött!
2018. jún. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Amúgy szeretem a családomat, anyáékat és a húgomat is, de valamikor szembesülniük kellett azzal, hogy mégis milyen munkát végeztek.
2018. jún. 6. 09:46
 6/11 Miss Endzsi ***** válasza:
88%
Fáj neki az igazság, jó hogy megsértődik, nem tud mit kezdeni a tudattal.
2018. jún. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Erre mondják azt, hogy amelyik kérdésre nem akarsz választ kapni, azt nem teszed fel :D

Megkérdeze, megmondtad. Szerintem jól is tetted. Kicsit nálunk is hasonló amúgy a szitu, én 21, öcsém 16, nálunk is mindig én voltam a gonosz nővér. Az a gonosz nővér, aki mostanra 3 nyelven beszél, indulgat a vállalkozása, stabil kapcsolata van 3 éve - öcsém meg kb lek.vázza anyánkat ha nem kapja meg a sokadik puma/nike/Adidas/akármi cipőt második kérésre max. Mondjuk nálunk épp nemrég maga látta be anya, hogy talán kicsit elkényeztette. Úgy fogalmazott, "legalább az egyik gyerekemből lesz valami". Akkor ott helyben tudtam volna vitatkozni, hogy hú de kva jó nekem, de mostanra lenyugodtam én is. Átérzem, tudom hogy szr még visszagondolva is, de ha objektíven próbáljuk nézni is jobban jártál, mintha ilyen picha lennél te is. :)

2018. jún. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

Ezt. Pontosan jót mondtál.

Hadd sértődjön, ingyen van neki.

2018. jún. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk is hasonló a szitu a 12 éves unokatesommal. Ő mondjuk visszafogottabb merr külsőleg még nagyon éretlen, de kifejezetten bunkó lett, nem hajlandó a rokonaihoz szólni, állandóan a telefonját nyomogatja, akár egy nagy családi ebéd közben is. Teljesen idegenként kezel mindenkit aki nem a szülője vagy a bátyja, mintha mindenki tiszta hülye lenne, senkinek se lenne köze hozzá. Állandóan elvonul és telefonozik, 2 mondatot érdemben nem lehet vele beszélni. Egy gyenge iskolában 3-4es tanuló, sokat füllent otthon mindenről főleg a suliról, nem érdekli semmi. Ő a legkisebb a családban, szülei hagyták nőni mint a gombát, otthon a mai napig nincs rászólva semmi miatt így mondjuk ha a mama szól rá oda se hederít vagy flegmázik egyet. Szóval ő is egy arcoskodó leányzó lett ami nem a kamszkor miatt van, mert attól, hogy valaki kamasz attól lehet kommunikálni, köszönni, kibírni 3 órát a családdal...

25N

2018. jún. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk hasonló volt a szitu.

Én akkor azt mondtam anyámnak, hogy "ha a hugom 12 éves kora óta nem azt hallgatta volna, hogy minden úgy tökéletes, ahogy ő csinálja, akkor most nem tartana itt, ahol."


(Kb. 35 évesen sokadik válás, eltékozolt vagyon, stb.)

2018. jún. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!