Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek mit csináljak?

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, szerintem hosszú lesz, mert felsorolás szerű fogok írni néhány dolgot :/


Húgommal elég sokat veszekszünk, nem jövünk ki jól egymással.Többen megjegyezték már a családból,hogy szörnyű minket hallgatni.Ezt én is belátom és azt is, hogy egyre rosszabb lesz.

Szeretnék ezen javítani,de nem tudom hogy hogyan.


Húgom 12 éves én 16 vagyok.


Az én problémám vele:

-Gusztustalan, konkrétan mindenhová lufikat ereget (általában oda mellém, az orrom alá és ő ezen jót nevet)

-Hazudik és letagad mindent

-Állandóan piszkál (szépen kérem, hogy hagyja abba, de akkor sem hajlandó)

-Rengeteget beszél és nem tud nyugton maradni

-A nyakamba liheg,sokat követ

-Utánoz

-Sérteget

-Elveszi a dolgaimat

-Hisztis,elkényeztetett

-Úgy beszél másokkal, mint egy darab ronggyal (maga a stílusa borzasztó)

-Enni nem tud rendesen


Problémák velem :

-Nagyon könnyen leszek ideges

-Zárkózott vagyok

-Nem figyelek rá eléggé (inkább elhúzódom tőle, mert már a puszta látványa is idegesít)

-Nem vagyok izgága, én inkább ülök és nyugton maradok

-Nem beszélek sokat

-Nem bízom benne (sok dolgot kent rám, ami miatt velem ordítoztak)

-Veszekedéseknél én is sértegetem őt, ha eldurvul a helyzet, akkor kiabálok


Szóval teljesen egymás ellentétei vagyunk.Én csendes vagyok, ő meg állandóan beszél.Leginkább ez idegesít a legjobban.Ha nem megyek oda azonnal, már visít és addig nem marad csendben, amíg oda nem megyek.

Nekem szükségem van a nyugalomra és az egyedüllétre,nem bírom, ha nyaggatnak.Ő meg állandóan valaki nyakán akar lógni.Egyszerűen idegesít, már amikor meghallom a hangját.


Tisztában vagyok vele, hogy velem van a probléma, de azért ő sem ártatlan.


Szerintetek mit csináljak másképp? Hogyan legyek nyugodt mellette?


16L



2018. jún. 24. 20:59
 1/8 A kérdező kommentje:

Nagyon hosszú lett.Na mindegy valahogy lerövidítem,mert biztos van olyan, aki nem akarja elől ásni!


Szóval húgommal teljesen különbözünk.Ő állandóan játszana meg beszélne, de én inkább ülnék és zenét hallgatnék.Ebből kifolyólag összekapunk egymással.Vannak még apróbb finomságok is, de az a szöveg közepén a felsorolásban van.

2018. jún. 24. 21:03
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem könnyű. Valószínűleg ezzel a viselkedésével akarja elérni, hogy figyeljenek rá. Meg kellene találnia a saját baráti társaságát, és akkor nem Téged nyaggatna. Próbáld azt nézni, hogy még gyerek, nem gonoszságból csinálja, hanem mert figyelmet igényel, és máshogy nem tudja elérni. Ha kihozna a sodrodból, inkább próbáld kikerülni, tízig számolni magadban, mielőtt belemész a vitákba. Ha fel is dühít ne veszítsd el a fejed, próbáld nyugodt hangnemben mondani "most dühös vagyok rád" vagy "kérlek, halkabban beszélj". Mind a kettőtöknek kompromisszumot kell kötni, hogy egymás mellett tudjatok élni, ez mindkettőtök részéről áldozattal jár. Sok sikert!
2018. jún. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem sikerül kezelni a helyzetet, gondolj arra, hogy ez csak átmeneti időszak. Két év múlva elmúlik, és akkor lehettek akár a legjobb barátnők is!
2018. jún. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Ez sajna ilyen időszak, főleg ha a szüleid is rá hagyják.


Esetleg néha szervezhetsz vele valamilyen kis programot. Vidd el fagyizni vagy valami, pozitív értelemben meglepné és közösségben csak tud normálisan viselkedni. Anno az én tesóm is kevésbé volt idegesítő ha nem otthon voltunk.


Idővel javul a helyzet amúgy, pár év múlva nagyon jó is lehet a kapcsolatotok.

2018. jún. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hidd el, ebben a korban ez normális, ha nem is mindenhol így van. Pár év, és sokkal jobb lesz a helyzet.
2018. jún. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez annyira gyakori, hogy el sem hinnéd, ugyan ez van fiukkal is. Vannak ilyen tesok, akik rengeteget veszekednek. Ha majd hugod nagyobb lesz, akkor abbamarad ez.
2018. jún. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Anyam es testvere kozott szinten 4 ev van. Ugyanez volt a helyzet ebben az idos korukban, mas rokonaim kzott is ahol 4 ev volt a korkulonbseg ugyanezek voltak a problemak.

Te mar kamasz vagy (nagy kamasz), o meg gyerek max kismamasz kornaklehet nevezni.

Ha van kuon szobad igenis kerd ki magadnak a privat szferat es idot. Ha nincs, akkor is valahgy igyekezz jelezni neki ezt.

Maskor azonban vedd a faradtsagt es figyelj ra egy fel orat. Nem gond, ha ideges leszel tole (az lenne a termszeteĺlenes, ha 16 evesen még te is lyan lennel mnt o es nem degesitene a vselkedese).


Ha el tudsz menni sajat progamkra (nelkule!), akkor ott kipihenheted magad, szorakozhatsz vagy hallgathatsz nyugkdtan zenet, hazajossz es jobban vseled majd ot is.

Persze vagyik a te figyelmedre es ezert piszkal, hiszen te a nagy teso vagy es o irogykedik es talan a vltozast es a helyzetet e igazan erti.

2018. jún. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Velem addig csinálta ezt az öcsém, míg el nem vertem.

Apámékat nem érdekelte, öcsi volt a szent, neki mindent lehetett, és gyakorlatilag non-stop idegelt.


- követett, egy másodpercre nem hagyott békén

- sértegetett, piszkált, beszólt mindenre

- mikor ettem direkt odafingott

- ha tanulni akartam, be-bejárt, folyamatosan kopogott...


Aztán mikor a beadandóm kellős közepén "poénból" lenyomta a szgép hosszabbítóját betelt a pohár és alaposan elvertem.

Na, onnantól kezdve leszállt rólam.


De 15 éves korában már tőlem kért csajozási tanácsot. Mikor egy fazon folyamatosan követett, akkor elém jött az állomásra, a csávónak meg megmondta, ha még egyszer meghallja, hogy utánam jön nagyon megemlegeti, amit kap (itt már 20 éves volt)


Szóval kérdező, nyugi, elmúlik ez a hülye időszak is. :)

2018. jún. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!