Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyi pénzt illik adni Ha...

Gargamella kérdése:

Mennyi pénzt illik adni Ha bátyám nösül? További infó lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!Elöször is kezdem azzal hogy nem vagyok irigy,skót,garasoskodó.A második dolog hogy már 13 éve külföldön élek.5 év Csehország,8 Hollandia.

Bátyám ma nösül,a pénzt már elkészítettem,100€.De a lánybúcsún,ahol teljesen ki voltam utálva úgymond,elgondolkodtam.Valójában én nagyon csodálkozom hogy meghívtak.Már van egy 3 éves kislányuk is,akinek Ha vagyok és szólnak megveszem neki.

De a kedves bátyám Még életemben egy jó szót nem szólt hozzam,soha Még egy sms’t sem kaptam,interneten sem keresett sosem a 13 év alatt.

Én az elején megtettem amit tudtam különben,de feladtam egy idö után.

A sógornöt csak mások érdeklik,másokról pletykál,mindenkit Csak gúnyosan kinevet,szóval el tudom képzelni hogy beszél rólam.

A polgári esküvöben semmi részem/Mert Csak azt tartanak/,mindent szüleim rendeznek szinte.Szóval azon gondolkodtam nem adok nekik pénzt,Vagy Csak 50€,a 100€t pedig inkabb odaadom szüleimnek.

Pofátlanság?Vagy igenis igazam van?!



2018. jún. 30. 07:05
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Mielött megesztek élve,teli vagyok adósaggal,1,5 éve letettem a drogokat és alkoholt,nem tud róla senki,de a hosszú idö alatt sok adósság gyült össze.Nem vagyok irigy!
2018. jún. 30. 07:09
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk a közvetlen család, tagok, szülők nem ajándékoznak. Mi ilyenkor a segítségünket adjuk, szaladgálunk, segítünk, pakolunk, stb.
2018. jún. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
64%

Neked kell eldöntened.


Engem ha meghívnának és bármennyire is nem szoktunk beszélgetni, csak illemből is odaadnám azt a 100 eurót.

Ami azért valljuk be, nem egy olyan hatalmas összeg.

Annyit még egy távolabbi rokon is szokott adni.


Miért adnám oda?

Mert meghívtak és nem szeretek haragban lenni másokkal.

Csak egy vitát robbantanál ki azzal, hogy a szüleidnek adod oda... mert gondolom nagyon nagy szükségük lehet arra a 100 euróra, ha bevállalták a gyermekük esküvőjét.

2018. jún. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
43%
Nem kötelező elmenni, ha ennyire utálod őket. Ha elfogadod a meghívást, akkor 100 EUR elég kevés.
2018. jún. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Meghívtak ugyan de nem vagy köteles elmenni,pénzt adni meg pláne. Miért tennéd,hogy aztán elmondhasd hogy bezzeg adtál,megsem érdemlik. Nekem úgy tünik veled sincs minden rendben,hogy lehet hogy téged,szerinted mindenki utál? Ha a bátyádat is alig ismered,mit kerestél a soginōd lánybucsuján? Pénzt meg ne készitsél sehol,mert azt büntetik.
2018. jún. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Utolsó Igen,én is így gondolom de a kisördög ott ül a vállamon
2018. jún. 30. 07:16
 7/17 A kérdező kommentje:
Akkor nem megyek el,kész Ennyi vége
2018. jún. 30. 07:17
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket
2018. jún. 30. 07:19
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
Ha ennyire nincs kapcsolat és mellé még sz...ba se vesznek, akkor biztosan csak udvariassági meghívás volt, ami nekik is akkora nyűg, mint Neked, úgyhogy emiatt haza ne gyere, költsd inkább a repjegyre szánt pénzt más útra, nyaralj egy jót valahol! Teljesen igazad van, 100 euro meg egyébként is olyan kis összeg, hogy még a végén azt is visszahallanád, hogy külföldön élőként éppen csak morzsát adtál (általános vélekedés, hogy külföldön kolbászból van a kerítés, és mindenki hülyére keresi magát), holott a testvérnek többet szokás adni...Nem tudnál jót cselekedni.
2018. jún. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%
Ha jo lenne a kapcsolat, akkor nagyon keves lenne az a 100, ... viszont oszinten , nem lehet h a te hibad h nem kerestek?...
2018. jún. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!