Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van-e köze a gyereknek, ahhoz...

Van-e köze a gyereknek, ahhoz ha testvére lesz (testvére lenne)?

Figyelt kérdés

A testvér a szülő döntése, ha akarnak, akkor lesz, ha nem akkor nem lesz. De igaz-e az, hogy ehhez semmi köze a már meglévő gyereknek? Hiszen az ő élete is megváltozik, és vannak olyan beállítású emberek, akiknek nem való a testvér.

Most akkor legyen beleszólása a gyereknek vagy sem? Mert ismerek olyat, akinek a testvér érkezése tönkre tette az életét, vagy nagyon elrontotta. Ilyen esetben, nem kellett volna figyelembe venni a nagyobb gyereket?

Mielőtt bárki is megjegyezné, van testvérem, és együtt is lakunk.



2018. júl. 3. 18:59
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
76%

Őh...

Nem tudom,volt egy 20 évvel időssebb nővérem(lányai velem egykorúak),és egy 10évvel idősebb bátyám.

Hát nálunk nem hiszem hogy szavazás lett volna😂

2018. júl. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
72%
Normális esetben nem testvér születik, hanem a házaspárnak egy újabb gyereke. 4 gyerekünk van, de egyik sem azért fogant, hogy legyen testvére a nagyobbaknak. Mi szerettünk volna 4-et.
2018. júl. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
85%

A gyereknek véleménye lehet a szülei újabb gyermekvállalásába, de beleszólása nemigen. Fura lenne ha a gyerek dönthetné el, hogy akar-e testvért, avagy sem. Szerintem nevelés kérdése, és a testvérek nem ölik meg egymást. Persze lehet hogy teljesen más habitusúak lesznek, de ez nem ok arra, hogy ne szeressék egymást.


29/F

2018. júl. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
91%
Nem, viszont ahhoz sincs köze hogy a szülők hogy oldják meg a kisebb ellátását, felvigyázását. Tehát ha nem kérdezik a véleményét, akkor a gondozást felvigyázást se bízzák rá.
2018. júl. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

#2 de gondolom te sem szeretnéd, hogy rossz legyen köztük a viszony, nem?

De ha egyszerűen úgy van beállítva az ember? Én is tudom magamról, hogy hiába szeretem a testvérem, úgymond "kényszer" hatására, hiszen a testvérem, de magamtól nem akarnék, és ha nem lenne a testvérem utálnám.

Köszönöm a válaszokat, még kíváncsi vagyok a véleményetekre.

2018. júl. 3. 19:16
 6/34 anonim ***** válasza:
90%

elėg fura lenne ha lenne beleszólása a gyereknek testvėr ügyben.

Az meg csakis a szülő hibája ha a nagyobb gyerekėnek negativan befolyásolja az ėletėt egy testvėr.

sajnos valóban vannak felelőtlen szülők akik kihasználják a nagyobb testvėrt..

velük tėnyleg kiszúrtak.

2018. júl. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
66%
Egy 1-2 éves gyereknek hogy lehetne reális véleménye arról, hogy legyen-e testvére vagy sem? Vagy minden szülőnek várnia kéne addig, amíg az első gyerek elég nagy lesz a véleményalkotáshoz?
2018. júl. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Utolsó, természetesen nem, de ha már mondjuk 12 éves. Akkor már van annyira érett, hogy tudja mit gondol. Egy kisgyerek nem tud választani, de nála is látszódnak a jelek az első testvérnél, és akkor a második testvér esete a kérdéses.
2018. júl. 3. 19:22
 9/34 anonim ***** válasza:
74%
Nem törvényszerű,hogy a testvére tönkreteszi az életét. Viszont ha nem akarjátok megtartani a második gyereket, akkor az elsőnek nem kell szólni,mert valszeg nagyon fájna neki; azzal a tudattal, hogy tudja, hogy lett volna egy testvére, de a szülők nem engedték megszületni, vagy pedig pl ha nemélveszületettvolna. Szerintem lehet, hogy ez is totál földhözvágná a gyereket; szóval szerintem ha nem akarjátok a kistesót megtartani, ne szóljatok a nagynak.
2018. júl. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
71%

Csak kiegészítésként: anyukám mielőtt terhes lett, megkérdezte a nővérem, akar-e kistestvért. Ő ekkor volt 5 éves. Megmondta kerek-perec a nővérem hogy nem akar, ha meg fiú lesz kidobja az ablakon.


Ha anyukám a nővéremre hallgat egyke marad.


29/F

2018. júl. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!