Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire kell a gyereknek...

Mennyire kell a gyereknek "magyarázkodni" arról, hogy miért nem született testvére?

Figyelt kérdés
2014. jan. 10. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell magyarázkodni, csak egyszerűen megmondjátok neki, hogy miért. Ha meg sokat kérdezgetni, akkor biztosan csak átmeneti és majd megunja.
2014. jan. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha egysezr megkérdezi megmondjátok neki, hogy pl azért mert nem lehet babátok, vagy mert egy gyermeket szerettetek volna, hogy vele tölthessétek a szabadidőtöket, vagy mert nem tudnátok bevállalni még egy gyermeket, kérdésessé válna, hogy meg tudtok-e élni. A korának megfelelő stílusban, megfelelő mennyiségű információt. Nem kell túlbonyolítani.
2014. jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Magyarazkodni sosem kell. Indokolni se. "Nem akartunk tobb gyereket" - ennyi eleg es kesz. Persze ha akarja valaki, elmeselheti hogy mi a valodi ok, de nem kell, nem kotelezo, plane nem szamonkerheto.
2014. jan. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%

Emennyire.

Egyrészt senkinek semmi köze hozzá.

Másrészt meg a gyerek nem tehet róla.

2014. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Egyszer kicsi koromban megkérdeztem apukámat,hogy miért nincs kistestvérem,ezt válaszolta:"Kicsim,én készen állok,de anyád nem akarja."Ez elég kielégítő válasz volt nekem,nem kérdeztem többet...
2014. jan. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, "magyarázkodni" semennyire sem kell, untig elég az ő korosztálya számára értelmezhetó módon megválaszolni a kérdését, ennyi.
2014. jan. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg elég röviden elmondani az indokot.

Ne bizonygassatok meg menjetek bele részletesen hogy milyen jó neki egyedül (pl. hogy több időtök jut rá stb...). Unokatesómék mindig ezzel vigasztalták a gyereket amikor kistesóért rimánkodott (az orvosok szerint nem volt esélye több gyerekre)aztán vmi csoda folytán 8 év után spontán teherbe esett (ugye nem védekeztek soha, merthogy úgyse lehet terhes). Aztán elég nehéz volt megmagyarázni, hogy miért is jó a kistesó, amikor 8 évig ennek az ellenkezőjét bizonygatták. Bárkinek becsúszhat még egy gyerek, vagy történhet a családban tragédia, ami miatt magukhoz kell venni egy unokatesót, vagy akármi amire most még álmunkban sem gondolunk.

2014. jan. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Én is állandóan kérdezgettem a szüleimet, hogy miért nincs testvérem és mindig elmagyarázták normálisan. De ez még mindig nem oldotta meg azt a problémát, hogy rossz volt egyedül.
2014. jan. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Shai-Hulud ***** válasza:
96%

--begin of ironic--

Megmondod neki az igazat, hogy hát fiam, eredetileg sok gyereket akartunk, de aztán megszülettél, és úgy döntöttünk, hogy ebből egy is elég volt.

--end of ironic--


Nem kell magyarázkodni. El kell neki mondani, az ő szintjén, hogy megértse, de nem kell magyarázkodni, mosakodni. Ez a ti döntésetek, nem az övé. Ha nagyobb lesz, remélhetőleg megérti, de nektek akkor sem kell emiatt magyarázkodnotok.

2014. jan. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Elmondod, hogy elsőre sikerült tökéleteset alkotni, nem kellett több.
2014. jan. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!