Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Magatokhoz vennétek az öcsétek...

Magatokhoz vennétek az öcséteket, hogy ne kelljen kollégiumba mennie? Kb. három óra lenne egy nap neki beutazni a suliba és haza, így koliba kéne mennie, de sem ő, sem pedig a szülei nem szeretnék.

Figyelt kérdés
Pesten lakunk egy két és fél szobás lakásban, amit a nagyszüleim ajándékoztak az öcsémnek és nekem, tehát az öcsémé is, de ő tizennégy évesen mit kezdjen egy lakással, így a feleségemmel lakunk benne. Szüleim és az öcsém egy kis faluban laknak, másfél órára Pesttől, az öcsém mégis ide jelentkezett gimibe, csak a bejárás az sok időt elvenne, koliba semmiképp sem akar menni, de ugye én itt élek, és már beszéltük a szüleimmel, de lassan döntést kéne hoznunk, hogy jöhet-e. Persze, a testvérem, de egy kamaszt elvállalni szeptembertől júniusig hétköznapra, ugye a kajába és a rezsibe beszállnak a szülők, de nem tudom, hogy hogyan fogunk megbírkózni a feladattal. Nektek mi a véleményetek erről?
2018. júl. 20. 22:43
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
94%
Így, hogy a fél lakás az övé nem kellene kifogásolnod. Viszont fektessétek le előre a szabályokat.
2018. júl. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
93%

Nos eredetileg azt mondtam volna, hogy attól függ milyen személyiség. De így, hogy a ház az övé is, ne haragudj de nem kérdés. Ráadásul nem neked kell eltartani, az ő költségeit fizetik a szülei. Innentől kezdve természetesen le kell fektetni néhány alapszabályt a békés együttélés érdekében, de ha ezt partnerként tudod neki előadni, nem pedig lekezelően "na mit akarsz te kis taknyos" stílusban, lassan össze fogtok csiszolódni.

Az meg úgy gondolom, hogy természetes, hogy olyan helyre megy tanulni, ahol több a lehetősége. Elég gáz hogy ezt rovod fel neki, hogy nem elégszik meg a falusi iskolával.

2018. júl. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
99%
A fél lakás az övé. Ha ő bármikor úgy dönt, hogy használatba veszi, megteheti.
2018. júl. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:
Ha ideköltözik, akkor a nevelés egy része is ránk hárul, és nem biztos, hogy jó "szülőpótlékok" lennénk.
2018. júl. 20. 22:58
 5/61 anonim ***** válasza:
82%

Én meg azt nem értem, hogy mi a bajuk a kollégiummal.

Amúgy tényleg nem nagyon van választási lehetőséged így, hogy a lakás fele az övé.

2018. júl. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
93%
Egyet értek azzal, hogy az ő lakás is és ezt tudomásul kell venned, de nevelni nem vagy köteles egy 14 évest. Mit várnának tőled a szüleitek? Ha nem megy neki a matek, akkor neked kell leülni vele? Ha hajnalig bulizni akar, akkor neked kell vitázni vele? A te felelősséged lesz, ha a szüleidnek nem tetszik az irány amerre tart? Ha rossz társaságba keveredik, akkor neked kell kihúzni? Én megértem ha félsz ettől. Milyenek az öcséd és a szüleid? Ha megbeszéltek szabályokat, akkor azokat képesek betartani, vagy esélytelen?
2018. júl. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:
Az öcsém nem reménytelen, jól kijövünk, de én a tesója vagyok. Persze átbeszéljük a szabályokat, ez egyértelmű. De nekem kell meghoznom olyan döntéseket, mint hogy elengedem-e ide és ide, és nem hívhatom állandóan anyát vagy apát hogy elengeditek-e, stb. Persze ha valamit nem ért, biztos hogy nekem vagy a feleségemnek kell majd segítenie, ezzel nincs semmi baj
2018. júl. 20. 23:08
 8/61 anonim ***** válasza:
92%

Szülőpótlék? Ha így állsz hozzá eleve, már előre elkönyvelhető a katasztrófa. Nem az anyja vagy, a testvére! És hidd el, ezt ő is pontosan tudja. És tudni fogja akkor is, mikor nekiállsz prédikálni valamiről.

Fektessétek le az alapvető szabályokat, és azokhoz tartsátok magatokat mindketten. A fontosabb dolgok mondjuk a zajszint meghatározása (élni és élni hagyni), valahogy beosztjátok a házimunkát, együtt kezelitek a kaját, vagy külön, ilyesmi.

Értem én, hogy mostantól nem lehet bármikor bármelyik sarokban kettyinteni egyet, és úgy alapvetően is elég kényelmetlen mikor egy idegen egyed kerül be egy már megszokott környezetbe, de azért erre számíthattál. Tudtad, hogy a lakás az övé is, és talán azt is gyaníthattad, hogy nem tervez egész életében falun lakni, mikor van lehetősége másra is.

2018. júl. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
98%

Én már egyetemista voltam, mikor a húgom szintén beköltözött a városba 9.es korában. Bennem soha fel sem merült, hogy én majd parancsolgatok neki, meg hogy engedélyt kellett volna kérnie bármire. Eleve ha megpróbáltam volna megtiltani neki bármit is, valószínűleg kiröhög.

Mindkettőnknek meg volt a saját szobája, és mindketten elvoltunk a saját kis birodalmunkban, nem háborgattuk egymást. Nyilván a közös helyiségeket közösen használtuk, de ott is mindkettőnknek megvoltak a saját polcai, részei, szekrényei, egymás cuccát nem piszkáltuk. A kajánkat is külön intéztük, külön főztünk, a másik kajáját engedély nélkül nem zabáltuk fel, így nem volt ezen vita. Úgy összességében jól elvoltunk, attól függetlenül, hogy természetesen azért nem egyszer veszekedtünk. Bár ezek témája általában a takarítás köré csoportosult, nem pedig arról szóltak, hogy én bármit is meg akartam volna tiltani neki. Ha ez utóbbi lett volna a fő téma, valószínűleg az első hónapokban megfolytjuk egymást.

2018. júl. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
90%

Elég rossz a hozzáállásod.

Odaköltözhet, ezt már leírták. De miért is kéne tőled bármire engedélyt kérnie? Nem az apja vagy. A szülei szabályait csak ismered te is, azokhoz tartson, de 14 évesen ezt már egyedül is tudja kezelni, ha normális.

Semmiféle szülőpótlásról nincs itt szó! Lakást vált, nem szülőt!

2018. júl. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!