Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek, ha kiderülne,...

Ti mit tennétek, ha kiderülne, hogy van egy testvéretek?

Figyelt kérdés

Úgy éltem, úgy neveltek a szüleim, hogy egyke vagyok, nem tagadom, hogy jó volt, a szüleim jól álltak, nagy ház, nyaraló, és mert minden szeretetüket rám tették, mindent megkaptam, iskoláztattak, külföldön is tanulhattam, kutatóbiológus lettem, aztán a szüleim megöregedtek, meghaltak, és hagyatékkor egyszer csak bejelentkezett apámnak korábbi házasságából született gyermeke és követeli mindennek a felét, még csak nem is halottam róla, de mindent papírokkal bizonyított, az ügyvédem azt mondja, hogy egyezzünk meg, mert nagyon drága lesz a pereskedés.

Egyáltalán nem örülök a "testvérnek", pedig kellene, mert egyedül vagyok a világban, de nem így neveltek, és semmi kedvem osztozni, ti mit tennétek most?


2018. júl. 21. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Kérdéses, hogy ki mikor halt meg. Ha apukád halt meg először, akkor a felére semmiképp sincs joga.
2018. júl. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem volt végrendelet?
2018. júl. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lényeges, hogy melyikük halt meg előbb, ha nem volt végrendelet, automatikusan a gyermekek szoktak tulajdonjogot örökölni, a házastársak meg haszonélvezeti jogot. Természetesen a féltestvér, csak az apa utáni örökség felére tarthat igényt. Ami szerintem megilleti, ha ő is apukád gyermeke volt. Én nem pereskednék a helyedben, de te tudod..
2018. júl. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:

Egyáltalán nem kell örülnöd, attól hogy abban a "gyerekben" benne van apád génállományának a fele, még neked idegen. Apád sem sokat foglalkozhatott vele ha csak így random előkerült. Mindenesetre ha nem volt végrendelet, jár neki az örökség fele mert apád gyereke. Sajnos ha papírja is van róla, akkor hiába pereskedsz. Kérdés hogy hol a francban volt eddig és hogy apád miért nem beszélt róla.


Én egyébként 20 évesen tudtam meg hogy van egy 1 évvel idősebb bátyám szintén apai részről. Megismerkedtem vele, jóban vagyunk de apámmal nem találkozik, nem érdekli. Neki van apja, az aki felnevelte. Örökséget meg ilyesmit pláne nem féltek tőle, mi csórók vagyunk, se kocsi se nyaraló, csak egy falubeli ház ami már kezd szétesni.

2018. júl. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Termeszetesen ha jar neki akkor jar

Apad gyereke ugyan ugy ahogy te

Legyel korrekt vele elvegre o nem ismerhette meg az apjat :-(

2018. júl. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kovpet ***** válasza:
Bocs, de min kellene itt pereskedni? Ha egyszer törvényes örökös, akkor ez van, nincs mit tenni.
2018. júl. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!