Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha kiderülne,...

Mit szólnátok ha kiderülne, hogy a testvéretek átvert titeket több millió forinttal?

Figyelt kérdés

A történet: a bátyámmal örököltünk egy házat. Ő intézte a ház eladását (sajnos megbíztam benne) és több hónap elteltével az egyik vevő elszólta magát, hogy nem is annyiért vette meg, mint amennyiről én tudok...Konkrétan 4 millióval kevesebbet mondott meg nekem, így ami nekem járt volna 2 millió plusz, azt ő zsebre rakta.


Bizonyítani nem tudom, és úgy viselkedik mintha semmi sem történt volna. Mit csináljak?


2010. jún. 22. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan vannak róla papírok.Kérd el, és nézd meg, ha meg nem adja oda akkor pl kérd el a vevőktől.
2010. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
beszélj vele, amúgy nem értem egyedül hogyan adhatott el valamit, aminek te is a tulajdonosa vagy
2010. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt mondom így még jól jártál! A szomszédban egy bácsi nyerte meg az ötöslottót pár éve, a bátya meg ellopta a szelvényt és elhúzott külföldre. A bácsi teljesen összeomlott és megbolondult..
2010. jún. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ha ketten voltatok a tulajdonosok,akkor jogod van látni a papírokat,de egyáltalán hogy adhatta el nélküled, a te aláírásod nélkül? Hányéves vagy ha megkérdezhetem?
2010. jún. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem egyedül adta el.

Ő árulta a házat, mert magára vállalta. Ő mutogatta a potenciális vevőknek. De tényleg nagyon sok embernek megmutatta. Kb 2 évig árultuk, és végre akadt valaki akinek megtetszett. Az ügyvédnél a szerződésben X millió Ft volt beleírva (ennek megkaptam a felét) és ezen felül még kapott ő a zsebébe, amiről nekem nem szólt. Tehát erről semmi papír nincs.

2010. jún. 22. 10:41
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezek szerint a papírt is kevesebbről írták.

Ez esetben az ügyvéd segítségét sem várhatod, mert esetleg ő is benne lehet a slamasztikában. vagy, ha ő sem tud róla, akkor talán segíthet.

Ha te is örökös, tulajdonos vagy, akkor a te aláírásod is kell az ügylethez.

Úgyhogy valami mindenképpen bűzlik, járj utána, mert nélküled nem adhatja el, akkor pedig az árról is szó kell hogy essen, előtted is. Ha beleegyezel a kevesebbe, bolond lesz többet fizetni.


Valami nem kerek ezzel a történettel.

2010. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, kellet is az aláírásom. Aláírtam az adásvételi szerződést, amiben mondjuk 5 millió volt. Az 5 milliót elosztottuk két felé. Aztán most kiderült, hogy a bátyám az 5 millió felett (amiből a ráeső rész 2,5 millió ugye) még kapott 4-et pluszban. Amit nekem nem mondott el.


Az ügyvéd sem tudott erről, mert ezt gyanítom külön rendezte le a vevővel + az ügyvéd az én ismerősöm.


Bocsánat, de ennél jobban már nem tudom leírni....

2010. jún. 22. 10:54
 8/10 anonim ***** válasza:
beszélj vele...
2010. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt a plusz 4millát nagyon nehéz bebizonyítani,hiszen nincsen róla semmilyen elismervény. Viszont az általad leírt 5 millát megfeleztétek, amiről hivatalos szerződés van. Igen az ügyvéd keze is benne lehet, mert egy 5 millás ház vásárlásánál, ami hivatalos papíron van feltüntetve, kevesebb illetéket kell fizetni mint egy 9 millós vételár után. Valami nagyon búzlik.
2010. jún. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
agyonütném
2010. jún. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!