Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Mit tegyek, ha úgy érzem, hogy túl sok a nővérem?

Figyelt kérdés

Már felnőttek vagyunk, én 28 vagyok, ő 38.

Ő anyánkkal él vidéken (nincs senkije), én pedig Budapesten a férjemmel.

Szeretem a nővérem, meg kicsit sajnálom is, hogy így unatkozik, de néha azt érzem, hogy ránk tukmálja magát és megpróbál ránk telepedni. Reggelente sokszor az ő üzenete az első, amit látok (én nem igénylem a napi kapcsolatot még a barátaimmal sem), folyamatosan kérdezősködik, bele akar folyni az életünkbe, kéretlenül tanácsot ad, anyánkkal kibeszél engem a hátam mögött, ők ketten mindig ,,kitalálják", hogy mi lenne a jó. Mindig ilyen volt, de az utóbbi időben rosszabb. Tavaly a nászutunk előtt pl. benyögte, hogy de jó, ő is arrafelé akar menni nyaralni, úgyhogy ÖSSZEFUTHATNÁNK. A nászúton. Akkor gyorsan helyretettem, de azóta is vannak próbálkozásai. (Amikor van barátja, akkor valamennyire tud távolságot tartani, de az már egy ideje nincs neki.)

Rengeteget dolgozom, ráadásul most vagyunk túl egy nagyon megterhelő és stresszes időszakon a férjemmel (költözés, anyagiak). Ezt a hetet kivettük szabadságnak, mivel olyan fáradtak vagyunk, hogy én már nagyon közel voltam az idegösszeomláshoz, már kb. ülve aludtunk bárhol, stb.

A lényeg, hogy anyánk most külföldön van egész nyáron és említettem neki (csak neki), hogy szabin leszek a héten, de azt is mondtam, hogy NEM akarok menni sehova és NEM akarok semmit csinálni, csak és kizárólag pihenni és a saját dolgaimmal foglalkozni, mert erre most nagyon nagy szükségem van.

Erre nővérem másnap reggel már ír, hogy hazajött a nyaralásból, és anyánktól hallotta, hogy szabin vagyok, szóval ő feljönne hozzánk a héten egyik nap. Utána pedig megkérdezte, hogy hol tud aludni (mivel csak 1 ágyunk van).

Én szeretem a nővéremet, de nem véletlenül nem mondtam neki, hogy szabin leszek: tudtam, hogy vagy könyörögni fog, hogy menjünk le mi, vagy fel akar jönni vendégeskedni. Azóta is puffogok, hogy hogy veszi a bátorságot valaki, hogy így meghívja magát ÉS még ott is aludjon valahol? (Én soha nem tennék ilyet senkivel sem.)

Nagy nehezen van 5 db szabadnapom idén, amikor DIREKT nem szerveztünk semmit, pihenhetnék végre és abból kettőt most vendégfogadással kell töltenem..nagyon bosszús vagyok emiatt és szeretném, ha nem aludna itt (másfél órányi autóútra lakik, szóval nem muszáj itt aludnia), meg úgy egyáltalán, ha nem osztaná be helyettem az időmet és nem lenne ilyen tapintatlan.

Ti is kiakadnátok a helyemben? Hogy tálaljam ezt neki, hogy ne bántsam meg? (Ezt nem szeretném, mert tényleg sajnálom, hogy így unatkozik.)



2018. júl. 23. 11:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%
Ha túl sok van, szabadulj meg néhánytól.
2018. júl. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

A viselkedése túl sok, a lénye.

(De szerintem te is érted egyébként, csak inkább rossz poénokat írsz válaszadás helyett. :( )

2018. júl. 23. 11:25
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod neki, hogy hagyjon békén, fáradt vagy, nem akarod körülugrálni.


Felnőtt vag, ideje lenne úgy is viselkedni!

2018. júl. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Viszont értelemszerűen ilyenkor meg szokott sértődni és anyámmal ketten nekem szoktak ugrani, hogy mennyire utálatos vagyok, meg magamnak való, jön a lelki zsarolás, stb. stb.

Szeretném ezt a hiszti-kört elkerülni, ha lehetséges, ezért kérdeztem, hogy mégis hogy lehetne-e ezt előadni a lehető legfinomabb módon.

(Egyébként olyan terhes néha már ez nekem, hogy komolyan fontolom, hogy külföldre költözünk.)

2018. júl. 23. 11:30
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem a problémádat, Kérdező, egyszerűen csak meg kell neki mondani az IGAZAT. És akkor mi van, ha megsértődik? Semmi. Legalább békén hagy egy darabig.


Felnőtt emberek vagytok, ne hogy már ne lehessen a másiknak megmondani, hogy most nem alkalmas nektek a fogadásra, mert kimerültek vagytok és pihenni szeretnétek? Azt sem hiszem, hogy ne lehetne megmondani, hogy nem tudtok ott altatni senkit, mert egy darab ágy van az egész lakásban. Ezen hogy lehet megsértődni, ha egyszer így van?

Azért telepszik ennyire rátok a nővéred, mert hagytad, nem húztad meg a határokat, pedig ha megtetted volna, most nem fontolnád a külföldre költözést. :)

2018. júl. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lehet elkerülni. 28 vagy, felnőtt.


Ha hisztériáznak az infók miatt, ne adj nekik infót, ennyi. Nem kell mindenről tudniuk.


Mondjuk, ha hisztériáznak, az még mindig az ó bajuk és nem a tiéd. Nem vagy köteles végighallgatni.



Komolyan nem értem, hogy elvileg felnőtt emberek, majdnem 30 évesen nem tudnak elrendezni egy alap dolgot az életükben.

2018. júl. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%
Ideje lenne elkezdened kiállnod magadért, akár konfliktus árán is. Sértődés, hiszti nélkül soha nem fog változni semmi. Vagy vállalod az átmeneti hisztit, de következetesen (!) kitartasz az álláspontod mellett nem foglalkozva az érzelmi zsarolással, vagy tűrheted életed végéig, hogy ilyen tiszteletlenül rád telepednek. Azt már neked kell eldöntened, megéri-e ilyen gyávának és konfliktuskerülőnek lenned..
2018. júl. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Alapból egyáltalán nem vagyok konfliktuskerülő, anyánkat is helyreteszem, ha kell..de vele azért más, mert sajnálom.

Tudom, hogy zavarja a lelke mélyén, hogy nekem van párom, barátaim, karrierem, neki pedig ezek nincsenek meg (emiatt pedig néha már kb. én érzem magam rosszul). Azzal vigasztalja magát, hogy neki így jó, de tudom, hogy unatkozik és minden baja van és nem akarom sz.rban hagyni.

Ezért vagyok dilemmában.

2018. júl. 23. 11:43
 9/21 anonim ***** válasza:
97%

Ezt az utolsó hozzászólásodat akár neki is bemásolhatnád. :-) Ha nem érti meg, akkor nem tudsz mit csinálni.


Nekem, ha azt mondják, hogy magamnak való vagyok, csak helyeslek, hogy így van. :-D Nem csinálok ebből lelki problémát. Ha azt mondják, hogy bunkó vagyok, mert nem adom kölcsön a kocsit egy rokonnak, akiről tudom, hogy nem megbízható, akkor szintén csak bólogatok, hogy milyen igazad van. Ha azt mondják, hogy önző vagyok, mert xy, akkor is mondom, hogy tudom. Ha azt mondják, nem törődőm a másikkal, mert a vizsgáim közepette nem voltam hajlandó elmenni egy egész napos kirándulásra, akkor megmondom, hogy te nem törődsz velem, mert szülinapod jövőre is van, programot bármikor tudunk csinálni, viszont ha megbukom a vizsgámon, nem te fogod magad rosszul érezni meg viselni a következményeit. Erről ennyit.

2018. júl. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

Már felnőtt vagy, hiába is ugornak neked. Tapintatosan megmondod neki, hogy szereted őt, találkozhattok még, de most kizárólag pihenni szeretnél, mert nehéz időszakon vagy túl. Nem hiszem, hogy emiatt haragudnának rád. Mégis csak a nővéred, megérthetné, hogy néha erre is szükségetek van a férjeddel.


L/19

2018. júl. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!