Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit csinálnátok a helyemben?

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Ha a testvéretekkel laknátok(egyéb okok miatt) aki már 27 éves.

De nagyon ritkán dolgozna.Eddig segítettél volna pl: kölcsön adsz amíg nem megy el dolgozni. Sok mindent te veszel a lakásba ami kell..pl: Tisztítószerek,evőeszközök,Berendezési tárgyak közös helységekben, sőt még bútorok is.

De ő megint nem dolgozna csak egész nap telefont nyomkodja a következő hónapban még arra sem lesz pénze,hogy ételt vegyen.Ezért valószínűleg amíg meg nem kapja a fizetését,amint elmegy dolgozni tőled fog kérni.

Jelenleg az az alternatíva még nem müködik,hogy elköltözzem,mert tudom hogy ez lenne a legjobb megoldás. A későbbiekben ez megtörténik,de addig ti mit tennétek a helyemben?


2018. aug. 8. 11:26
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Igen,ahogy az utolsó írta sajnos nem minden kivitelezhető. :/
2018. aug. 8. 13:01
 12/14 anonim ***** válasza:
90%
Tesóm ilyen, csak anyánknál lakik. Én megmondtam neki, hogy ne kérjen kölcsön, mert nekem sincsen pénzem magamra, nemhogy rá. Amikor egyszer hazakényszerültem egy időre, azt csináltam, amit írtak, külön vettem magamnak dolgokat és nem takarítottam utána. Sajnos fürdőszobánál ez kicsit problémásabb, ahogy írták. De ne mosogass utána, legyen saját étkészleted stb. Nálunk ekkor romlott meg a testvéri viszony, de elegem lett. Gondolom te is a "békesség" miatt tűrsz. Ne tedd. Ellenkező esetben ő segítene neked? Legalább a pénzt vond meg tőle..átérzem, mert nagyon nagy teher egy ilyen testvér, nem is tudom mi lesz, ha anya már nem lesz.
2018. aug. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az biztos, hogy kölcsön nem adnék neki egy vasat sem. Egyáltalán, hogyan nyomkodja egész nap a telefont? Azt is te állod? Mert ha igen, ne tedd és mindjart rájön, hogy "mozdulni" kellene.
2018. aug. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Adjátok el a házat, aztán menjen mindenki Isten hírével.

Vagy te vegyél fel kedvezményes hitelt (ma már van), és vedd meg az ő felét, vagy fordítva.

Vagy add el a te feledet. Elővételi joga van, ha nem veszi meg, eladod a részedet a feje felett, aztán egyezzen ki az új tulajdonos társsal, te meg v egyél egy garzont.

Ezt vesd fel neki szép apránként, hogy erre készülsz, addig is osszátok meg a lakást, kinek melyik a birodalma, a rezsi közös, mindenki külön kasszán él, külön főz, takarít maga után konyhában, fürdőszobában, előszobában, wc-n.

2018. aug. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!