Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elhidegült testvéri kapcsolat?

Elhidegült testvéri kapcsolat?

Figyelt kérdés
Van két nővérem, de még általános iskolába jártam amikor ők kollégiumba mentek középiskolába, szóval már alapból ott se igen találkoztunk. Mindketten suli után egyből kiköltöztek külföldre..igazából nálunk nem igazán alakult ki ez a "testvéri kapcsolat/kötődés". Találkozni kb. kétévente max egyszer találkozunk, de akkor se igen keressük egymás társaságát. Mikor telefonon beszélünk akkor is a sima sablon szöveg megy.. hogy vagy milyen az idő stb. Én is a barátoknak mondanám el bármilyen komolyabb dolgomat már mint nekik. A szülinapokat is már csak smsben lerendezzük. Az elmúlt 1 évben már nem is hívtuk egymást semelyik testvéremmel. Szerintetek milyen lehetőség lenne változtatni ezen?

2018. aug. 19. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem csak rajtad múlik! Ha csak te változnál az kevés lenne...nekik is tenni kellene ez ügyben valamit! Vannak ilyen emberek hogy csak magukkal foglalkoznak vagy éppen nem kötődnek senkihez...élik a saját életüket azt kész! Azt mondom hogy ha te keresed őket és igyekszel változtatni, de ők nem tesznek semmit akkor hagyd a fenébe hiszen elvégre felnőttek vagytok.. Nem változtathatod meg őket! Ez a meglátásom! Tudom hogy rossz érzés hisz a testvéreid de ha nem megy és nem változik semmi akkor bele kell törődni! Szomorú dolog ez..
2018. aug. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad is : nem kerestük egymást.

Tehát te se kerested őket. Velem is előfordult màr ilyen csak uncsitesóval. Aztán tudatosan elkezdtem keresni. Írj nekik vagy hívd fel őket. Lehet te is meglepődsz mint èn, hogy hogy örült nekem, azóta is tartjuk a kapcsolatot.

Valakinek kezdemènyezni kell, aztán alakul, hogy vevő e rà a màsik fèl. :)

2018. aug. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Legyél őszinte és nyisd ki a szád!

"Szia XY, azon gondolkottam, hogy YZ-vel és velem nincs-e kedved valamikor egy tesós programra összejönni, mert nekem az ilyenek borzasztóan hiányoznak, és szeretnék egy kicsit több, minőségi idöt tölteni a nővérkéimmel!"

2018. aug. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!