Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális hogy a féltestvérem...

Normális hogy a féltestvérem is velünk élne?

Figyelt kérdés
Én apámmal élek már két éve. Előtte is elég jó volt a kapcsolatunk. Úgymond tartottuk, bár ő elég elfoglalt. Tudni kell róla, hogy anyámmal együtt éltek csak, nem voltak házasok. Mikor megszülettem én szakítottak . Persze eltérő véleményen vannak miért. Nem is fontos már. Csak annyiból hogy mikor külön voltak apámnak született egy másik fia. Utána meg kibékült az anyámmal. Született egy öcsém is, de utána szelétmentek. Mi öcsémmel anyámmal maradtunk. Lett neki egy pasija aki elég nem normális fajta, így átköltöztem apámhoz. Mondtam neki mi a helyzet, erre atköltoztette öcsémet is. Nem nagyon örültem neki, mert kicsi volt, sok dolgom volt vele, iskolába vinni, kaját adni stb. De megértettem. Most már nagyobb, anyám is abbahagyta a perelést, vergődést öcsém miatt. Nagyjából el is vagyunk hármasban. Erre mire minden jó lenne apám kitalálta, hogy költözzön ide az a fia aki régen született neki. Most kezdte a középiskolát. Kolis. Eddig nem érdekelte a srác. Nem is ismerte szinte 5x ha látta ezt ő mondta. Most meg szeretné megismerni. Teljesen ismeretlen nekem meg az öcsémnek. Most láttam először tegnap. Nem igazán az én stílusom . Apámmal elég jól elvolt, de akkor sem ismerik. Apám beszélni akar az anyjával, de szerinte belemenne mert van már másik családja a fiú kiadását is a nagyszülei fizetik, így azt a pénzt nekik adna. Azért mi sem állunk olyan jól, eddig fizetett gyerektartást de ugye ha itt lakna többe kerülne. na jó nem élünk rosszul, de ezért sokat gürizik apám. Nekem is kellett diákmunkát vállalni a nyáron, hogy tudjak valamit kezdeni is a szunetben. Nekem azt mondta dolgozzak meg a pénzért, de most kidobna egy csomó pénzt. Értem én hogy elvileg a fia, de nem is ismeri. Lehet gyagyás , ki tudja mit csinál szabadidejében. Ocsemre milyen hatással lesz. Támogassa ahogy eddig, jöhet is néha hétvégére vagy hétköznap, nem zárnám én el őket egymástól, meg nem is vagyok ellene bár nem birtam nagyon lataskor, de lehet idővel megkedvelem . De az nekem már túlzás hogy egy vadidegennel költözzek egy szobába. Ha meg akarja ismerni nem így kéne kezdeni. Hogyan ertetnetek ezt meg vele? Mármint ha így gondoljátok, ha nem akkor nem akarok vitatkozni azokkal
2018. szept. 8. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Normális, hogy veletek élne, ne vinnyogj már annyit. Az apja, pont, mint neked. Annyi joga van ott lenni, mint neked és az öcsédnek.
2018. szept. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért nem pont . Minket előtte is ismert. Nem idegenek voltunk
2018. szept. 8. 16:32
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Úgy vélem, hogy a kérdező két malomkő közt őrlődik: 1. megérti az apját, hogy ragaszkodik egy gyerekéhez, 2. félti az eddigi helyzet esetleges megromlását egy új családtag jövetele miatt, akivel ráadásul közös szobában kellene élnie. A kérdésre azt válaszolom, hogy NORMÁLIS. Most még ellenszenvesnek tűnik a féltestvéred, mert eleve ellene vagy az odaköltözésének. Viszont idővel nagyon jól összebarátkozhattok (főleg, ha Te is így akarod majd) és úgy éltek, mint egy család, annak kisebb-nagyobb súrlódásaival, amiken túl lehet tenni magunkat, főleg, ha akarjuk is. Gyűrd le az ellenszenvedet a féltestvéred iránt.
2018. szept. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Pedig ő is az apád gyereke, és teljesen normális ha apád őt is támogatja akár lakhatással. Te csak önző vagy. Joga van neki is ott élnie, annyira mint neked.
2018. szept. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
73%

Ha nyitni szeretne felé,probald elfigadni. De ha annyira nem tudod,h teljesen odakoltozzon,csak ahigy irtad hetvegere vgy ilyesmi es oszinte bizalmas a kapcsolatod apakaddal akkor csak igy oszinten mond el ahogy ide leirtad.

Idovel pedig lehet h annyira megkedveled a sracot h nem lesz baj ha odakoltozik hozzatok.egyebkent pedig szerintem normalis ha odakoltozne. Es amugy is a kolinal egy szereto csalad vgy légkör vgy bmi mi jo,jobb!!!! Nem mindem koli rossz,de ha a nevelok es a szobatarsak gazosak akkor kb egy rakas szar.

Szoval apuddal bizalmasan beszeljetek at. Te meg probald ugy nezni h mi lrnne ha ez veled tortenne? Jol esne ha odakoltozhetnel?jol esne h befogadna a ket fiu teso? Stb....vajon nem lenne bennem az az erzes h zavarok vkit? Stb stb...biztos h neki is idegen a helyzet es meg nemtudja h nyiljon ki.

Ha pedig gyagyas drogoa vgy bmi.kiderul.de akkor sem kell utcara tenni. Lehet kerbi segitseget. Mindenki kerulhet ilyen helyzetbe,es mindenki talpra is allhat.megfelelo baratokkal vgy csaladdal stb.

Bocs lehet nyálas vltm de probaltam segiteni.

2018. szept. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért lol, hogy ebben a sztoriban mindenki úgy cserélgeti a gyerekét meg a párját mint más az alsógatyáját :D
2018. szept. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
A srácnak te vagy a vadidegen ám, csillagom. Mégse hisztizik, mint te, próbál ellenni az apjával. Igazából apád volt egy gerintelen suttyó, hogy elhagyja anyádat, mikor téged megcsinált, aztán csinált egy fiút, azt a nőt is otthagyta, erre visszatáncol anyádhoz, csinál neked öcsikét... nem tudom, apd nem ismeri a gumit? Ha ennyire nem bír megmaradni egy nő mellett, miért nem védekezett? Most végre felelősségteljesen viselkedne, és nevelné a három gyerekét, erre a legidősebb, akinek a legérettebbnek kéne lenni a bandából, picsog. A pénzen kiakadni meg gusztustalan. Apád eddig is kellett, hogy fizessen tartásdíjat a fiú után, ha eddig nem tette, akkor taposnivaló.
2018. szept. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Azért lol, hogy ebben a sztoriban mindenki úgy cserélgeti a gyerekét meg a párját mint más az alsógatyáját :D

Nézzé körül csak ezt látod,3 gyerek apátol,stb,mozaikozás..

2018. szept. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%
7-es a nő nem ismeri az abortuszt?
2018. szept. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem egyszerűbb gumit húzni mint kinyirni a gyereked.
2018. szept. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!