Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tudnék tenni, hogy a...

Mit tudnék tenni, hogy a testvéremet jobb útra tereljem?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok és van egy 20 éves öcsém, aki elég rossz társaságba keveredett az utóbbi időkben, ami a családi életünkben is nagyon meglátszik.


Itthon: nem csinál itthon semmit, de elvárja, hogy én meg a szüleim szó szerint megadjuk neki mindent. Esti suliba járok és én mosok és főzök. Általában leszólja a kaját is, mindenre kifogást tesz, de ő egész nap a gép előtt ül, és itthon se segít semmit.

Pofátlan hangnemben beszél a szüleimmel, állandóan pénz kell neki meg kocsi, de nem hajlandó diákmunkát vállalni és mindenből a legdrágább kell neki.

Velem verekedik, agresszív, nem lehet vele szót érteni így inkább kerülöm. ( Közben okoskodónak hív a hátam mögött, mert próbáltam rávezetni arra, hogy ez így nem lesz jó. A kapcsolatunk megromlott .)


Iskola: a tanulást nagyon elhanyagolja. Direkt kiiratja magát az orvossal minden apróságért, hogy elmehessen inni a haverjaival napközben, itthon meg a gépet nyomja, nem segít semmit senkinek.

A jegyei elégségesek, közösségi munkát nem akar csinálni , az érettségiről hallani nem akar és nincs semmi jövőterve. Pestiek vagyunk, és az a kifogása, hogy itt mindegy mit csinál jó fizetést fog kapni......


Mit lehet kezdeni egy ilyen emberrel?


2018. szept. 12. 13:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%

NEM fözni neki, NEM adni neki pénzt meg autót, és NEM kényeztetni tovább.

Emellett ADNI neki egy idöpontot, amíg összeszedheti megát, ha nem , akkor kiköltözhet.

2018. szept. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

Igaza van, ha mindent megkap akkor minek változtasson.

Ne adjatok neki kaját, ne főzzetek, mossatok rá.

A netet lekapcsolni és majd gondolkozik.

2018. szept. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Ha mindig segítetek neki kimászni a sz*rbol, és rahagyjatok, akkor nincs oka változtatni. Mert békén van hagyva.

Nem beszélni kell vele, mert ahogy olvastam, az semmit nem ér.

Kikapcsolni otthon a netet számára. Nem kell odaadni a kocsit, nem kell megvenni neki semmit.., nem mosni rá, ha leszolja az ételt, elvenni előle, hogy akkor nem kell belőle enni.. stb

Ha meg ezért agresszív lesz és bántani akar titeket, akkor ne hagyjátok, védjétek meg magatokat, persze lehetőleg úgy, hogy neki ne legyen komoly bántódása, mert az erőszak nem megoldás :/

2018. szept. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az mind szép és jó lenne, de a szüleimnek mindig is ő volt a kedvence. Nem tudom miért, de nagy a testvéri megkülönböztetés.( Én állandóan megdolgozom a ruháimért , a jogsimat is diákmelóból fizettem, neki kifizették) Beszéltem már a szüleimmel erről , amit kiírtam, hogy na de később milyen ember lesz belőle. De semmi, ugyanúgy pénzelik, és MOST MENTEK EL NEKI KOCSIT VENNI ÉPPEN. A szüleim szerint ne szóljak bele a dolgokba, mert ő a család szeme fénye ( nem tudom hogy érdemelte ezt ki)
2018. szept. 12. 13:35
 5/16 anonim ***** válasza:
37%

Számítógépet szépen összepakolni és elzárni, netet lemondani, kocsit nem odaadni, pénzt szintén nem adni. A házimunkát meg szépen, igazságosan elosztani.

Ez egy here, egy élősködő. Ha a szüleid nem állnak a sarkukra, vacak élete lesz neki is és a szüleidnek is - hiszen ők fogják eltartani. Sőt, te is miatta fogsz állandóan szívni.

Próbálj meg szüleiddel beszélni, ha süket fülekre találsz, akkor viszont kezdj el erősen gondolkozni róla, hogy hová és mikor tudsz elköltözni onnan.

2018. szept. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

20 évesen természetesen mindenkinek joga van szavazni, tanulni, kockulni egész nap, autót vezetni, alkoholt inni...


DE CSAK AKKOR, HA MEGTEREMTI A HOZZÁVALÓ PÉNZT IS!


Ha nem... Akkor maradjon kussban és örüljön minden tányér ételnek, amit ingyen kap, a tetőnek, ami a feje felett van, a számláknak és a tandíjnak, amit kifizetnek helyette! Ha nem értékeli, össze lehet pakolni a cuccát és egy levéllel kitenni az ajtó elé, amíg bulizik, és lecserélni a zárat. Mehet, ahova akar és úgy élhet és beszélhet, ahogy akar. Ha erőszakos, még rendőrt is lehet hívni, hiszen bőven nagykorú... Majdcsak megszánja valamelyik ivócimborája... Ha meg nem, hát rohadt gyorsan fel fog nőni.


Mivel ti mindent megtettetek, azt hiszem egy ilyen lecke jót tenne neki. (csak ne szánjátok meg, ha könyörög)

2018. szept. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Most olvasom, amit írtál... Ez nagyon szomorú. Nem lehet, hogy csak az az érdeme, hogy ő fiúnak született? Sok helyen ez még mindig ennyit számít. :/
2018. szept. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom , hogy ez e az oka , de lehet. Én beletörődtem abba, hogy elsőbbséget élvez mindenben , de akkor tenne is érte valamit, menjen el diák melózni (de neeem megy gyárba mert korán kell kelni és egész nap állni kell) nem pedig anyáékat lehúzhi pénzel aztán azt elinni. Nekem sosem volt képem pénzt kérni hogy igyak...
2018. szept. 12. 14:07
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
Ez azért a szüleidtől se egy szép dolog,miben különbözik tőled?nem értem ezt a kivetélezést ugyanannyi jogod van neked is mindenben és mond csak anyudéknak előbb utóbb meg kell érteniük 20 évesen hogy lehet valakinek ennyi esze?
2018. szept. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

Ha a szüleid így állnak hozzá, akkor sajnos te nemigen tehetsz bármit is, mert úgyis mindig az ő pártját fogják fogni. Amit tehetsz, maximum, hogy kineveted. A gúnyt nem szeretik az ilyenek.

Amit magadért tehetsz, az fontosabb. Minél előbb el kellene költöznöd hazulról és függetlenedned. Most még tanulsz, de mindenképpen az a megoldás, hogy eljuss onnan, akkor nem kell olyanokra dolgoznod otthon, akik ezt nem értékelik.

2018. szept. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!