Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a nagytestvér megfürdeti a kistestvérét?

Figyelt kérdés

Nekem van egy unokabátyám, aki a kishúgát szokta fürdetni, de ez egy kicsit más, mert nincs más, aki megfürdetné. Bonyolult.


Viszont vannak olyan családok, ahol ott vannak a szülők és mégis a nagytestvér fürdeti néha a kicsit.


Mi a véleményetek erről?



2019. febr. 25. 21:23
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
35%
Fontosak a nemek, az esetleges hajlamok (ha volt a családban, egyébként nyilván nem sejthető). Egészséges emberek esetén pedig szerintem teljesen normális, ha a testvéreket nem zavarja, persze.
2019. febr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
91%

Semmi, rokonok,nem kell mindenkit pedofilnak nézni..

58N

2019. febr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
87%
Semmi, hozhat olyat az élet, hogy valakinek az anyukáját kell fürdesse.
2019. febr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Nem a pedofilságról van szó. Nem erre gondoltam.

Csak számomra fura. Az teljesen más, ha muszájból kell valakinek fürdetnie a testvérét, esetleg szülőjét. De ha ott vannak a szülők is, akkor miért nem ők fürdetik?

2019. febr. 25. 21:47
 5/36 anonim ***** válasza:
95%
Mi lenne? Miért ne fürdethetné meg valaki a testvérét? Előfordulhat, hogy a szüleidet kell majd fürdetned, sőt, még úgy is alakulhat az életed, hogy apósodat vagy anyósodat kell fürdetned, vagy ne adj isten egy felnőtt gyerekedet. Akkor is ennyire zavarban lennél?
2019. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
88%

Ha pl. nagycsaládról van szó, akkor simán el tudom képzelni, hogy a 12-15 éves nagy testvér besegít a kicsi rendezésébe - mondjuk a fürdetésbe is.

Különben is azt írod: néha. Néha fürdeti a nagy a kicsit. Nincs ebben semmi rossz, inkább a testvérek közötti kapcsolat erősödik.


De akkor írd meg, kérdező, hogy NEKED mi a véleményed erről? Mert biztosan van véleményed, és azért írtad ki a kérdést, hogy megtudd, a többség hasonlóan vagy ellenkezően gondolja ezt.

2019. febr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, ha muszájból kell egy családtagodat fürdetni, az teljesen más, viszont ha ott vannak a szülők, akkor miért nem ők fürdetik, hisz az ő dolguk lenne!


Nem arról van szó, hogy én ezt nem tartom normálisnak, hanem inkább a miértjét nem értem.

2019. febr. 25. 21:56
 8/36 anonim ***** válasza:
93%
Mert egy nagyobb testvér miért ne segíthetne a szülőknek? Ez szerintem mindenhol természetes.
2019. febr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
89%

Talán mert besegitenek.. Szülőnek is lehet más dolga a nőnek meg nem kell mindig főzni mosni,a férfi is kiveheti a részét,hülyét kapok az ilyenektől..

58N

2019. febr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, te nagyon el vagy tévedve.

A kisgyerek fürdetése egy, a millió tennivaló közül, amiket a szülőknek el kell végezniük. Lehet, hogy apuka közben mosogatott, anyuka meg vasalt. Mert azt is kellett. És a nagy testvérre ezek közül leginkább a kistesó fürdetését merték/akarták rábízni, vagy ő ezt csinálta legnagyobb kedvvel.

Lehet a szülő is beteg. Mondjuk egyik szülő nem érzi jól magát, és a másik szülő a nagy testvérrel együtt megoldja az esti teendőket, hogy a beteg szülő kora este ágyba fekhessen. Pusztán önzetlen szeretetből. Hallottad már ezt a kifejezést?

Lehet, hogy valamelyik szülő este dolgozik, vagy időnként el kell mennie este. A másik, magára maradt szülőnek jól esik a segítség.

Lehet, hogy a nagy testvér szeret anyáskodni a kistesója fölött, és nem munkának, hanem játéknak fogja fel, hogy megfürdetheti a kistesót.


Szerencsére nem minden kamaszgyerek gondolkodik úgy, ahogyan te, kérdező, hogy a szüleit ingyencselédnek tekinti, akiknek minden házimunkát úgy kell elvégezniük, hogy a kamaszgyerekük egy szalmaszálat se tesz keresztbe, hisz ezek a tennivalók "az ő dolguk lennének". Vannak családok, ahol természetes az összetartás, hogy segítik egymást a családtagok. Ha a kamaszgyerek azzal tud segíteni, hogy a szülő helyett elvégez egy házimunkát, egy tennivalót, akkor jó szívvel megteszi, legyen akár ágyvetésről, akár a kistesó fürdetéséről szó.


De tartok tőle, te ezt úgysem fogod megérteni...

2019. febr. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!