Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én lennék ennyire érzékeny,...

Én lennék ennyire érzékeny, vagy mem kellene így ilyen komolyan felvennem és rosszul éreznem ez miatt magamat?

Figyelt kérdés
Nővérem és családja (100km-ről) jöttek, ma hozzánk látogatóba. szülőknél családi házban lakok, szüleim otthon voltak, viszont én és a családom( feleség, gyerek) épp lent voltunk a mamámnál. Régen talán egy honapja voltunk náluk bár egy faluban lakunk. A lényeg, hogy ahogy levettük a kabátot, és épp leültünk mamáéknál, csörgött a telefon hogy menyjünk haza, mert megjöttek nővéremék, és adjuramisten gyorsan, de azonnal menyjünk haza mert ők megjöttek. Nem mentünk, telefonba mondtam hogy most értünk le mi is, ha kicsit megültek anyuéknál, utána jöjjenek le a mamához is, és akkor találkozzunk . Nem jöttek. A sérelmük az hogy mi nem mentünk haza amikor ők éppen látogatoba jöttek hozzánk. mit kellett volna csinálni, mamát megbántani hogy le se ülünk, de már elmegyünk? Amúgy nővéremék bejelentés nelkül jöttek. én nem azt mondom hogy telefonos bejelentkezés van nálunk, az ajtónk bárki előtt nyitva áll, bárki jöhet. vendégszeretőek vagyunk ha éppen otthon vagyunk. De így vasárnap délután szép időbe mikor épp mi is éppen menésbe vagyunk, ne várják már el hogy otthon üljünk ügyeletbe hogy hátha éppen jön valaki hozzánk. Más lett volna ha szól, hogy hello gyerekek, delután jövünk, otthon lesztek? vagy legyetek otthon mert érkezünk. Most ezert duzzognak hogy nem jöttünk haza, mert biztos mi haragszunk meg ilyenek, holott még lett mondva hogy jöjjenek le ők is a mamához és akkor ott lett volna a tali. ez olyan nehéz? Nem tudom hogy most hívjam, vagy írjak nekik, mentegetőzzek, de úgy érzem ha elis mondom nekik ezt a kis litániát amit ide is leírtam, akkor is úgy fogják gondolni hogy kerüljük őket. Tipikus az az érzésem van hogy haragudni akarnak. Ha mentegetőzök, meg az jönne le nekik hogy nekik van igazuk, de én nem érzem így. De tovább megyek, mit kellett volna akkor tennek ha épp 30-40 km rel vagyunk arrébb pl mozizni. Autóba kellene ülni, és tűz azonnal mert ők éppen ugy döntöttek hogy jönnek, és legyek otthon várjam őket? Nektek erről mi a véleményetek? Van egy megérzésem ha nem írok nekik, akkor meg azjön le hogy haragszok azért nem ugrottam nekik.. Mit gondoltok erről? Szerintetek szarjam le ezt az egészet?
2019. márc. 3. 19:38
 1/5 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Tapintatos, körültekintő felnőtt módjára jártál el. A választ is megadtad.
2019. márc. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szarjad le,itt ők a hunyok,eleve ha hivatlanul beállitok nem pattogok ha a másik nem hagyja ott a programját,vihar a biliben amit ők kevernének tovább. És csodálkozik az ilyen rokon h nem hivják v ha tudni h jön mindenki hirtelen elfoglalt lesz,én mindig hazudok h dolgozunk,van ilyen szarrágo rokonom.
2019. márc. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a válaszuk a következő: azt gondoltuk hogy haza jöttök, ha már ilyen messziről lejöttünk hozzatok, meg ugyis ritkán találkozunk. Valahol igazuk van. Mi ilyenkor az elsőbbség? az a rokon (testvér) akit mondjuk 2 havonta látok , vagy a mama akinel kb 3 hete voltam, de épp akkor ültünk le náluk? Én megértem öket, leutaztak meg minden, de én mondjuk nem várnám el ilyen esetben hogy szaladjanak gyorsan hozzánk, mert én éppen beestem. jó jó oké a távolság, de testvér ide vagy oda önzőség, úgy meg pláne hogy csak 3 utcával kellett volna lejjebb jönniük, és mamáék is örültek volna nekik.
2019. márc. 3. 20:00
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szólniuk kellett volna ha azt akarták hogy otthon legyetek. Normálisan így működik. Nekem a sógorom havonta jön nagyon messziről. Mindig előre szól ha jön H jöhet-e van-e programunk. És nincs sértődés akkor sem ha épp nem érünk rá.

Ez nem attól függ kit milyen sűrűn látsz.

2019. márc. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem teljes mértékben igazad van. Ha még csak gyors leráztad volna őket, talán egy pici okuk lett volna hőbörögni, de így, hogy fel is ajánlottad a csatlakozást, tényleg semmi okuk a haragra. Ha ennek ellenére így viselkednek, akkor hagyd rájuk. Mást nem tudsz tenni
2019. ápr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!