Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A nővérem árnyékában kell...

A nővérem árnyékában kell leélnem az egész életemet?

Figyelt kérdés

A nővérem és én köztem 6 év különbség van, ő most 22,én 16. Egész életemven azt kellett halgatnom, hogy „Miért nem vagy olyan, mint a nővéred?” vagy „A nővéred jobb tanuló volt”, esetleg „A nővéred sokkal többet segített itthon, mint te”.

Az iskolában a társaim mindig azzal jöttek, hogs milyen szép a nővérem, és milyen szerencsés vagyok, hogy a testvérem.

Ha hozzám szól egy fiú, vagy rám ír neten, akkor rögtön azt kérdezi, hogy hány éves a nővérem, mert összejönne vele, stb.

Mind a ketten fiatalabbnak nézünk ki, mint amennyik valójában vagyunk, de amíg nála ez előny, és mondják neki, hogy milyen mázlista, nálam ez hátrány, és csak csesztetnek vele, hogy 10 évesnek tűnök.

Anyától mindig azt kapom, hogy legyek olyan, mint a nővérem, a 2 bátyám pedig engem mindig piszkálnak, vele pedig olyan jóban vannak.. Ha én mondok valamit, akkor az mindig hülyeség, ha utána ő mondja ugyan azt, akkor az már jó ötlet, vagy vicces, vagy ilyesmi. Ha én olvasok egy könyvet, vagy hallgatok egy zenét, akkor azt mindig lenézik, de ha ő, akkor nem...

És mindig is kivételeztek vele, neki mindig mindent lehetett, nekem soha semmit, és ez eléggé bánt. Régen egy kis faluban laktunk, és ha visszamegyünk oda nyaralni, és meglátnak engem régi ismerősök, rögtön a testvéremről kérdeznek, vagy megemlítik, hogy egyáltalán nem hasonlítok rá.

És igen, szép a nővérem, de magamat sem tartom csúnyának azért...


Mit kéne csinálnom, hogy végre ne hasonlítsanak vele össze? Kezd elegem lenni. Vagy egyáltalán miért csinálják ezt? Nem lehetne simán csak elfogadni, hogy nem mindenki olyan tökéletes, mint ő?...



2019. jún. 19. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Még egy pár év és lehet fordul a kocka, láttam már ilyet és jobb csaj leszel mint a nővéred, akkor majd ő szorul melletted háttérbe.
2019. jún. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezeket engedd el, ha eddig is ilyenek voltak, akkor most nem fognak egyik pillanatról a másikra megváltozni. Aztán (remélhetőleg) találsz egy olyet, akinek te leszel a legjobb.
2019. jún. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem azért viselkednek így, mert leértékeled saját magad. Ha így gondolkodnak rólad, és ennyire a háttérben vagy, akkor mi veszítenivalód van? Semmi. Éld az életed, csináld, ami jólesik. A piszkálódás ellen pedig a zéró információ a nyerő. Ha megkérdezik mit olvasol, akkor azt mondod, hogy érdekeset. Ilyesmikre gondolok. Ha nem tudnak konkrétumokat kevesebb a piszkálódási alkalom. Kicsit zárd ki őket, csak azt áruld el, amit nagyon muszáj.
2019. jún. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valószínű sosem fogsz annyit érni a szüleidnek/rokonaidnak, mint a nővéred. Ez ilyen.


Nagymamám is ebben nőtt fel, mindig a nővére volt az ász.

Pl a dédim ilyeneket mondott: "jaj de ügyes az xy, mert ő mérnökök között dolgozik...!"

Nagyanyám meg mérnök volt... xD De az már nem számított.


Mamámra ez ellentétesen hatott, iszonyúan megszívta és "csakazértis" mentalitásban él a mai napig is.


Te is határolódj el a szüleidtől, segíts otthon, járkálj el pl sétálni, hogy addig sem otthon legyél és ne zaklassanak.


Aki meg idegenként érdeklődik nálad a nővéredről, küldd el a francba és tiltsd le a fenébe.

Üdv,

19F

2019. jún. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!